Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik dohányoztok újra szülés...

Akik dohányoztok újra szülés után, mikor kezdtétek el megint?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
amíg szoptatsz, szerintem inkbb ne cigizz.
2011. jan. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Erős dohányos voltam. A pozi teszt után többé nem gyújtottam rá. Olyan erőt kaptam a terhességemből, hogy egy picit sem hiányzott. Aztán jöttek a napi nehézségek, és egyre jobban elkezdett foglalkoztatni, hogy rágyújtsak. Majd amikor 4 hónapos volt a Kicsikém szinte egyik napról a másikra elapadt a tejem, és miután végleg abbahagytam a szoptatást rágyújtottam. Fogadkoztam, hogy majd csak néha. Aztán a néhából minden nap egy, majd kettő, stb. szál lett. Odáig jutottam, hogy -bár régen a napi egy doboz simán elment- most már 7 szálnál voltam naponta. Most 10 hónapos a Kicsikém, de ő még minden kaja között szunyál, ha másnem 15 percet. Én meg ilyenkor mentem bagózni, na meg reggel míg apa itthon volt, és este amikor hazajött.

Kb. két hete megelégeltem a dolgot, mert ismét szörcsögve veszem a levegőt, ismét köhécselek........látni akarom a gyerekem felnőni, és azt meg nem akarom, hogy egy dohányzó édesanyát lásson.

Két hete napi egy szálat szívok, de ma még egyet se szívtam, mert elkapott valami köhögős, orrfolyós betegség. Csúnya ilyet mondani, de a legjobbkor. Most azt az egy szálat is elhagyhatom.

Butaság újra rágyújtani, nem szabad.........ez a dolog pillanatnyi élvezetet ad, de hosszú távon megkeseríti az életünket.

2011. jan. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Pont úgy vagyok most én is, mint ahogy írtad. Mostanság eléggé összejöttek a dolgok és szinte egész nap a cigire gondolok. 11 hós a lányom, tehát én már több mint 1,5 éve nem dohányzom. Mindvégig azt mondtam, hogy ha már eddig kibírtam, akkor már nem is fogok. Hát, mondani könnyű.....de még tartom magam.
2011. jan. 12. 18:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Jaj fel ne add. Hidd el megéri nem rágyújtani. Erős vagy, hogy eddig kibírtad, és semmilyen problémát nem old meg, ha rágyújtasz.

Légy nagyon büszke magadra, és kitartás. Tudom, hogy sokszor sokminden összejön az embernek, de próbálj valami más "vigaszt" találni. Menni fog........

Második voltam

2011. jan. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amikor a szoptatást abbahagytam.
2011. jan. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én most nem dohányzom, de a 2 gyerek között bizony rágyújtottam néha. 2 hetente hétvégén pultoztam egy szórakozóhelyen és olyankor jólesett cigizni, akár 7-8 szálat is elszívtam egy éjszaka, viszont utána 2 hétig semmi! Hét közben egyáltalán nem is kívántam, meg valahogy annyira visszataszítónak tartom, amikor kicsi gyerek mellett dohányoznak, ha nem is közvetlenül mellette, de a ruhám, a hajam, a leheletem meg főleg nagyon büdös cigiszagú, engem is zavar, képzelem milyen lehet egy babának, kisgyereknek, aki sokkal jobban érzi a szagokat.

Ja amúgy 10 évig masszívan dohányoztam, min. napi 1 dobozzal szívtam és nagyon nehezen tudtam csak leszokni, pedig akkor már terhes voltam. Még vacilláltam, hogy 26 évesen egy friss kapcsolatba be merjem-e vállalni a babát, ezért majdnem 3 hónapos terhes voltam már, amikor végleg letettem, persze akkor már csak 1-2 szálat szívtam naponta. Viszont akkor minden gond nélkül ment.

2011. jan. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!