Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apasági nyilatkozat 2011...

Apasági nyilatkozat 2011 Sziasztok! Rövidesen kisbabánk születik, de nem vagyunk összeházasodva, és hivatalosan élettársak sem vagyunk. Mit kell tennem?

Figyelt kérdés
Március végén érkezik a baba és szeretném már előkészíteni a "papírmunkát" is. XIV ker. Zugló, Uzsoki kórház a célpont, ha ez segít valamit. Zuglóban élünk, de mindkettőnk lakcíme vidéki. Ha jól tudom, akkor most változtak a jogszabályok e téren. Mit kell tennem? Adózásom hogyan befolyásolja ez? Alkalmazott vagyok.
2011. jan. 11. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi már elintéztük, február elején érkezik a kisfickó!! Sima apasági nyilatkozatot kell tenni, a helyi önkormányzatnál, az orvosodtól kérsz egy igazolást(ezen szerepel a fogantatás dátuma, szülés várható dátuma, és hogy hány hetes vagy!! Együtt kell menjetek, a nyilatkozatban szerepel az anya adatai, az apa adatai, melyik kórházban fogsz szülni, és külön külön nyilatkozni kell mi legyen a baba vezetékneve! 10perc az egész, 1példány marad az önkormányzatnak, 1 az apának, és 2példány neked!! Ami mindig nálad kell, hogy legyen, ha szülésnél nincs ott csinálhatsz bármit a te nevedre kerül a pici, utána pedig már fizetni kell!!

Jó hosszúra sikerült :) :)

2011. jan. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válasz! :)

Én az apa vagyok! ;)

2011. jan. 11. 16:41
 3/5 A kérdező kommentje:

Apai elismerő nyilatkozat tétele



Hatáskörrel rendelkezik: anyakönyvvezető


Eljárást megindító irat benyújtásának módja: írásban


Ügymenet leírása:



Apai elismerő nyilatkozatot lehet tenni még meg nem született gyermekre és már megszületett gyermekre. A nyilatkozattétel céljából fel kell keresni vagy az anyakönyvvezetőt, vagy a gyámhatóságot, vagy bíróságot, külföldön élő személy esetében pedig a külképviseleti hatóságot. Nyilatkozatot csak személyesen lehet tenni, melyről az anyakönyvvezető jegyzőkönyvet vesz fel. A nyilatkozattételhez az anya hozzájárulása szükséges. Ha még nem született meg a gyermek, akkor a jegyzőkönyv egyik példányát az anya kapja meg azzal, hogy a gyermeke születésének bejelentéséhez csatolja. Ha már megszületett a gyermek, akkor a születést nyilvántartó anyakönyvvezetőnek küld meg egy példányt az anyakönyvvezető, aki bejegyzi az apát az anyakönyvbe. Az anyakönyvezést követően születési anyakönyvi kivonatot állít ki.


Ügyintézéshez szükséges mellékletek:


· Apa, anya személyazonosításra alkalmas okmánya és a lakcímkártyája.

· a szülést vezető orvos igazolása a fogamzás és a szülés várható időpontjáról, a már megszületett gyermek esetében pedig a születési anyakönyvi kivonat.

· amennyiben az anya:

§ elvált: a jogerős bírósági végzés, vagy a válásról szóló záradékkal ellátott házassági anyakönyvi kivonat

§ özvegy: a volt házastárs halotti anyakönyvi kivonata, vagy a házassági anyakönyvi kivonat.

· ha az egyik vagy mindkét szülő kiskorú, az anya lakóhelye szerinti Gyámhivatal illetékes a nyilatkozat felvételére.



Budapest-Zugló Polgármesteri Hivatala

Anyakönyvi Csoport (Pétervárad u. 11-17.) ügyfélfogadási rendje a következő:

Hétfő: 13.30-17.45

Szerda: 8.15-12.00 12.30-16.15

Péntek: 8.15-11.30

Csoportunknál időpont foglalására nincs lehetőség, az információs pultnál kell sorszámot kérni.


Eljárási illeték: nincs


Vonatkozó jogszabályok: - 1982. évi 17. törvényerejű rendelet az anyakönyvekről, a házasságkötési eljárásról és a névviselésről

- 6/2003. (III. 7.) BM rendelet az anyakönyvekről, a házasságkötési eljárásról és a névviselésről

- 1952. évi IV. törvény a házasságról, a családról és a gyámságról.

2011. jan. 25. 13:54
 4/5 A kérdező kommentje:
Még annyit tennék hozzá, hogy még meg nem született magzat esetében a gyámügyre kell menni, XIV Pétervárad u. 3 19-es és 10-es szoba. 4 dolog kell: orvosi igazolás a magzatról, az apa iratai, az anyai iratai és ami még fontos: az anyának ki kell kérnie egy igazolást a népességnyilvántartó csoportnál (Bácskai utca kb 80 méter), hogy hajadon. Összesen kb 20 perc volt, az egész ingyenes. A nyilatkozatot csak pár nap múlva adják ki, mert még anyakönyvezik. 3 példánya van, az elsőt vinni kell a kórházba, amikor a szülés van.
2011. febr. 18. 16:35
 5/5 BFM válasza:

Mivel az Önkormányzat közelében jártunk, mondtam Lacimnak, h kérdezzünk már rá arra a dologra, hogy mi is szükségeltetik egy apasági nyilatkozat tételhez, mert a neten vagy 20 féle verziót olvastam és az egyik nagyobb hülyeségnek tűnt, mint a másik. Szóval első kézből tudtuk meg, hogy mindössze ennyi szükséges:

- Kismama könyv (megvan)

- Orvosi igazolás a terhesség tényéről (ezen szerepelnie kell a teherbeesés időpontjának és a születés várható időpontjának, ezt a legközelebbi orvoslátogatáskor beszerzem)

- Záradékolt házassági anyakönyvi kivonat (már amennyiben volt férjnél az anyuka előtte és hát én voltam és meg is van erről ez a bizonyos papírom)

- Anyuci és Apuci érvényes személyigazolványa és lakcímkártyája (megvan)

És ezt abban a kerületben kell kikérni amelyik kerületi kórházban szülni fog anyuci.

Külön rákérdeztem, h ennek a nyilatkozat tételnek van-e meghatározott időpontja, mert hát olyat is olvastam, h csak a szülés előtt 3 héttel adják ki és azt mondta a hölgy, hogy amennyiben a szükséges papírok megvannak akkor lehet a nyilatkozatot megtenni.

2011. jún. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!