Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Június 20-án jár le a szerződé...

Június 20-án jár le a szerződésem, és július 26-ra vagyok kiírva szülésre. Kaphatok Tgyást? Ha igen, mi a módja az igénylésnek?

Figyelt kérdés
2008. jan. 23. 13:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

szia,,


Kaphatsz, mert megvan a 180 biztosított napod.

OEP-ben adnak nyomtatványt, vagy a netről is letölthető. 168 napig jár. Asszem szülés előtt is igényelhető, de ők jobban tudák. Én szülés utántól igényeltem. Kell hozzá a kicsi anyakönyvi kivonata, lakcímkártyája, és taj száma.

Előző kettőt szülés után 10 nappal lehet átvenni a szülés helyének megfelelő, illetékes önkormányzatnál (nálunk így volt). Utóbbit a tb-ben személyesen intézd, különben 30 napot kell rá várni.

2008. jan. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sajnos részben ellent kell mondanom az előttem szólónak, ugyanis a TGYÁS-hoz a 180 napos biztosítási jogviszonyon túl az alábbiak valamelyike is kell (csaladinet.hu / kisokos / GYES-GYED / TGYÁS címszó.


"Az ellátás annak a nőnek jár, aki

– a szülést megelőzően két éven belül legalább 180 napon át biztosított volt és a biztosítás tartama alatt szült,

– a biztosítás megszűnését követő 42 napon belül, vagy a biztosítás megszűnését követő 42 napon túl táppénz, baleseti táppénz folyósításának ideje alatt, vagy a folyósítás megszűnését követő 28 napon belül szül."


Én azt javaslom, hogy beszéljetek a munkáltatóval, ill. keressetek meg egy TB-ben jártas személyt; biztosan találtok valami megoldást (pl. meghosszabbítjátok a munkaviszonyodat a szülésig, elmész táppénzre, vagy a munkaviszony megszünését követően munkanélkülinek - nekem hirtelen ezek jutottak az eszembe, de nem vagyok TB-s, szóval járjatok utána).


Remélem tudtam segíteni, üdv.: 20 hetes kismami

2008. jan. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!