Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A TGYÁS a GYES-el egyenlő?

A TGYÁS a GYES-el egyenlő?

Figyelt kérdés
2008. jan. 23. 08:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

A TGyás-terhességi gyermekágyi segély,a Gyes pedig Gyermekgondozási segély! A tgyás az átlag munkabéred 70%-a, míg a gyes ha jól tudom valami 30 ezer ft körüli összeg!!!

2008. jan. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a TGYÁS az nagyjából a GYED-del egyenlő, a fizud átlagának (tehát a ténylegesen kézhez kapott fizetésednek) a hetven százaléka. GYES-t csak a picid két éves kora után kapsz, még egy évig, ez viszont mindenkinek kb. 30 ezer, de ez mellett már szabad dolgozni, akkor is megkapod, ha jól tudom. TGYÁS minimálbérnél pl. 50 ezer forint körül van (nem tudom pontosan, mert a családival egyszerre utalják, úgy 62 ezer valamennyi).
2008. jan. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A TGYÁS-t is és a GYED-et is a bruttó fizetésből számolják ki. 70%.
2008. jan. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
kérdés...mi van ha tanulok és mellette mellékállásban dolgozom is..akkor is megkapom a TGYÁS-t és a GYES-t???vagy akkor mi a helyzet????
2008. jan. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!Még annyit kérdeznék, hogy tiszta legyen, hogy mitől függ, hogy TGYÁS-t,vagy GYED-et kapok?
2008. jan. 23. 12:54
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A TGYÁS-t a szülés után kapod pár hétig, utána a GYED-et 2 éves koráig és 2-3 éves koráig a GYES-t. Volt ez így idáig, mi még beleestünk!
2009. szept. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi,azóta már tudom én is:-)
2009. szept. 30. 16:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!