Az alábbi esetben kapok GYED-et vagy sem?
Jelenleg táppénzen vagyok itthon veszélyeztetettként.Aprilisban jonne a picur, viszont a munkáltatóm felhívott - a válságra hivatkozva - január 1-tol nem tud foglalkoztatni és menjek be aláírni a papírjaimat.Az elmúlt 2 évben megvolt a 180 biztosításban toltott napom. Most ilyenkor mi van? Ha nem írom alá nem tud csinálni semmit nem? A legfontosabb kérdésem pedig az lenne , ha a szuléskor nincs biztosíásom, akkor tényleg csak gyes jár???
A MEP-nél, ahány ugyintézo van annyi felé beszéltek....
Koszonom szépen a segítséget!
Annak aki tápénzen van, nem lehet felmondani!
Aki gyesen van, annak meg pláne nem!
Ne írj alá semmi ilyesmit!
A határozatlan idejű munkaviszonyt valóban nem lehet megszüntetni rendes felmondással a táppénz időtartama alatt, azonban a közös megegyezésnek és a rendkívüli felmondásnak nem akadálya a táppénzes állomány.
Gondolom ezért próbál aláíratni közös megegyezést. De azt nem vagy köteles elfogadni.
Gyermekgondozási díjra jogosult:
· a biztosított, gyermeket szülő anya, ha a szülést megelőzően két éven belül 180 napon át biztosított volt,
· a biztosított szülő ha a gyermekgondozási díj igénylését megelőzően két éven belül 180 napon át biztosított volt,
· a terhességi-gyermekágyi segélyben részesült anya, akinek a biztosítási jogviszonya a terhességi-gyermekágyi segély igénybevételének időtartama alatt szűnt meg feltéve, hogy a terhességi-gyermekágyi segélyre való jogosultsága a biztosítási jogviszony fennállta alatt keletkezett és a szülést megelőzően két éven belül 180 napon át biztosított volt,
azzal, hogy valamennyi esetben további feltétel, hogy a gyermekgondozási díjat igénylő személy a gyermeket saját háztartásában nevelje.
Aki munkaviszonyban, közalkalmazotti, köztisztviselői jogviszonyban áll, annak a gyermekgondozási díj időtartamára a munkáltatójától fizetés nélküli szabadságot kell kérni.
A bedolgozó részére gyermekgondozási díjat nem lehet folyósítani addig, amíg a feldolgozásra átvett anyagot vissza nem adta.
A jogosultság fennállása vizsgálatánál szülőnek kell tekinteni:
· a vér szerinti és az örökbefogadó szülőt, továbbá a szülővel együtt élő házastársat,
· azt a személyt, aki a saját háztartásában élő gyermeket örökbe kívánja fogadni és az erre irányuló eljárás már folyamatban,
· a gyámot.
A jogosultsághoz szükséges előzetes 180 napi biztosítási idő számítása
Rendkívül fontos az a kedvező szabály, miszerint a gyermekgondozási díjra jogosultsághoz szükséges előzetes 180 napi biztosítási időnek nem kell folyamatosnak lennie.
A jogosultsághoz szükséges előzetes 180 napi biztosítási időbe be kell számítani:
· a biztosítás megszűnését követő táppénz, baleseti táppénz, terhességi-gyermekágyi segély folyósításának idejét,
· a közép- vagy felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán egy évnél hosszabb ideig folytatott tanulmányok idejét.
· a rehabilitációs járadék folyósításának idejét.
Ne hagyd magad!
Táppénz alatt valóban nem mondhat fel.
És ha ez nem lenne elég, akkor azt is hozzátenném, hogy a terhesség megállapításától a szülési szabadság végéig védve vagy.
Ha ennek ellenére ki akar tenni, mond meg, hogy bepereled!
Ha mégis kirúg, akkor pereld is be! És meg is fogod nyerni.
Sőt akár most rögtön fel hívhatsz egy ügyvédet. És ha nagyon szemétkedik, eleve ügyvéddel menj oda.
Tudom pénzbe kerül, de megéri.
Fuh, de sokan írtatok, nagyon koszi!!!
Nem akarom és nem is fogom aláírni :-))) Ma megyek ilyen ingyenes jogi tanácsadásra, ott sok ismerosomnek segítettek.
Koszonom szépen mindenkinek!
Ne írd alá, mert terhesen védve vagy. Amúgy neki semmibe nem kerülsz, úgyhogy a válság csak kifogás.
Boldog babavárást!
Szia!
Sajnos a fentiekkel nem teljesen értek egyet. Én munkaügyi jogász vagyok, így merem mondani, hogy abban az esetben, ha csődöt jelent a munkáltatód, vagy megszűnik más okból kifolyólag, akkor hiába nem írod alá a papírjaidat, kétszer kiküldik tértivel, és az kézbesítettnek minősül, vagy vesznek fel jegyzőkönyvet arról, hogy más módon megpróbálták Veled aláíratni a jogviszony megszűnésed, azt Te megtagadtad, így az is aláírtnak számít. Ha a munkáltatód szűnik meg, akkor nincs mérlegelési lehetőséged az aláírás terén, és még pernyertes sem lehetsz.
Arra kérdezz rá, hogy mire hivatkozással, és milyen módon akarják megszűntetni a munkaviszonyod, és utána tudsz csak tovább lépni. A közöst semmiképp ne írd alá, mert a csődre vagy megszűnésre hivatkozással nem a közös megegyezés a megszűnés formája, abban az esetben fel kell neki mondania a jogviszonyod, amely megint más (anyagi és jogi) következményekkel jár.
Üdv: 36 heteske
Szia! ( utolsó válaszoló ) :-)
Igazából a kozos megegyezést akarják aláíratni, nem akarják megszuntetni a céget.Jovo héten megyek ugyvédhez, akkorra kaptam idopontot.Tegnap voltam tanácsadáson, mondták hogy ez nem így mukodik,ahogy a munkáltató kitalálta.Amúgy nem is érdekelne annyira,utálom az ilyen primitív embereket, de nem tolem veszik el - vennék el - hanem a gyerekemtol na és ezt nem hagyom!! Meg persze kicsit igazságtalannak tartanám, ha ugyanúgy csak GYES-t kapnék, azokhoz hasonlóan akik egy poharat nem tettek arrébb életukben, csak linkeskedtek otthon, én meg gályáztam, nem is keveset.Azt is sajnálom egyébként, hogy itthon kell lennem, szerettem a munkám, de vegyi uzem az, ahol a nap nagy részét toltottem, illetve voltak a terhesség elején problémák,így írtak ki állományba.
Koszonom a tanácsokat és a segítséget!
Minden jót és boldog babavárást mindenkinek!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!