Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek nem volt sok pénzük,...

Akiknek nem volt sok pénzük, azok hogyan oldották meg?

Figyelt kérdés

Fiatalokra válaszára lennék kiváncsi(17-22) de bárki irhat.

Azt szeretném kérdezni, hogy ti kevés pénzből hogyan hoztátok össze a babakelengyét? Hol vásároltatok? Mit vettetek? Mennyibe került minden amit megvettetek? Nem akarok a pénztárcátokban kutakodni, csak szeretnék ötleteket, hogy kevés pénzből hol és hogyan vegyek jó dolgokat.

Tudnátok nekem irni erről egy kisebb fajta listát?

Pl: babakocsi 15.000ft

kiságy 30.000ft.

Szóval valami ilyesmire gondoltam.

Nagyon köszi előre is.


2010. dec. 27. 17:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ruha, turkálóból, csak ki kell mosni vasalni, és mint az új, mert ezt a pivik nem

koptatják el!

Babakocsi kiságy pelenkázó www.teszvesz.hu. www.vatera.hu használtan nagyon jó áron lehet venni!

2010. dec. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
és a babaápolási kellékeket?
2010. dec. 27. 17:42
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

En a vaterat-teszveszt ajanlom neked.

A nagyobb dolgokat (babakocsit, pelenkazot, kisagyat) itt nezd meg. A tavolsag sze szegje kedvedet, mert en pl a multkor eladtam a babakocsit es 1000 forint volt a posta az orszag masik vegebe.

Ket gyermekem van, egymas utan jottek, az o dolgaikat adtam el most, de mi nagyon vigyaztunk rajuk, igy egyaltalan nem voltak leharcolt allapotban, en siman megvennem hasznaltan, ha most kellene.

Biztos, hogy nem koltenek fel milliot a babakelengyere.


a ruhakrol ugyanez a velemenyem. Ha nincs kedved turkalokban nyomozni, akkor rendelhetsz ezekrol az oldalakrol, nagyon sok szinte ujszeru.

De ha akarsz venni nehany uj darabot is, akkor pl a tescos babaruhak jok, sokszor van akcio, ugy kifejezetten olcso.


Babakadat, hasonlo aprobb dolgokat nagyaruhazban beszerezheted.

A babakadnal inkabb arra figyelj, hogy lehetoleg nagy legyen. A kulso es a formatervezes alig szamit, sot!

Lehet, hogy vannak 3-4 ezer forintert nagyon dizajnos babakadak, de kb semmivel sem tobb, epp ellenkezoleg. Mi is vettunk ilyet, de hiaba volt szupernek tuno kialakitasa, a picit ugyanugy tartani kellett benne fel kezzel, nem mertem elengedni, mert ugyanugy elcsuszott volna. Viszont nagyon hamar kinottek, harom honaposan vettunk egy nagy egyszeru sima muanyagkadat egy ezresert es utana azt hasznaltak.

Ha van ikea a kornyeketeken, akkor ott is erdemes szetnezni.

Peldaul ha veszel hasznalt racsosagyat, de szeretnel bele matracot, akkor az ikeaban talalsz jo arban jot.

2010. dec. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

szia,

nekünk is meg kellett nézni mire mennyit költünk...szóval:

kiságy:8000 ikea

matrac:4000 ikea

huzat, lepedő ,rácsvédő szintén ikea, már nem tudom pontosan de nagyon jó áron vannak ott a cuccok!liskád szintén ikea 2000 ft, azt mindenképp ott vegyétek, nagyon jó!!

pelenkázót olyat vettünk, amit a kiságyra lehet tenni, ez a bergonban a legolcsóbb(ami az ázsia center mellett van)3500 ft, itt vettem kifogót is, 2db 1800 ft, ennél nem láttam jobb áron türcsit, kifogót.

Én textilpelusból csak 1 tízes csomaggal vettem, az nem volt olyan drága, viszont szintén az ikeába vettem 10db-os kis törlőkendőt, vagy nem tudom pontosan mi a neve, a babarészlegen van és kis színes akasztói vannak.ez 900 ft volt, mai napig ezt használom büfiztetéshez, nagyon bejött!

a babakocsit ajándékba kaptuk szüleimtől, ruhákat is nagyon sokat kaptunk, de turiba menj mindenképp, nagyon jó dolgokat lehet kapni!meg a tescoba leárazva szoktam bodykat venni.Pelus szintén a tescos jött be, sokat próbáltunk, az a legjobb!

babaápolási szereket a gyerekorvos fog kiírni, azzal még nem kell foglalkozni, pár ezer ft lesz.

huu most más nem jut eszembe, de kérdezz és írok!

2010. dec. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm.
2010. dec. 27. 17:57
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Babaapolasi kellekek:

tul sok minden nem kell, legalabbis nem kell annyi minden, mint ami a neten talalhato listakon szerepel.

A furdetokkel nem kell foglalkozni egyenlore, mert a korhazbol hazaindulaskor irnak majd fel neked gyogyszertari furdetot, popsikremet, koldokapolashoz dolgokat, vitamint, amit adni kell a picinek.

Pelenka, popsitorlo kell, a valasztek igen szeles, majd menetkozben rajossz, hogy melyik tetszik nektek a leginkabb.

Popsitorlot en 300 forintert szoktam venni, a pamperst szeretem a legjobban, amikor akcioban talalok ilyen aron, akkor beraktarozok. De a szines tescos is bejott nekunk. A drogeriak sajat termekei sem rosszak, sokan szeretik.

Pelusbol nekunk a pampers valt be, ha van dm a kornyeketeken, akkor jo, ha mar most regisztralsz az active beauty kartyara es ha vasarolsz ott valamit, akkor gyujtsd a pontokat.

Kuponokra tudod majd bevaltani, ha meglesz a pici, akkor szinten regisztralhatsz bababonuszra, azaltal is kapsz majd kuponokat es ezt a kettot kombinalva igen olcson vehetsz majd pelenkat.

Amugy a pelusbol a kisebb meret olcsobb, a nagyobb dragabb, viszont minel kisebb a baba annal tobb fogy egy nap (eleinte nalunk napi 8, nagyobb babanal napi 5).

MOndjuk a dm-es kedvezmennyel a jelenleg hasznalt pelenkanak normalis ara 47 forint, ebbol lejon az egyik kuponnal 25%, a masik kuponnal meg 15%, igy vegul 30 forintba kerul a pelenka. Nem mindegy, mert nekem ket pelenkasom van egyszerre, havi szinten ez nalunk 6000 forintot jelent. En egyebkent 1-2 havi pelenkat es popsitorlot megveszek egyszerre, tapszert is, mert ez igy olcsobb, mintha csomagonkent, vagy adagonkent veszem, ugyis tutira elfogy, igy nem kell utana ketsegbeesetten rohanni hetente.

2010. dec. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én úgy lettem terhes, hogy a lakásfelújítás be volt tervezve májusra, hogy addigra lesz annyi pénzünk, mert 25 éve nem csináltak vele semmit, szóval gondolhatod. Aztán decemberben kiderült, hogy 10 hetes terhes vagyok. Minden számításunkat keresztül húzta a drágánk:) Márciusra előrehoztuk a dolgot, minden megtakarított pénzünk elment. Így én mindent - a babaápolási szereket kivéve - a teszveszről szereztem be. Nagyon sok olyan ruhát sikerült vásárolnom, amit még soha nem használtak. De ami használt volt, arról sem mondanád meg. Én egészen 68-as méretig megvettem mindent, amire úgy gondoltam szükség lehet. Épp most növi ki a kisfiam a legnagyobb ruháit. Összegekre már nem emlékszem, csak egyre, az volt a legdrágább: babakocsi 28.000,- forintért. Én azóta is szívesen visszajárok a teszveszre, mert sokszor még postaköltséggel is olcsóbban jön ki, mint a használtruha üzletekben.

Babaápolási szerekről meg annyit, hogy nem biztos, hogy a gyógyszertárban olcsóbban megkapod őket. Persze van egy kezdő csomag, amire megkapod a receptet, de őszintén megmondom, hogy abból az olajat és a köldökére való szert használtuk csak, semmi mást.

Nálunk havonta a pelenka és a tápszer a legnagyobb kiadás. Pelusból elmegy napi 10 darab, kb. 12.000,- forint egy hónapban. Tápszerből is elmegy havi 6 doboz, kb. 13.000,- forint. Sajnos tápszerhez hasonló nemvárt kiadásokkal nem lehet előre számolni, én sem gondoltam volna, hogy egyáltalán nem lesz tejem.

2010. dec. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem csak azok vállaljanak gyereket,akik fel is tudják nevelni.Nekem kétévesek az ikreim,de már a felnőttkoruk is biztosítva van anyagilag.Sokan szülnek úgy hogy majd lesz valahogy.A gyerek nem egy tárgy,amit majd ki lehet dobni,ha elromlik.Vannak szegény családok,ahol akár nyolc-tíz gyerek is van.Könyörgöm:Minek?????Azután meg lehet nézni,mi lesz belőlük,ha egyáltalán fel tudják őket nevelni.Ez már nem az a régi világ,itt a gyermek értékrendje már teljesen más,mint anno.Persze ez jó is meg rossz is,a mi dolgunk hogy egyensúlyt teremtsünk.
2010. dec. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is tudom javasolni a teszveszt, vaterát, valamint a fórumokat, ilyen babás oldalakat. Valamint otthon nálatok babás ismerősöket, lehet valamit tudnak kölcsön adni, vagy eladni. Ilyenkor lehet akár régi ismerősöket felkeresni akinek már van egy két gyereke, lehet már nem lesz nekik több, csak elrakták, lehet meggondolják és odaadják neked, még ha csak kölcsön akkor is jó.

Én is a nagyját kölcsön kaptam a sógornőmtől. Két év van a gyerekünk között. Kisbaba korban még nem nagyon koszolódnak össze a ruhák, meg hamar ki is növik, meg sem látszik rajta hogy használták. Esetleg két három ruhát veszel neki ami új és azt orvoshoz, vagy ha olyan helyre mentek adod rá, amúgy teljesen megfelelnek a használtak.

Mi a babakocsit újonnan vettük a Brnedonban, akkor a legolcsóbb volt 27e, vagy három éve. De összecsukható, bár bazi nehéz, két vagy három szögben dönthető a támlája, és a karját lehet két irányban használni. valamint tágas és kényelmes. Persze ha emeletes házban laksz ezeket meg kell fontolni jobban, valamint hogy mennyit mentek majd el, van e kocsitok ez mind fontos. Mi vidéken lakunk nem nagyon mentünk, úgyhogy nálunk ez nem volt nehéz.

Na és tágas volt, téle jó vastag pléd a gyerek alá, volt ilyen lábvédője is ami magasan felért és rá lehetett kapcsolni, bár mi nem használtuk, mert tavaszi gyerek volt. Valamint tudom még ajánlani a babakocsihoz megfelelő esővédőt, nekünk nagyon jó szolgálatot tett. Nem volt kocsink, így sokat gyalogoltunk és nagyon jó volt mikor szakadt az eső és legalább a babacsocsi teljesen biztonságban volt, belül, kívül. 1500-2000ft, de ezt tudom ajánlani.

A kiságyat már lehet venni 10-12e-ért, pelenkázó jó, de ha nincs az sem olyan nagy baj, lehet ilyen kiságyra tehető kis vízhatlan pelenkázó lapot tenni amit keresztbe kell tenni a kiságyon, az is megfelel. Sőt én sokszor már mikor nagyobb volt a mi franciaágyunkon tettem tisztába, aláterítettem ilyen vízhatlan takarót és azon. Ha netán nagyobb baleset lenne, akkor az megvédte az ágyat.

De hát majd látod.

tehát babakocsi nálunk 27e volt.

A kiságyat kaptuk.

A baldachint én varrtam meg, vettem anyagot és úgy.

Pólyahuzatot és betétet is kaptam, de én vettem is volna ha nincs. Én szerettem ha benne van. Még nagyobb korában is a kiságyban alatta volt, igaz már nem volt azzal betakarva, de én szerettem hogy alatta van.

A pólya és betét olyan 4-5 e ft, vagy ha valaki tud adni az is nagyon jó. Meg kell egy váltás.

Akkor nagyon jó egy két meleg takaró, egy nagyobb, két kisebb. Vastagabb, vékonyabb.

Egy takarót láttam már 1-2-ért. akár kínaiban is. Vagy egy szebbet bababoltban.

Én vettem pár bodyt újan is hogy legyen ez akciósan a tescóban 7 db volt 2-3e-ft.

Rugit nem kellett mert gyönyőrűeket kaptam.

Ja és arra számíts, hogy babalátogatóba azért szoktak vinni egy két alapdarabot, ami jól jön majd. Illetve ha van rá lehetőség beszéljétek meg a leendő ajándékozókkal, hogy mi lenne jó ha vennének. Persze itt is lehet hogy ők nem olyan színűt vesznek majd mint ami majd neked tetszik, vagy ráadnád, de lehet eltalálják. Ezt később úgy is látják.

A pelusból mi a Pampert Sleep and Play-t használtuk sokáig. A Profiban vettük mindig ott jó árban volt, de van hogy rossmannban is van akció.

Pelusból mi kezdésnek három csomagot vettünk. Aztán volt még idő egy hét után, hogy menjünk venni amennyire szükség van. Aztán mindig úgy vettünk, hogy láttuk mennyi fogy és egy hónapra való adagot vettünk meg mindig egybe. De ha esetleg volt akció, jó akció, nem pár forint, akkor vettünk két három hónapra valót is.

A gyógyszertári cuccokat mi sokáig használtuk. Nekünk nagyon bejött. Nem lesz illatos a gyerek mint a reklámokban, de nem lesz száraz a bőre és nem lesz allergiás és olcsó!!

Írnak majd popsikenőcsöt (nekünk bejött nagyon,másnak nem) mindenképp próbáld ki mielőtt váltasz., akkor lesz még fürdetőkenőcs. Meg még nem emlékszem pontosan mi, de próbáld ki mindet és ha nem jön be csak akkor válts. Mert olcsóbb mint bármi más lenne. Ha elfogy, vagy fogyóban van, akkor lehet újra és újra íratni.

Én vettem egy gumis lepedőt a kiságyba valót a tescóban, olyan 1-2e ft volt. Én szerettem.

Akkor kb olyan 10-12-e ért a tescóban vettem cumisüvegeket, egy nagy üveget, egy kisebb üveget és egy műanyag kisebbet, valamint egy cumit (NUK). Valamint a Baby Novás pótcumi jött még be nekünk. Lehet nem kellett volna, de aztán jól jött, nem kellett szaladgálni. Ha meg lesz tejed akkor max majd elajándékozod, vagy jó lesz későbbre. Bár az üveg már nem jó ha nagyobb, de kicsinek én fontosnak tartottam, hogy a lehető legjobban lehessen feltőtleníteni.

Ja és akkor van az a fertőtlenítő tabletta. Azt is jó ha veszel. Neo magnol a neve azt hiszem. Bár én eleinte inkább kifőztem. Csak nem vegyszer. De ezt rád bízom.

Vagy van ilyen nagy folyadék készen 1-2e ft, de sokáig elég állítólag.

Meg néhány új konyharuha, tálca ezeknek a dolgoknak, hogy utána rátedd ezeket száradni.

Jól jön a vízforraló, teának, forralt víznek., vagy ha netán tápszerhez kell majd.

Én a mikrót nem szerettem.

Mi vettünk egy tápszert otthonra BEba HA STARt plusz-t, a védőnő javaslatára. Azt mondta nem kell felbontani, meg semmi, csak legyen, mert megnyugtat engem is, hogy ha tudom hogy netán nincs tejem hirtelen akkor is van mit adni a kicsinek enni. Ha meg nem kell, akkor majd odaadhatom nagyobbként neki, vagy elajándékozhatom.

Engem megnyugtatott.

Baba mérleget nem kell venni, mert úgy is mentek hetente a védőnőhöz és méri a kicsit folyamatosan. Esetleg lehet bérelni azt hiszem havi 2e-ért, de én sok mindenkitől hallottam, hogy csak idegesítő, meg akkor mindig méricskéled, mert minden apróságért aggódik az anyuka. pedig nálunk felnőtteknél is van hogy éhesebben vagyunk, van hogy nem.

Ha meg baj lenne, akkor a védőnő úgy is többet rendel be, vagy odaadja a mérleget és ad tanácsokat mit csinálj másképp.

Akkor babatáska nem olyan fontos, legalább is amiket speciálisan a boltba árulnak. Nekem egy ilyen nagyobb válltáskám volt, azt használtam annak. Jó tágas volt.

A tápszer ha netán kéne, az olyan havi 10e körül volt nekünk, bár én hozzátápláltam azért kellett. Sajnos hogy van tejed nem tudod kiszámítani, mindent meg kell tenni érte, de nem mindenáron. Attól hogy valaki tápszerrel táplálja gyermekét még nem lesz rosszabb anya. ha meg hozzátáplálja akkor meg pláne nem. Ezek nagyon fontos dolgok.

Talán azt hiszem a legszükségesebbek megvannak. Bár lehet van még. A listákon megnézheted. Nyomtasd ki magadnak és pipáld ki, vagy írd oda mi van meg és nézz szét ilyen speciális oldalakon, írd mellé kb mennyi az ami neked tetszik, add össze és látni fogod kb. Aztán még lehet olyan is hogy amit úgy érzed nem fog menni, azt megkéred az ajándékozókat hogy vagy abba száljanak be inkább, vagy azt vegyék meg. Pl babakocsi, pelenkázó szekrény, vagy kiságy, vagy ágynemű huzattal, vagy baldachin, vagy akár sok csomag pelus. Vagy írj listát mid nincs meg és add oda neki, hogy beszéljék meg ki mit tud belőle vállalni.

De amúgy szülés után kapsz ilyen anyasági támogatást 63e körül, sokan abból veszik meg az ilyen nagyobb dolgokat. mert a kicsit is úgy sem viszed ki egy két három hétig. Addig meg még van haladékod a babakocsira.

Az apróbb dolgokat meg így havonta beosztják. Összevetnek listákat, megnézik mit kapnak ebből, vagy mi van meg, vagy mire van feltétlenül szükség és készítenek egy saját listát, ezt beosztják havonta.

Amúgy nehéz így vásárolni, mikor az ember lánya mindig arról almodik, hogy ha majd terhes lesz, akkor elmegy és bababoltokban tölti napjait és szebbnél szebb babaruhákat vásárol a babának, de sajnos az élet ennél sokkal nehezebb. Ezt a saját bőrömön tapasztaltam. De igazából valahogy jobb is így, mert így tanuljuk majd meg a felelősséget és a többi dolgot amit egy anyának a többi mellé tudnia kell.

Ami nekem még rossz volt néha, pláne mikor már két éves volt a gyerekem, hogy nem vettem szinte semmit a gyerekemnek, amit én vettem, ami nagyon különleges és szép. Most a kötelelező néhány bodyt nem ide számítom. Volt rengeteg ruhája, ajándékba is mindig kapott újat is ettől attól, de néha rossz volt hogy nem én vettem. Ez kicsit furcsa érzés volt, hiszen örülhettem, mert nem kellett venni, néha mégis elkapott ez az érzés. De aztán elfogadtam. De hál Istennek, most már én is tudok neki venni egy két darabot néha, és az olyan jó hogy én vettem én néztem ki én választottam az én elképzelésem. Ez egy érdekes érzés, de így idővel sok mindenre megtanított. Furcsa érzés. Nem tudom más volt e ezzel így.

Kívánok neked könnyű szülést ha netán már terhes vagy, és sok kitartást és hogy mindened összejöjjön a kicsininek minél olcsóbban és gyorsabban.

2010. dec. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát,sok tippet kaptam :)

És külön köszönöm neked utolsó, hogy ennyit fáradoztál :)

Mindenkit felpontoztam ;)

2010. dec. 29. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!