Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez most alapban divat, vagy...

Ez most alapban divat, vagy az otthonlét hozza ki az anyukákból?

Figyelt kérdés

Ilyen szavakat szedtem össze rekord idő alatt (két napja írom) a fórumokról:

"-csi kategória": szupcsi, babcsi, ajcsi, tejcsi, szopcsi, fürcsi, kajcsi

"-ci kategória": reci, tejci, zsemci, majcizik(majszol), banci

"-i kategória": kari, kabi, főzi, gyümi, krumika, csöri


2010. dec. 11. 23:49
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm. Visszakeresem majd ezeket, kiváncsi vagyok.

Akkor le is zárnám a kérdést, mert én nem szeretnék vitát szítani, új vagyok még itt.

Köszönöm.

2010. dec. 12. 01:01
 12/27 anonim ***** válasza:
20%
most komolyan ezen filozol? szerintem teljesen egyertelmu hogy a mai tinik es hasonlo iq-val rendelkezo fiatal anyukak szokincse. biztos vagyok benne hogy akik ezeket a roviditeseket hasznaljak azok 25 ev alattiak es szellemileg kb leragadtak a 15nel.
2010. dec. 12. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Engem a tejci akaszt ki! Valahogy én sem értem,hogy felnőtt, intelligens nőnek, miért kell a tejet, tejcizni, ha gyereket szül. A tejcsi még oké, de a tejci! Mondjuk én annak sem vagyok híve,hogy a gyereknek gügyögni kell!
2010. dec. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
53%

Nekem egyáltalán nem szimpatikus ez a "nyelv". Egyszer véletlenül kimondtam az egyik említett kifejezést, és kiakadtam magamtól, hogy hogyan ragad a hülyeség.

Az egyetlen a tejcsi, ami már gyerekkoromban is használatos volt. Anno '70-es '80-as évek.

Szeretném, ha a kisfiam szépen beszélne, így hülye mintát nem mutatok neki. Egyébként szerintem más fórumokból, egy bizonyos szinten, bizonyos körökből terjed, de kultúrlény nem használja őket.

2010. dec. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
én a tejcsit mondom és a fürcsi helyett a pancsit:D
2010. dec. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Egyetertek azzal, hogy amelyik anyuka gyakran hasznal ilyen szavakat, az valoszinuleg korabban is ezt tette. Bart teny, hogy talalkoztam olyannal is, aki a gyerek szuletese utan kezdett egesz nap vekony, kislanyos hangon, becezgetve beszelni.

Az o dolga. Ha a ferjet nem zavarja, akkor csinalja.


Mellesleg az en beszedem is sokat valtozott menet kozben, ahogy ket gyermekem lett. Erre csak akkor jottem ra, amikor nemreg osszefutottam egy nagyon-nagyon jo baratnommel, akit egy eve nem lattam. Csak akkor tunt fel, hogy minden masodik, harmadik mondataban szerepel egy csunya, vagy kevesbe csunya kifejezes, valamint nem beszel kerek mondatokban, hanem sporol a szavakkal.

Vele ellentetben en ugy beszeltem, mintha nyelvtan oran lennenk. Regen egyutt laktunk, egy helyen dolgoztunk, az egesz napot egyutt toltottuk es nem tunt fel, hogy nem beszel szepen, tehat gyanitom, hogy akkortajt en is ugy beszeltem.

2010. dec. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Mondjuk nagy kár lenne ezt az egészet ráhúzni a fiatal anyukákra. Én 23 éves vagyok, és engem épp úgy irritál ez a túlbecézés. Ha én ilyen szót használok, azt viccből teszem (például néha mondom azt, hogy köszcsi, de csak úgy, hogy közben magam is röhögök rajta, hogy így mondtam, és ezt nem is a gyereknek szoktam mondani). Ellenben találkoztam már olyan harmincas anyukával, akitől ezt monológot hallottam az egy év alatti gyermeke felé: "Add cak ide a mancodat. Jaj ne haradudj, bocánat, nem akajtalak megkajmolni djágám." Én akkor azt hittem, hogy menten elásom magam, csak ne kelljen ezt tovább hallgatnom.
2010. dec. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Szia, amiket beírtál jók:)

Komolyan kellett egyiknél másiknél gondolkodnom, de nagy nehezen rájöttem, mi micsoda:)

Ezek közül a szavak közül vannak nagyon irritálóak, de a tejcsit én is használom, valamint a fürdésre megmaradt a fürcsi-pancsi szókombináció, mert ezen a fiam mindig kacag:)

Ezt leszámítva normálisan beszélek vele, szem előtt tartva, hogy a gyerek nem hülye, csak kicsi:D


Korábban itt olvasgatva én is rengeteg olyat olvastam, amitől a hasam fogtam a nevetéstől, és ehhez a kérdéshez be is másolgattam őket, mikor eszembe jutott, úgyhogy itt mazsolázhatsz:)

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2010. dec. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Lányok, én is elgondolkodtam egy-kettőn, hogy mi a fene lehet az:))

Szerintem a tejcsi, fürcsi/pancsi, gyümi még elmegy, de a többitől libabőrös leszek:)

Van még egy halálom, amikor a "kari"-t nem is a karácsonyra értik, hanem a kártyára. --> Bankkártya=Bankkari, ááááá :)

2010. dec. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Hát én a kari, mint Karácsony rövidítéstől is frászt kapok. Tényleg ilyen lusták vagyunk már, hogy kimondjunk egy három szótagból álló szót? A "kari"-ról nekem csak az jut mindig eszembe, hogy pl. az egyetemen a Kari Játékok, azaz az adott kar (mint pl. orvostudományi, bölcsész, jogi kar, stb.) által szervezett játékok, versenyek. Ezért nézek mindig furán, ha valaki a Karácsonyt karizza. Mondjuk ugyan ez kártya esetében is furán jön ki.
2010. dec. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!