Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez most alapban divat, vagy...

Ez most alapban divat, vagy az otthonlét hozza ki az anyukákból?

Figyelt kérdés

Ilyen szavakat szedtem össze rekord idő alatt (két napja írom) a fórumokról:

"-csi kategória": szupcsi, babcsi, ajcsi, tejcsi, szopcsi, fürcsi, kajcsi

"-ci kategória": reci, tejci, zsemci, majcizik(majszol), banci

"-i kategória": kari, kabi, főzi, gyümi, krumika, csöri


2010. dec. 11. 23:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
52%

Nem szoktam így beszélni, mint amikre akadtál. Bár azért irigykedem, hogy mire van időd! :)

Amúgy szerintem alapból ilyen stílusuk volt az anyukáknak, akik ezeket a szókat használják. Esetleg a babák miatt rövidítenek. Könnyebb megtanulniuk.

2010. dec. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
52%
Ismét első. Szavakat akartam írni. Már hulla vagyok, bocs...
2010. dec. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
72%

:) Szerintem ez alapból "divat",nem csak az anyukáknál...

Én is anyuka vagyok,de világ életemben irtóztam ezektől a szavaktól.Ha szeretnék még jókat olvasni,nézzél be a kamasz kategóriába.Garantálom imádni fogod! ;)

De a krumikára nem jöttem rá,hogy mi...

2010. dec. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem krumpli. Nem?
2010. dec. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Krumika: hozzátáplálás volt a téma, gondolom a krumpli.

Lehet, hogy a gyerek miatt használják a szavakat így ( abszolút ellenzem), de fórumozni felnőttek közé járnak, így nem értem, miért nem ajándék az "ajcsi" és karácsony a "kari".

2010. dec. 11. 23:59
 6/27 anonim ***** válasza:
50%
Ez csupán szellemi-színvonal mérő, ezeknek a szavaknak a használata. :) Aki nem használja, az nem is nagyon foglalkozik azokkal, akik használják (ők egy másik horda tagjai) :)
2010. dec. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Köszi csajok,megint okosabb lettem! :)

Eszembe se jutott volna a krumpli,álmomba nem gondoltam volna,hogy ezt még lehet ragozni...

2010. dec. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
54%

Az anyatej nálunk is tejcsi, mert így egyértelmű, hogy miről van szó. A gyümi szintén járatos és azért lássuk ne, néhágy gerezd, darabka ezmegaz takonyszerűvé turmixolva nem gyümölcs. Az majd az pl. az alma lesz, ha tudja harapni...

Mi egyébként pancsolni szoktunk, a többit meg nem is értettem mindet...

2010. dec. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

A banci a banán volt, mert azt is ebben a hozzátáplálásos részben fedeztem fel.

Egyébként megdöbbentően sok ilyen van, és még csak kutatni sem kell hozzá.

Érdekelt egy-két téma (köztük a hozzátáplálás), de egyből ezeknél akadtam meg. Aztán már annyi jött, hogy gondoltam le is írom, hátha le vagyok maradva...

:DDDDDD

2010. dec. 12. 00:12
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Már volt egy ilyen topik ahl a becézegtős anyukák kinevetése ment, mondjuk ott elég kulturálatlanul, ugyanis a nagy bölcsek kb. 6 oldalnyi vita után már azt is cikinek tartották ha valaki anyucinak hívja az anyukáját és nem édesanyámnak, sőt odáig fajul a vita hogy aki a tejcsi szót használja az buta és unintelligens volt a horda szerint.


Szerintem ez annyira apróű dolog hogy nem kell emiatt fennakadni, van akinek egyszerűen csak ilyen becézgetős a stílusa, attól még lehet okos és intelligens csak egyszerűen kicsi baba mellet ez könnyebben jön a szájára. Emiatt nem néznék le senkit, ahhot hogy megkritizáljak valaki észbeli tulajdonságai miatt, sokkal de sokkal több kell.

2010. dec. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!