Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Utolsó hónapban (vagyis a...

Utolsó hónapban (vagyis a GYED előtt) kevesebb tgyás jár?

Figyelt kérdés
November 30ig járt a tgyás, december 1től majd remélhetőleg gyeden leszek. Az utolsó hónapra kapott pénzem viszont 14 ezer forinttal kevesebb mint amennyit az előző hónapok alapján vártam. Lehet, hogy most levonnak valami adót? Nagyon köszönöm, ha meg tudjátok magyarázni!
2010. dec. 7. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyanannyinak kellene lennie, mint mondjuk amit októberben kaptál.

Érdemes lenne utánajárnod, mert nem egyértelmű, miért lett ennyivel kevesebb, főleg mivel tgyásban a te esetedben nincsen tört hónap.

2010. dec. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

biztos, hogy nov. 30-ig jár a tgyás? Az ugyanis nem fél évre jár, hanem 168 NAPTÁRI napra. Ez lehet tört hónap.

[link]

itt kiszámolhatod a babád születési adatai alapján, hogy mi meddig jár.

2010. dec. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy írtatok. Biztos, hogy nov.30ig jár- papírom is van róla :-) meg ki is számoltam. Június 15étől kezdve nov. 30ig pont ki is jön a 168 nap. Holnap felhívom őket, remélem, boldogulok velük...
2010. dec. 7. 22:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is így jártam, mint Te! Ha minden igaz, a munkáltatód nem X-te be azt, hogy igényled az alkalmazotti adójóváírást. Ezt levélben lehet kérni. Nekem azt mondták, hogy mivel mire az utolsó havi TGYÁS utalására már bennt volt a GYED-es kérelem, és abban nem kértem adójóváírást, így már a TGYÁS-ból is vontak adót, mert "olyan nem lehet, hogy az egyikből vonnak, a másikból nem"... :( Levelet kell nekik küldeni, hogy igényled az adójóváírást és havonta szeretnéd kapni, nem csak az adóbevalláskor. Ha gyorsabb ügyintézést szeretnél, akkor menj be személyesen és úgy add át a levelet.

2010. dec. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Te tudsz valamit!:-) Felhívtam őket (mielőtt elolvastam a válaszod)és pontosan úgy van, ahogyan leírtad. Köszönöm!
2010. dec. 8. 10:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!