Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, hogy vesztek a...

Anyukák, hogy vesztek a férjeteknek ajándékot, ha minden pénzt ő kezel most?

Figyelt kérdés
Mióta megszületett a kislányom, és nem dolgozom, az összes pénzt a férjem kezeli, így nem tudom hogy hogy kérjek tőle, hogyha neki szeretnék venni valamit...
2010. dec. 3. 13:50
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hát igen lehet furi de én mindig csak annyit kapok amennyit el is költök (bolt, gyógyszer stb.) persze megbeszéltük hogy nem veszünk egymásnak semmit, de én akkor is szeretném meglepni mert tudom hogy ő se bírja ki hogy nekem ne vegyen... egyébként míg dolgoztam sokkal jobban betudtam osztani, egy kicsit az én hibám is hogy nem kapok több pénzt, mert volt hogy én költöttem el a gyest-családi pótlékot de valahogy nem jól csináltam és nem jöttünk ki hóvégére...vagy csak nem voltam hozzászokva hogy harmad annyi pénzt költhetek nem tudom, na majd valahogy kiokoskodom:)
2010. dec. 3. 14:53
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Megértelek,nálunk is ez a szitu. Először én is izéltem,hogy milyenmár..de végülis megoldottam,egyik 7végén anyuékkal mentem vásárolgatni,így mondtam neki,hogy kiveszek x összeget tőle(azért mondtam,h mennyit,h ne érje meglepetés,ha kinyitja a pénztárcáját).

Amúgy annak,aki nem tudja felfogni ezt a "megalázó"helyzetet. Nekünk is közös pénzünk van,de mi együtt megyünk mindenhová,bevásárolni,stb.(nagyritkán megyek nélküle valahová)így tök felesleges,hogy az én pénztárcámban is legyen állandóan pénz. (nem itthon fiókban tartjuk a kp-t,hanem az ő pénztárcájában...

2010. dec. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%

Hogy tudjátok ennyire alárendelni magatokat a férjeteknek?

Szerintem egyenesen megalázó.

2010. dec. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem annyira furcsa! Egy házasságban, kapcsolatban az egyik fél kezeli a pénzt, a másik pedig kér, ha kell?

Nekünk közös számlánk van, ha valamire szükség van megvesszük. Nem kérjük hozzá egymás engedélyét. Nem azt mondom, hogy a nagyon nagy kiadásokat nem egyeztetjük, de azt sem engedély kérésként, hanem mérlegelünk, hogy ne terheljük túl magunkat.

2010. dec. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem vagyunk közös kasszán annyiban, hogy ő nem költi az én bevételemet, ami a gyes és a csal pótlék, meg a korábban összegyüjtött tartalék pénzem, én viszont kérek tőle, ha boltba, gyogyszertárba megyek. Tehát én költöm az enyémet is meg az övét is:) ilyenkor többet kérek boltba menet, stb, igy meg is van a plusz pénz. És ebben semmi megalázó nincs, mert most ő dolgozik, nem pedig én, igy nem érzem jogosságát annak, hogy miután befizetett tökegyedül minden számlát, adja le ide a zsebembe a maradékot. Milyen jogon? Az az ő maradéka. Az enyém meg a csp meg a gyes,meg amit kérek tőle ès ad szó nélkül.
2010. dec. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Most biztos engem is lefognak hurrogni egyesek,de nálunk is olyasmi szitu van,amint már irta az előttem szóló,mi sem mondhatni hogy közös kasszán vagyunk a párommal.Amig a férjem volt,addig sem voltunk,meg amióta elváltunk és ismét egymásra találtunk,azóta sem.Albérletben lakunk,én fizetem a rezsit+bérleti dijat,a tv+internet dijat,2 telefonom van,az egyiknek a diját is én fizetem,a másikét ő.Ha betegek a gyerekek ami sajna mostanában gyakori,én veszem a gyógyszert.A nagyfiam ovis lett szeptembertől és az étkezési dijat párom fizeti,most a múlt hót én fizettem,ha valami pénzt kell vinni az oviba szintén én állom.Ő vállalkozó és havi szinten neki is elmegy rengeteg pénz üzemanyagra,járulékokra,törlesztőrészletre,svájvi frank alapú hitele van,azt meg mindenki tudja,milyen...Szóval a párom nem tudja azt sajna megcsinálni,hogy minden hónapban kezembe adja a pénzt,amit kap,segiteni viszont tud.Utalja a gyerektartást minden hónapban annak ellenére,hogy nem élünk külön.Ha vásárolunk a háztartásba,ő fizeti,ha venni kell valamit a gyerekeknek,ő fizeti.Szóval ez is picit furi,de nálunk igy van.Én sem nagyon ugrálhatok,mert elég nehezen jövök ki a pénzből és bizony van,hogy kérnem kell tőle.Februártól meg még kevesebbet kapok,mert a kislányom 2 éves lesz és lejár a gyedem...

Karácsonyra azért talán tudok vásárolni az ő segitsége nélkül is ajándékot neki,meg jön a szülinapja is,arra is készülnöm kell.Van nekem is egy kis félretett pénzem anyuéknál,abból már többször kellett elvennem sajnos,meg lehet,ezután is el kell vennem,sőt tuti.Bankban is van kis pénzem számlára félretéve,igaz arról tud a párom.

2010. dec. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

én most ugyan ebben a szituban vagyok mint te.

amíg kaptam gyedet és cspot,addig abból intéztem a habi kisebb bevásárlásokat gyerekeknek dolgokat.a számlákat az övéből.

de július óta nem kapok innen egy fillért sem,apa(Ausztria)kintről ahol dolgozik kapja (én kapom,de ő számlájára)és még nem oldottuk meg ezt a helyzetet.Most úgy van hogy kapok a számlákra és a kölcsönre,ezeket elintézem.és kb heti 5-10ezret még ad.attól függően épp mennyi jut/marad.Ha ebből nem tudok kigazdálkodni ajira,akkor kérek.

de pl mi megbeszéljük,hogy ki minek örülne,és mondom neki,hogy akkor apa ezt vedd meg "magadnak".


de változtatunk,változtatunk,mert már én is mondtam,hogy tudod apa,én utálok kérni,másra "szorulni".

és anno mikor mi összeházasodtunk,volt én pénzem és mi pénzünk :-)

2010. dec. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
szia! Nálunk is a férjem kezeli a pénzt (persze van saját bankszámlám, de van, hogy ahogy kiveszi a pénz róla, megy is egyenesen a banknak az egész). Én is a vásárlásból szoktam megspórolni némi aprót, most van épp annyim, hogy a cipőbe tudok valamit dugni Mikuláskor. Igazából mi sosem szoktuk egymást meglepni, hanem közösen veszünk valami nagyobbat (mikulásra tavaly teafőzőt, karácsonyra mosó- és mosogatógépet vettünk). De az én páromat meg lehet örvendeztetni egy szép tortával is akár, nem muszáj ahhoz pénzt költeni ajándékra...
2010. dec. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!