Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, hogy vesztek a...

Anyukák, hogy vesztek a férjeteknek ajándékot, ha minden pénzt ő kezel most?

Figyelt kérdés
Mióta megszületett a kislányom, és nem dolgozom, az összes pénzt a férjem kezeli, így nem tudom hogy hogy kérjek tőle, hogyha neki szeretnék venni valamit...
2010. dec. 3. 13:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Fogós kérdés.

De miért a férjed kezeli?

Ő jár bevásárolni is, csekkeket feladni?

Nálunk én kezelem a pénzt, de kap a férjem belőle költőpénzt, azt vagy magára, vagy ránk költi.

2010. dec. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Nincs készpénzed... meg is halnék.

A gyes mindig nálam van. Az a gyereké amit megspórolok az is rá megy el.


Én biztos kérném hogy a gyes összegét utalja nekem közös bankkártyára v. sajátra. Vagy csak adja oda készpénzben.

2010. dec. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

Mi az hogy ő kezeli??


Nálnuk ilye nincs, ha van pénz akkor költjük, ha nincs, akkor nem.


nem már, az kérdés ugye csak vicc????

2010. dec. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy család, akkor közös kassza. Nálunk ez a szabály, nincs én pénzem, te pénzed.

Közös bankszámla két kártyával, nálunk ez így van.

Egyébként én vagyok a pénzügyes, én döntök befektetésről, én járok bankba pénzügyet intézni.

Ajándékot egymásnak már nem veszünk.

2010. dec. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Húú.....

Nálunk közös a pénz,hiába,hogy itthon vagyok.Persze én is kapok de a fizetéshez képest....

Ö visz annyi pénzt amennyi kell neki,a többi nálam van.

2010. dec. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

harmadik

Gyed-en vayn, vagy gyes-en? Azzal pénzzel mi van?

Tényleg nem értelek, ha akarsz venni valami, akkor kérsz tőle, mint a gyerek az anyukájától?


Én gyed ből (2 gyerek utáni csp-vel nettó 106 ezer) szoktam elutalni a rezsiszámlákat, autórészletet, telefont , biztosítás..szóval ilyenek így az el is fogy. Amit párom keres-vállakozó, nincs havi fix- azt közösen költjük.

2010. dec. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Hát talán változtass ezen, elég megalázó helyzet. Kérj fizetést a takaritásért és a gyerfeke neveléséért...

Nálunk közös számla, akinek pénz kell, az levesz róla, meg itthon egy fiókban van készpénz, akinek kell, az kivesz belőle, ha elfogyott, veszünk le és betesszük a fiókba, hogy ott legyen mindig készpénz.

2010. dec. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

figyelj! Ha ő kezeli a pénzt, akkor ne vegyél neki semmit. Furcsállom én is, nálunk soha nem volt ilyen, sőt az sem , hogy "én pénzem, te pénzed".

Ha egyébként minden rendben köztetek, akkor süss egy tálca finom sütit, tedd bele egy szépen becsomagolt dobozba, és add neki azt. (Én finoman megjegyezném, pénz híjján, csak "ennyi".)


Persze nem a pénzes ajándék a lényeg karácsonykor, de ha te ezt fontosnak tartanád, és zavar, utólag tedd szóvá.

2010. dec. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nálunk is a férjemnél van a pénz, de mindig ad oda nekem is, és ki is vehetek, sosem szólna érte. Mikor vásárolgatok, le-le csípegetek és összerakom (boltba csak szoktál menni vagy ilyesmi, zöldséges stb.), meg most úgy néz ki kapok a nagyimtól is, és abból tudok ajándékot venni neki.
2010. dec. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Vegyétek ki az összes pénzt a számláról (ha közös számlátok van és nincs külön),és beszéld meg vele,hogy beteszitek két külön fiókba megfelezve.

Az egyik feléből ő vesz el a te ajándékodra, a másik feléből meg te az övére.

Így egyiktek sem látja hogy a másik mennyit vett el,és a számlákat + egyebeket pedig intézzétek közösen (mindketten viszitek a magatok fiókjából kivett pénzt.

Ennyi ötletem támadt.

Nálunk is a párom kezeli a pénzügyeket,és mindig tudjuk mennyink van még összesen,és meg is beszéljük a pénzügyeket,csak annyival könnyebb ilyenkor,hogy nekem megmaradt a külön számlám,így nem kell "fiókozni".

2010. dec. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!