Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol töltitek a karácsány...

Hol töltitek a karácsány estét és a karinapokat, ha mindkét nagyszülőpár közel lakik, de nem megoldható, hogy mindkét nagyszülőpár meg ti is egyvalakiknél összegyertek?

Figyelt kérdés
nem tudom, hogy hogy csináljuk, hogy ne legyen bántódás és jól is érezzük magunkat
2010. nov. 27. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:

A szenteste otthon, nagyszülők nélkül, 25-e egyik nagyszülő, 26-a másik nagyszülő.

Nálunk szerencsére nincs vita: 24-e délben édesanyáméknál nagy családi ebéd, utána szenteste otthon, 25-e dél apósoméknál, 26-a a két dédi.

Már akkor is így csináltuk, amikor nem volt unoka, így ez a megszokott. Szokásrendszert sosem késő kialakítani, itt az idő nálatok is. Sok sikert hozzá!

2010. nov. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 nagyszülő is van:) (a szüleim elváltak) Ráadásul tőlünk 80, illetve 150 km-re, egymástól meg 70 km-re laknak.

24-én mi is otthon vagyunk hármasban, 25 anyuméknál a család egyik felével ebéd, este vacsora a párom szüleinél, 26-án ebéd apuméknál.

Szóval elég rohanós a karácsony:)

2010. nov. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

24. itthon: mi négyen (apa, anya, 2 baba) + anyukám jön át picit du+este fürdetésig (mivel egyedül lenne amúgy)

25. apukám+nője jönnek át, de csak du. 1-2 órára

26. anyósom+apósom jönnek, szintén du. 1-2 órára


Egész napos program sehol nincs, mert akkor nekünk négyünknek nem lenne karácsonyunk. Nincs átjáróház, és nem megyünk mi sem több rokonhoz. Ha jövés-menés lenne a 3 napban, elveszne a 2 kicsinek és nekünk is a karácsony szépsége.

Nem szokott sértődés lenni.

Amúgy nálunk sem lehet "összeengedni" az én szüleimet és a férjem szüleit.

2010. nov. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Remélem szerelmemmel :$
2010. nov. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Karinapokat.....?
2010. nov. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szenteste csak a szük család, én+férjem+gyerekek.

Első nap az egyiknél, másik nap a másik nagyszülőnél, attól függően, hogy van-e valahol testvér, akik szintén adott napon az adott nagyszülőnél lesznek.

Ebben mi lehet bántódás??? Aki karácsonykor nem örül a szeretteinek, hanem megbántódik, aznnak úgy kell.

2010. nov. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!