Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Hogy tetszik ez a...

Anyukák! Hogy tetszik ez a kis szöveg? A napokban találtam rá, és olvastam fel édesanyámnak, és nehezen bírtam ki, hogy ne sírjam el magam!

Figyelt kérdés

Egy este amikor anya a vacsorát főzte, 11 éves fia megjelent a konyhaajtóban kezében egy cédulával. Furcsa, hivatalos arckifejezéssel nyújtotta át a cédulát az anyjának, aki megtörölte kezét a kötényében és elkezdte olvasni azt: - a virágágyás kigyomlálásáért: 500 Ft - a szobám rendberakásáért: 1000 Ft - mert elmentem tejért: 100 Ft - mert 3 délutánon át vigyáztam a kishúgomra: 1500 Ft - mert kétszer ötöst kaptam az iskolában: 1000 Ft - mert mindennap kiviszem a szemetet: 700 Ft Összesen: 4800 Ft . Anyja kedvesen ráemelte fiára tekintetét. Rengeteg emlék tolult fel benne. Fogott egy tollat és egy másik cédulára ezeket írta: - mert 9 hónapig hordtalak a szívem alatt: 0 Ft - az összes átvirrasztott éjszakáért, amit a betegágyad mellett töltöttem: 0 Ft - a sok-sok ringatásért, vigasztalásért: 0Ft - könnycseppjeid felszárításáért: 0 Ft - mindenért, amit nap mint nap tanítottam neked: 0Ft - minden reggeliért, ebédért, uzsonnáért, zsemléért, amit készítettem neked: 0 Ft - az életemért,amit minden nap neked adok: 0 Ft. Összesen: 0 Ft Amikor befejezte, anya mosolyogva nyújtotta át a cetlit a fiúnak. A gyerek elolvasta és két nagy könnycsepp gördült ki a szeméből. Szívére szorította a papírost és a saját számlájára ezt írta: FIZETVE


22L:)


2010. nov. 17. 21:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Hű, hát jól megoszlanak a vélemények. Mindenesetre én is pont tegnap írtam egyet, és nagyon sokan csak pozitívan válaszoltak rá. Én szeretem az ilyeneket, és nem érzem túl csöpögősnek, érzelgősnek. Számomra annyi örömet jelent a kislányom, hogy szinte le sem tudnám írni. És valóban, egyik másik ilyen versikét én is megkönnyeztem, ahogy végig olvastam. A gyermek egy ajándék, egy csoda, kiváltság gyermeket nevelni.
2010. nov. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

én nem tudok nyilatkozni, hogy mennyire vagyunk elárasztva ilyenekkel. én nem vagyok az a típus aki vadászik az ezekre a kis szövegekre, csak véletlen találtam rá és meg tetszett!

de tényleg meg oszlanak a vélemények:)

2010. nov. 18. 07:46
 13/20 anonim ***** válasza:
75%

Tudom, hogy le leszek pontozva, de vallalom, hogy szerintem hatasvadasz. Nekem ez mar sok.

En sem vadaszok ilyen tortenetekre, ezen az oldalon szokott feltunni hetente egy-egy, amit elolvasok.

Ez nekem a "tul sok" kategoria.

De ezert felesleges volt lepontozni barkit, a kerdes az volt, hogy kinek hogy tetszik.

Valakinek tetszik, valakinek nem tetszik. Mindketto ertheto.

Nekem sem tetszik, pedig nem vagyok kemeny lelek, amiota gyermekeim vannak hajlamos vagyok naponta egyszer meghatodni. De azert csak nem vagyok rossz ember, mert ez konkretan nekem nem jott be, ugye?

Es megmondom azt is, hogy miert nem. Azert nem, mert nem birom elkepzelni, hogy nalunk a valo eletben ilyen elofordulhatna. Nem birom elkepzelni, hogy a fiam ilyen listaval alljon elo es azt sem birom elkepzelni, hogy en egy ilyen listaval kontrazzak, ezzel tudatositva benne, hogy milyen "aldozatokat" hoztam erte. Nem szeretnem ezt emlegetni nekik, inkabb szeressenek, tiszteljenek oszinten, szivbol, tudat alattibol, mint hogy emlegetni kelljen, hogy miert is kell engem becsulni.

Biztos nem ez a tortenet celja, de nekem ez tunt ki belole.


Vannak a mindennapjainkban apro tortentetek, sajat emlekek, amiken kepes vagyok bekonnyezni ahanyszor csak eszembe jut.

Ilyen peldaul az, amikor a pici fiam eloszor ult minivasutban es lattam az arcan az oszinte csodalatot, oromot, ahogy le volt nyugozve es lattam, ahogy integet nekem mosolyogva minden korben, majd tovabb szaguld a kisauto az en bojtos sapkas kisfiammal, aki addig baba volt, akkor pedig radobbentem, hogy mennyire onallo es mar inkabb kisgyerek.

Meghatodom, amikor arra gondolok, hogy a ferjem elutazasanak elso heteben (honapokig nem lathattuk utana) a pici 21 honapos kisfiam minden nap uzsonna utan, 5 ora korul beallt az uvegajtohoz es allt ott fel oran at, varta az apjat renduletlenul, aki korabban mindig abban az idoben jart haza.

Vagy megkonnyezem, ha a kicsit sutan eldalolt anyaknapi dalra gondolok.


Tudom, hogy benneteket meg ezek a tortenetek nem hatnak meg, a fent leirt "kitalacio" (mert szerintem az) igen, de ezert irtam korabban, hogy nem vagyunk egyformak. Es ne egy ilyen butasag miatt legyunk mar itt lepontozva... Semmi ertelme.

2010. nov. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

igen azt én sem hinném, hogy ez egy valós történeten alapul. de azért ha jobban bele gondolunk van egy kis igazság alapja.


Úgy értem,hogy sajnos a mai világban sok tizenéves és főleg ők, csak valamit valamiért hajlandók elvégezni, miközben az az adott dolog kutya kötelessége a szülő felé. Mint pl: ki takarítani a szobáját, össze szedni a kutyaszart, vagy egy kis portörlés. Hisz nem törik le annak a gyereknek a keze, ha meg fogja a porszívót.


Épp a napokban Kereszt apám meg kérte a fiát, hogy ugyan mégis ahelyett, hogy egész nap a számítógépet püföli, ki mehetne össze szedni a leveleket.

És a reakció: "Mennyit kapok érte?" :S


tehát van ilyen is, bár nálunk sosem történt még ilyen, mert ameddig az ő kenyerüket eszem, kötelességemnek érzem mindenben segíteni nekik. Sőt még utána is, ha már majd "kirepülök a fészekből":)

2010. nov. 18. 12:14
 15/20 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk azt tényleg nem értem, hogy miért fájt egyeseknek azok véleménye, akiknek nem tetszik konkrétan ez a szöveg, vagy az ilyen szövegek. Én írtam, hogy eléggé el vagyunk ezekkel árasztva, mivel én szinte naponta kapok egy ilyen e-mailt innen-onnan, hogy küldjem tovább, vagy olvasom facebook meg iwiw üzenőfalon meg itt, ezen az oldalon is. És való igaz, hogy nem szeretem a hatásvadász dolgokat.
2010. nov. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
persze, én azokat is megértem akiknek nem tetszik. ezért kérdeztem, hogy hogy tetszik? és nem csak azok véleményét fogadom el, akiknek tetszik, hanem azokét is akiknek nem:)
2010. nov. 18. 13:47
 17/20 anonim ***** válasza:
52%
Én az első válaszadó vagyok. Az volt a kérdés, hogy tetszik e a szöveg. Szerintem nem válaszoltam bunkón, nem tetszik és kész. Nekem túl erőltetett, de ezért miért kell lepontozni, az én válaszom már akkor nem is hasznos? Aki pontozgat, szívesen meghallgatnám a véleményét, hogy miért kell lepontozni azokat, akiknek más véleményük van. Milyen unalmas lenne a világ, ha mindenkinek egy véleménye lenne és ugyanúgy néznénk ki!
2010. nov. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
62%

én szeretem őket, ez az egyik kedvencem:

Egyszer volt, hol nem volt egy gyermek megszületni készült.

Egy nap a gyermek így szólt az istenhez: " Azt beszélik, holnap leküldesz a földre. De hogyan fogok ott élni, hiszen olyan kicsi és védtelen vagyok?"

Isten azt válaszolta: "A sok angyal közül kiválasztottam egyet neked. Várni fog téged és vigyázni fog rád."

"De" mondta a gyermek, "itt a mennyországban nem csinálok mást, mint énekelek és mosolygok. Erre van szükségem, hogy boldog lehessek!"

Isten így szólt: "Az angyalod minden nap fog énekelni neked. És érezni fogod az angyalod szeretetét és boldog leszel."

"És, mondta a gyermek - hogyan fogom megérteni az embereket, ha nem értem a nyelvüket?"

"Az könnyű" - mondta az Isten - "Az angyalod meg fogja tanítani neked a legszebb és legédesebb szavakat, amiket valaha is hallani fogsz, és az angyalod türelemmel és gondossággal meg fog tanítani beszélni."

A gyermek felnézett az Istenre és így szólt: " És mit fogok tenni, ha veled akarok majd beszélni?"

Isten rámosolygott a gyermekre és azt mondta: "Az angyalod össze fogja tenni kezeidet és megtanít imádkozni."

A gyermek azt mondta: "Úgy hallottam a földön rossz emberek vannak. Ki fog engem megvédeni?"

Az Isten megölelte a gyermeket és azt mondta: "Az angyalod óvni fog téged, még akkor is, ha élete kockáztatásával jár!"

A gyermek szomorúan nézett és így szólt: "De mindig szomorú leszek, mert nem láthatlak téged."

Isten megölelte a gyermeket. "Az angyalod mindig beszélni fog neked rólam, és meg fogja mutatni, hogy hogyan juthatsz vissza hozzám, habár én mindig melletted leszek."

Ekkor nagy békesség volt a Mennyben, de már hallani lehetett a földi hangokat.

A gyermek sietve megkérdezte: "Istenem, ha most mennem kell, kérlek áruld el nekem az angyalom nevét?"

Az Isten így válaszolt: " Az angyalod neve nem fontos...

Egyszerűen csak így fogod hívni: ANYUCI

2010. nov. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

Honnan tudod hogy bárkit is lepontoztam itt? Én egyáltalán nem pontozgattam le sem azt akinek tetszik, sem azt akinek nem! És honnan veszed hogy aki lepontozott mindenképp anyuka?

Oké akkor én is őszinte leszek, kipróbálom: szerintem kicsit szűklátókörű vagy mert általánosítasz. És ha leidiótázol valakit az szerinted nem sértés akkor furcsán is vagy nevelve.

2010. nov. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

14:39


ez nagyon aranyos!:)

2010. nov. 18. 17:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!