Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha Gyes alatt újra babát...

Ha Gyes alatt újra babát várok, akkor csak úgy mehetek el táppénzre, ha kiveszem először a bentmaradt szabikat? És mit mondjak ilyenkor a munkaadómnak?

Figyelt kérdés

Biztos feltesz egy csomó kérdést, mikor akarok munkába állni, elküldenek tréningre, orvosi alkalmassági vizsga, stb, stb. Hogy szokott ez lenni ilyenkor? Nem voltam még ilyen helyzetben. Megmondjam, hogy babát várok? Vagy a táppénzes papír leadásáig hallgassak?


(A munkaköröm miatt el kell mennem táppénzre mindenképpen, vegyszerekkel dolgozom, a vállalat sem engedné, hogy terhesen dolgozzak.)


2010. nov. 9. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én elmondtam a munkaadomnak mikor kiderült a második terhességem.Nem csinált belöle problémát.Kivettem a megmaradt szabijaimat és utána táppénz.A nögyásznál voltak problémák,hogy miért akarok táppénzre menni,kellett vinnem egy papirt miszerint nem tudnak más munkakörben foglalkoztatni és ez elé is volt.Ugyhogy szerintem nyugodtan mond el a szitut a munkaadodnak.
2010. nov. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kiderült hogy ismét babát várok, és felhívtam a munkáltatómat és elmondtam, hogy mi a helyzet. Amikor a munkaügyes elkezdte ecsetelni hogy mik közül választhatok, kértem, hogy ezzel várjuk meg a 12. hetet, és majd ha minden rendben van akkor megbeszéljük. A 12 hetes UH után hívtam, és Ő mondta, hogy kiír szabira, utána pedig táppénz. Visszamenőlegesen is szabira vettek.
2010. nov. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod!
2010. nov. 9. 14:58
 4/6 A kérdező kommentje:

Akkor simán meg lehet beszélni az ilyet. Ennek örülök. Normális cégnél dolgozom, akkor nálunk sem lesz probléma szerintem.

Engem a háziorvosom írt ki a kisfiamnál, aztán 12. héttől vett át a nőgyógyász.

Köszönöm a második válaszolónak is!

2010. nov. 9. 15:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha kapod még a gyest is állományban csak annyi napot lehetsz amennyit szabin+beteg szabin vagy.Tehát ezzel nem húzod ki a terhesség 9 hónapját,erre figyelj!Ha viszont lemondasz a gyes-ről,akkor a munkáltatód hozzáállásától függ a dolog,ha minden oké akkor viszont mindenképpen vedd ki a szabikat,hogy a gyeded alapja ne a minimál bér után legyen! A munkáltatók azért ilyen esetben kiadják a szabikat,akkor a 2.gyerek után ha valóban visszamész dolgozni annyival kevesebb szabid lesz.Csak sajnos fenáll a veszélye,hogy szabik letelte után elbocsájt(hat).
2010. nov. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Úgy terveztem, hogy a Gyest átveszi a párom a szülésig. Azt írod, hogy a szabikat mindenképpen vegyem ki, hogy a Gyedem alapja ne a minimálbér legyen. Nem kötelező kivenni a táppénz előtt? Elmehetnék rögtön táppénzre, ahogy visszamondtam a Gyest?

Amúgy 80 ezer az alapom. Nem nagy összeg sajnos.

Köszönöm neked is a választ!

2010. nov. 11. 08:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!