Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szép lánynév szerintetek?

Szép lánynév szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Babát tervezünk a férjemmel. Sokat gondolkodom kislány neveken. A férjem vezetékneve rövid, egyszótagos, cs-re végződik. :)

Az Elizabet név nektek hogy tetszik? Olvastam Elizabett-ként is valahol. Az Izabellában is gondolkodunk, és az Evelinben is.

Köszönöm előre is!


2010. nov. 7. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
szia! Inkább Izabella, vagy Evelin. Főleg, ha a vezetéknév Ács. Szerintem ha az embernek magyar vezetékneve van, nagyzolásnak hangzik, ha hozzá egy külföldi nevet választ. Mert akárhogy is, az Elizabet akkor is Bözsi, akármilyen nyelven írják le. Előnye, hogy lehet Sziszinek becézni:))))Szóval a felsoroltak közül inkább Izabella. De nem az én gyermekem lesz, nektek kell nevet adni neki. Nem is tudom, miért tőlünk várod, hogy válasszunk. Ha nekem tetszene egy név, baromira nem érdekelne, ki mit szól hozzá.
2010. nov. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem az Izabella és az Evelin is tetszik.
2010. nov. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Izabella
2010. nov. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem régebben az Elizabet, Izabella és az Emilia volt a kedvenc. A Liza, Iza és Emili becézések miatt... valami filmből vehettem...


Most felnőtt fejjel maradt az Emília, de az Evelin is szép.

Talán a három közül most az Evelint adnám.

2010. nov. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Izabella és Evelin tetszik nekem is és is adnám a kislányomnak. Elizabet nem tetszik, mert mesterkéltnek, idegennek éreztem mindig. (Büszkeség és balítélet jut róla eszembe amúgy, ami egyik kedvenc könyvem. De a név Magyarországon idegen számomra.)
2010. nov. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem az Elizabet tetszik nagyon. Sokféleképpen lehet becézni. Liza, Lizi, Betti, Lizbett, Eliza, Eli...

Szerintem csak a rosszmájúak, és az irigyek fognak kukacoskodni, hogy ez magyarul Erzsébet. Meg hogy miért nem lehet magyar nevet adni a gyereknek, ezt is meg fogod kapni, a nagy "adjunkmagyarnevetagyereknek" mozgalomtól. De én a helyedben magasról tennék rájuk! Nem kell velük foglalkozni.

2010. nov. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szep mind a harom de en az Izabellara szavazok :)
2010. nov. 9. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!