Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dolgozó, és gyerekes családok,...

Dolgozó, és gyerekes családok, ti is rengetegeket mostok?

Figyelt kérdés
Ha mostok mit mivel és miket használtok hozzá? Ja és persze mennyit is mostok

ma 10:17
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
9 igen magamat én is hátrébb rakom megnézem ilyenkor van e tiszta zoknim, a nyarat szeretem mert akkor legalább nincs pulcsi zokni hordás, örülök hogy vettem még több párat a meglevők mellé én is.
ma 12:10
 12/22 A kérdező kommentje:
10 én is bármennyit mosok, akkor is néha teli van a szennyeskosár.
ma 12:12
 13/22 anonim ***** válasza:
Négyfelé válogatva mosok, amikor összegyűlik valamiből egy adag akkor mosom ki, szóval teljesen változó, hogy mikor és mennyit. Mondjuk csak szín szerint válogatok, nincs ilyen külön törölköző vagy ágynemű mosás, minden megy a többihez
ma 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Két gyerekem van, egy kőműves férjem, és én.

Heti négyszer mosok kb, és soha nem üres a szennyeskosar

Max egy-ket órára kiürül.

Kapszulával mosok.

Fehérek külön, feketék külön és a színesek megint külön.

ma 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Majdnem minden nap mosunk. Napi 1x csak mondjuk, mert nincs (még) szárítógép, a szárítóra meg annyi minden nem fér fel, több szárítóra meg helyem nincs, szóval hm. Így is mindig tele a szennyes, és nem is mindig tudok ágyneműt meg törölközőt is mosni, inkább van belőlük száz, hogy mindig legyen tiszta, aztán ilyen két/háromheti egyszer, amikor úgy döntök, hogy mégse kislány zoknikat mosok, akkor egyszerre sok mindent kimosok inkább :D Sosincs vége, borzasztó.

Én mosóport használok meg öblítőt, semmi cicoma. Anyám még szétválogatta a fehéreket meg a színeseket, ő még azon belül a sötétet és világosat is külön kezelte, de én mindent csak ömlesztve bedobálok, eleve sokszor már a mosógépben gyűjtöm a szennyest, és baja még semminek sem lett :D Mondjuk fehérítőt pl nem használok, az tény. Foltokat nem kezelem, ha kijön ennyitől, akkor kijön, ha nem, akkor játszóssá avanzsálom az adott ruhadarabot. Úgyis megint összepiszkolják, nem töröm magam feleslegesen.

ma 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Én is napi 1x mosok (nincs hová teregetni), mondjuk 4-5 napot egy héten (inkább nyáron a kevesebbet, kevesebb, kisebb méretű ruhát hordunk, télen a pulcsikkal hamarabb megtelik a szennyes). Az a helyzet, hogy mire végigérek, hogy 1 kör sötét ruha, 1 kör világos ruha, 1 kör a gyerek összes ruhája, addigra összegyűlik annyi törölköző, textil kéztörlő (papír helyett ezt használunk, de ipari mennyiségben), konyharuha, hogy akkor azokat is rakhatom be mosni, aztán persze ágyneműcsere kéthetente, az is kétkörös, mert 6,5 kilós a mosógép, nem fér be minden egyszerre. És akkor még nem beszéltünk a férjem futós cuccáról, amit néha külön is ki kell mosni, ha nem jön ki úgy lépés, hogy egyben be tudjuk rakni a többivel.


3-an vagyunk, a férjem, az ovis gyerekünk és én. Frosch mosószert használok, öblítésnek Herbow mosóparfümöt és ecetet. Ha a hosszú programon (3 óra) mosom a gyerek ruháit, akkor csont nélkül kijönnek a foltok 30 fokon is, így az övé mindig azon megy. A miénket rövidebb programon mosom. Ha valami nagyon nagy gebasz van (pl. a bubifújó összefoltozta a fehér szép ruhámat), akkor Vanish folttisztítót használok.

ma 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Én már feladtam hogy színeket válogatok, inkább van a napi 40 fokos 1:50 perces ide megy minden ami nem törölköző, konyharuha, erősen szennyes,

Van a 60 fokos ami néha ha van olyan mocskos, törölköző stb.

És van egy rövid progis 30 fokos fél órásom amibe megy a harisnya meg a kényes nem annyira koszos cuccok pl pléd székvédő huzat.

ma 12:56
 18/22 anonim ***** válasza:

Nálunk 3 kupac van, színes, fehér, 60 fok. 2 felnőtt, 2 gyerek (3 éves és 10 hónapos).

Ha nincs semmi, akkor 2 naponta 2-3 mosás, van szárítógép is.

Ha történik valami, mint pl most, elkapott a család egy mesés fosvahányós vírust, és mindenkinek naponta kell ágyneműt is cserélni, törölközőket is, mert hányásos/kakis/pisis, a ruhákról nem is beszélve, akkor reggeltől estig megy mindkét gép, amíg nem tiltja a házirend a csendháborítás miatt, és úgy is marad szennyes.

Sima folyékony mosószert használok, foltokra epeszappant.

ma 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Együtt mosok mindent kapszulával, az egy éves gyerekem ruháit is a mienkkel (de általában neki nem kakasak, pisisek, nem is nagyon kajasak), így heti 2-3 nap mosok 1x. Vasalni sose szoktam. Nem bonyolítjuk túl.
ma 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nálunk is rengeteg, szerintem kijön átlagosan a napi 1, de ehhez mondjuk hozzájön, hogy 3-4 hetente hazahozom a munkaruháimat is, amiket teljesen külön mosok, ez rögtön 3 adag, majd egy egy fertőtlenítő, vízkőmentesítő 4. mosás. Folyékony mosószert használok, amit egy helyi üzletben töltök mindig, folttisztításra vanish szappan. Szárítónk van, meg is bolondulnék, ha nem lenne, utálom a teregetőt kerülgetni, pláne a vizes ruha szagot, így nagy segítség.
ma 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!