Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki egyedül maradt terhesen,...

Aki egyedül maradt terhesen, hogyan élte meg? Hogyan sikerült feldolgozni?

Figyelt kérdés

26 hetes vagyok, eddig sem volt mellettem igazán, csak a nagy szavak meg az ígérgetések voltak, össze sem költözött végül velem, itthon vagyok a 6. héttől mivel veszélyeztetett terhes vagyok, van olyan nap hogy meg sem szólalok mert nincs kihez, és borzasztó magányosnak érzem magam, és elegem van belőle már, a baba cuccait is anyukámmal vettem meg, szinte már minden megvan, egy forinttal nem támogatott, ultrahangra ha szólok neki eljön velem, de a dokit is mindig én fizettem. Amikor felhozom neki ezeket a dolgokat hisztinek állítja be, hogy én veszekedést akarok provokálni, ès nem érti mi a problémám, és állítja hogy ő szeret engem 😂

Beláttam màr, hogy ettől az embertől semmit nem várhatok, de lelkileg borzasztóan nehéz, és megvisel, és rengeteget sírok, ez az első terhességem és nagyon nem így képzeltem el 🙁

Ti hogyan dolgoztátok fel hogy egyedül csináltátok végig a terhességet? És milyen volt a szülést követő időszak apa nélkül?


tegnap 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagyok rá büszke, de még a fiatal húszas éveimben volt egy vetélésem. Ott voltam hasonló kapcsolatban és már indítottam volna az abortusz folyamatát, amikor végül a természet is úgy gondolta, hogy ennek a babának most nincs itt az ideje. Én akkor úgy gondoltam, hogy túl fiatal vagyok ahhoz, hogy egy ilyen "kapcsolatba" szüljek, egyedül pedig nem tudnék boldogulni. Vagy örökre a pasihoz láncolom magam, vagy a szüleim nyakára szülök, sehogy nem jó. Borzasztóan stresszeltem, valószínű ennek lett meg a következménye.

Már több mint 10 év eltelt, a nagyobb gyerekem 2 éves, a pici most született stabil kapcsolatba. Nekem így is borzasztó nehéz mentálisan sokszor az anyaság, hiába imádom a gyerekeimet. Nem tudom hogy élnék túl, ha a mindennapokban nem lenne kire támaszkodni.

Szóval én csak minden jót szeretnék kívánni és javaslom, hogy mielőbb zárd le ezt a kapcsolatot. Nem lesz szükséged a lehúzásra és a bizonytalanságra egy baba mellett, mire megérkezik pedig építsd fel magad akár szakember segítségével, hogy lelkileg a lehető legstabilabb legyél már addigra.

tegnap 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
Örökbe adtam a szülés után. Nem vagyok rá büszke, de akkoriban két férfi is volt a képben, az egyikük nős volt, ő megmondta, hogy nem válik el, de szeret és velem marad. A másik független volt, és mindent megígért. Őt választottam. Aztán nyolc hónaposan lelépett, mondván, nincs készen erre, és túl fiatal, mind a ketten huszonnégy évesek voltunk.
tegnap 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátnőmet a párja 2hónapos terhesen hagyta ott a párja, 10 év után. Bepánikolt, mégse akarja, sajnálja. Mindezt egy cetlin írta meg. Míg a barátnőm dolgozott, ő összepakolt és lelépett külföldre.

Barátnőm összetört. Epphogy sikerült neki, Inkább elvetette végül, mint egy ilyen embertől vállaljon gyereket és össze legyen vele kötve egy életre. meg is könnyebbült.

Ma már boldog házasságban él 2 gyerekkel.

tegnap 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mióta vagytok együtt ha össze sem vagytok költözve? Tervezett baba volt?

Tényleg nem kötekedni akarok csak érdekel.

Amúgy sokan megoldják egy gyerekkel. Ha van segítség az a legjobb.

ma 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!