Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit vennétek karácsonyra a...

Mit vennétek karácsonyra a gyereketeknek, ha mindenük megvan?

Figyelt kérdés
5 és 3 éves gyerekeim vannak, elég kevés játékuk van, de én úgy érzem mindenük megvan. Ezeket kihasználják, becsülik. Viszont a családi karácsonyozáson elég sok kisgyerek lesz felhalmozós szülőkkel, akik kismillió ajándékot vesznek. Ti mit adnàtok így? Vegyek valami feleslegeset?
tegnap 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Megkérdezném a gyerekeket, biztos tudnának mit mondani. Egy dolog, hogy szerintem ez vagy az felesleges.
tegnap 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Cameroon ***** válasza:
85%
Élményt
tegnap 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%
Ha évközben megkap mindent amire szüksége van, felesleges karácsonyra össze vissza vásárolni. Az ajándék legyen jelképes, a karácsony szóljon a családról és a szeretetről.
tegnap 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha kevés játekuk van, biztoy van olyan, aminek tudnának örülni.
tegnap 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Ennyi idosen egyszeru dolgokra szoktak vagyni, az en 4,5 evesem pl. nagyon szeretne lufit, mert azt ritkan kap.


En hangszert szoktam kerni, gyerekverzioban, de en nagy zenemanias vagyok, illetve szeretek horgaszni, ezert van tobbfele horgaszos jatekunk. Probalok olyanokat kerni, amivel en is szivesen foglalatoskodok, mert igy nagyobb az esely, hogy kozosen is tobbet jatszunk majd vele. Nyilvan, ha van nagyon konkret elkepzeles, ami elter az erdeklodesi koromtol, akkor nem eroltetek rajuk olyat, amit csak en szeretnek.

tegnap 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Elmennék a gyerekeimmel egy játékboltba és kiderülne, hogy mennyire nincs meg mindenük😂. Szerintem is bőven elég minden játék típusból 1 vagy 0. Pl.Nem kell 20 labda, 50 plüss, 30 baba. De kérdezz meg erről egy gyereket. Egész más lesz a véleménye 🤣 A karácsony ne rólam szóljon már. Az pont egy olyan nap, hogy igenis megkaphatja azt a babát, hiába van már egy. (Random példa, fiam van és még most lesz az első karácsonya, de érted, na.)
tegnap 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
21%

Én ezzel úgy vagyok, ha kell a gyereknek szeptemberi iskola kezdésre egy laptop, akkor meg kapja még ez előtt. Nem okoz problémát megvenni, akkor meg minek szívassam azzal, hogy dec. 24.ig várja azt amire szüksége van szeptemberben.

Persze jól mutat a fa alatt a doboza.

Bár utóbbi években az a jellemző a statisztikák szerint, hogy decemberben gigászi személyi hitelekbe veri magát a lakosság nagy része, csak azért, hogy tele pakolják a fa alját drága ajándékokkal. Pedig arányosan szét osztva évközben hitel nélkül is meg lehet venni a dolgokat. Persze ehhez az is kell, hogy a gyerek igényeit a földön tartsuk.

Pl: nálam már egy 25-30000es pulóver is kiveri a biztosítékot. A szeptemberi ruhatár feltöltéssel sem várunk decemberig.

Iphone 16/16 prot sem vennék neki. Ha meg tudná indokolni miért van rá szüksége megkapná, de ez gyerek/kamasz esetében inkább az arcoskodásról szól. Hatalmas a különbség a mik a vágyai meg a mire van szüksége között. Manapság 200000 ft körüli telok mindenre használhatóak.

ma 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos,hogy nincs meg mindenük.Mindig van uj dolog amire a gyerek vágyik.
ma 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%

Nálunk is nagy a rokonság, mindenki szeretne a 3,5 éves lányomnak venni valamit. Szerencsére megkérdeznek, hogy mit vegyenek. Nálunk a kézműves dolgok nagy fogyóeszközök, így színes papír, színező/kifestő, ceruza, zsírkréta, festék, ecset, gyurma mindig jó választás, ilyeneket szoktam kérni. A másik, amit nem sajnálok, ha sok van, az a könyv. Rengeteget olvasunk, most már könyvtárba is járunk, mert nincs az a pénz, ami elég lenne kielégíteni az igényeit. És akkor néha emlegeti, hogy szeretne egy gyöngyfűzőt, vagy egy kisautót kinéz a pepcoban, ami filléres, de neki nagy öröm, vagy egy dupló készletre vágyik. Na ezeket szoktam meghagyni a családnak.


És akkor tőlünk kapja a nagyobb dolgokat, tavaly futóbiciklit kapott, szerintem idén rollert fog.


A férjem is mindig mondja, hogy mennyi játéka van, szerintem amúgy más gyerekekhez képest nincsen túl sok játéka, másrészt mindennel játszik, ami van neki, harmadrészt mindig lesz, amire vágyni fog. Tavaly karácsony óta azt kérdezgeti, hogy mikor lesz karácsony, ezt az élményt nem venném el.

ma 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van olyan, amit szeretnének 🤷🏼‍♀️. Még azok a gyerekek is tudnak mondani valamit, akiknél egy dél játéküzlet van otthon, nemhogy azok akiknek kevés. De pl a társasjátékot is sok gyerek szereti, van direkt kicsiknek való is rengeteg. Nálunk oviban látta pl a róka nyomon társast anno 5 évesen, azt kérte karácsonyra. Most 7, tornaszőnyeget kért (tornázik), hogy tudjon itthon is gyakorolni. Karácsonykor (és szülinapra) olyat kap, amit ő szeretne, akkor is ha nekem felesleges vacak 🤷🏼‍♀️. Így lett kívánság pajtink is, szerintem egy teljesen felesleges, vinnyogó, világító plüss, semmivel sem szebb vagy jobb, mint akármelyik másik. Azt szerette volna szülinapjára, megkapta. Már több, mint egy éve azzal alszik, annyira kedvence.
ma 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!