Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha le van...

Mit csináljak ha le van maradva a gyerekem, és senki nem foglalkozik ezzel?

Figyelt kérdés

Kisfiam hamarosan 2,5 lesz, és nem ott tart mint a társai sajnos. Mióta bölcsibe jár ezt még jobban érzem. Alig beszél (anya, apa, nem és pár állathang), nem iszik pohárból, evőeszközökkel sem túl ügyes, extra válogatós, alig eszik meg valamit, szobatisztaságnak jele sincs, mozgása sem a legügyesebb. Látom a bölcsődés csoporttársak hol tartanak, és egyre jobban aggódom. A védőnő és a gyerekorvos csak leráz. Logopédushoz önszorgalomból járunk, eddig nem sokat használ.

Tényleg én vagyok a bolond vagy csak ennyire nem törődik senki az ilyen kicsik fejlesztésével?


tegnap 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Ha aggódsz, és a gyerekorvos is leráz, akkor szerintem vidd fejlődésneurológushoz, abból nagyobb városokban szokott lenni magánrendelés is.

Esetleg még a TSMT tornát tudom ajánlani, ha orvosi rendelvény nélkül is találnátok, mert az nagyon jót tesz az idegrendszernek, mind a mozgás, mind a beszéd terén viszonylag gyors fejlődést szokott előidézni, ártani viszont nem tud (ellenben mondjuk bizonyos gyógytornákkal, ha nem szakember állapítja meg a szükségességét...).

Az én fiamból kiindulva amúgy valóban lehetnek lemaradások (ő pl. már hónapok óta mondatokban beszél, eszik evőeszközzel és iszik pohárból - legalábbis ha épp kedve van 😀), de az nem biztos, hogy ez kóros, ezért kellene látnia egy szakembernek.

A mozgásfejlődése korábban rendben volt? Nem volt festesség vagy lazaság(ra utaló jel)? Nem volt koraszülött stb.?

tegnap 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%
Többre mész vele, ha hasonló szülők tapasztalatait olvasgatva magad foglalkozol vele és próbálkozol különböző módszerekkel.
tegnap 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy van vele gond, nem minden gyerek fejlődik ugyanúgy, nagy eltérések vannak. Mi a korai fejlesztobe mentünk felmérésre, bp-en van. De más nagyvárosban is vannak magán fejlesztő helyek.
tegnap 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ki kell taposni belőlük,mint mindent is az egészségügyben. Nem,ne az államiban,az katasztrófa. Magán út,sajnos. Először fejlődésneurologushoz vidd,majd egy longikid vizsgálat fog valószínűleg következni..

Nagyon hasonló az én történetem is,nincs időm most leírni és valószínűleg segíteni sem segítene,a lényeg az hogy neked kell sajnos nyomni,és ha egy szakember úgy érzed,nem volt megfelelő,keresni a következőt. Vigyázz arra hogy sok a kokler, a tamt torna alatt sok mindent adnak el,sok esetben max egy ped asszisztens végzettség jó,ha van,és ennyi. Nézz utána alaposan,hova,kihez viszed a gyereket. Nem egyszerű,tudom,megjártam. Fejlődésneurologus legyen az első. Nekunk anno mindent rendben talált,de éreztem, hogy menni kell tovább. Egy elég öreg orvos volt,aki azt szajkózza,várjunk még,kicsi a gyerek..másfél éves volt akkor éreztem valami nem kerek. Vittem longkid felmérésre,itt találták egyet s mast, majd utána tsmt tornára. Elég szépen halad,és valószínűleg hál isten csak idegrendszeri értetlenség van a háttérben. A lényeg,hogy zsebbe nyúl,magán út,és ne hagyd magad. Sajnos ez ilyen.

tegnap 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!