Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van aki addig húzta a második...

Van aki addig húzta a második babát, hogy kicsúszott az időből? Megbántátok?

Figyelt kérdés

Mi lassan ebbe a helyzetbe kerülünk. Kisfiam 2 éves korában visszamentem dolgozni, akkor már 1 évet legalább maradni akartam a munkahelyen, mielőtt próbálkozni kezdünk a második babával. Aztán utána mindig volt valami, ami elsőbbséget élvezett, lakásfelújítás, férjemnek iskola, stb. Közben pedig kicsit azt is éreztük hogy jó szusszani egyet a babás időszak után, többet kimozdulni, kettesben, hármasban is. Most már 4 éves lesz a kisfiam, és még mindig nem határoztuk el magunkat, akarjuk is, még nem is, de lassan kifutunk az időből, mindketten 35 felett vagyunk, és 5-6 évnél nagyobb korkülönbséget már nem akarunk, akkor inkább maradjon egy gyerek.

Járt valaki így? Utólag ti megbántátok, hogy húztátok az időt?


tegnap 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én az elsővel húztam addig, hogy kicsúsztam a másodikból🤣

Mindig több gyereket akartam, de nem volt hozzá párom, szóval egyedül vállaltam, így száz évesen. Örülök, hogy ő lett, második már nagyjából esélytelen. Mondjuk egyedül nem is vállalnék. Az meg végképp nem fér bele az időbe, hogy még fogamzóképesen eljussak valakivel a gyerekvállalásig. Kicsit még szoknom kell, hogy nem lesz lányom, mert annyira biztos voltam benne, hogyha lesz gyerekem valaha, akkor lány lesz, de nagyon boldog vagyok, hogy van egy kisfiam.

tegnap 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
Én kitűztem egy célt, hogy meddig akarok szülni, nem akartam túl idős lenni és a korkülönbséget sem akartam 3-4 évnél többre. Másodszor viszonylag időben határoztuk el magunkat, de sokáig nem sikerült. Kivizsgálások jöttek, és azt mondták, ilyen-olyan kezelés lesz, utána talán összejön a kistesó. Csakhogy ennek a végére átléptem volna a megcélzott kort és nem akartam így. Elengedtem, nem foglalkoztam vele és akkor csoda módon sikerült, de ha nem jött volna össze, akkor hónapok múlva már újra védekeztünk volna és esélye sem lett volna a második gyereknek.
tegnap 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%
"5-6 évnél nagyobb korkülönbséget már nem akarunk" - Merthogy azzal mi a gond? Legalább nincs a nagyobbiknál a testvérféltékenységes trauma. Egy nagyobb gyerek már tudja értékelni, hogy van egy kicsi aranyos baba a családban. Sőt, értékeli azt is, hogy időnként leszálltok róla a pici miatt.
tegnap 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én tudtam, hogy ez lesz, ha visszamegyek dolgozni, 1000% volt, úgyhogy nem mentem és inkább belevágtunk.
ma 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!