Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy segíthetek feldogozni a...

Hogy segíthetek feldogozni a gyermekemnek, hogy nem lesz testvére?

Figyelt kérdés
Van egy kislányunk 6 éves lesz egy pár nap múlva, ahogy telik az idő egyre gyakrabban kérdezi, hogy neki miért nincs testvére. Sajnos még egy saját gyermek nem opció számunkra több egészségügyi okból kifolyólag amin változtatni vagy segíteni nem tudunk. Amikor a barátaival játszik, utána a “legrosszabb” a helyzet mindig. Órákig vagy akár napokig tudja mondani, hogy nem jó a családunk mert kevesen vagyunk, nagy családot szeretne és miért nem lakhatunk inkább ott ahol sokan vannak. Természetesen mindig át beszéljük, hogy a kis csalás is jó család, és ugyan úgy tudunk játszani vagy beszélgetni vele mint a barátai, de ez valahogy soha nem opció és továbbra is csak könyörög. Mi is nagyon szerettünk volna még gyerekeket, volt is egy terhességem amit orvosi okok miatt meg kellett szakítani. Azóta minden ilyen ilyen kérdésnél úgy érzem, hogy egy kicsit össze törik a szívem. A férjemmel beszéltünk már örökbefogadásról, de akkor már nem kisbabát szeretnénk. Ezt amikor megbeszéltük annyiban is maradt és a férjem már nem szeretne örökbe fogadni. Ezért szeretném valahogy tudomására adni a lányunknak, hogy semmi esély nincs arra, hogy neki bármikor testvére legyen, szívesen beszélek vele róla de ez a folyamatos könyörgést már tényleg nem bírom lelkileg. Köszi a tanácsokat!
tegnap 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem mond el nagy vonalakban neki hogy "anya beteg és nem lehet sajnos már kistestvére ö is a pocakodban volt de beteg lett a pocakod" szerintem hivjátok átt magatokhoz minnél többet a barátait hogy legyen társasága. Természetes hogy egy 6éves már vágyik a gyerek társaságra és persze mint szülők is tudtok vele játszani de nyilván nem úgy mint a kortársai. De legfőképpen azt értesd meg vele hogy "beteg vagy "és ez az oka sajnos amiért nincs tesó.

Esetleg egy háziállat kutyus vagy cica ami lefoglalná természetesen ha nektek bele fér hiszen nagy felelősség.

tegnap 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Mivel ez nektek is fájó pont lehet, nem csoda, ha nem sikerül a gyerekkel sem feldolgozni.

Én a helyetekben elmennék családilag családterápiára. Mindhármótoknak jót tenne.

tegnap 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ész érvekkel. Csak úgy. Sajnos az ő érzelmeit nem tudod befolyásolni. De mindig határozottan elmondani, hogy ezért és ezért nem lehet. Egyszer majd elfogadja.

Ne feledd, ő is egy ember. Neki idő kell, hogy ezt feldolgozza.


Nálunk a gyerek betegsége miatt nem lesz testvér. Neki is nehéz ez,ő is emlegeti. De ez van,és nem változtatunk a döntésünkön. Nem akarunk két beteg gyereket nevelni. Ezt meg kell értenie neki is. Vagy legalábbis elfogadni valamennyire.

tegnap 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
Mi nem is akartunk több gyereket. Volt amikor felböffent a fiamban hogy tesó kell. Ilyenkor elmondtam neki hogy anya és apa nem szeretne még 1 gyereket. + Ha lenne egy pici baba akkor vele nem tudnánk annyit játszani, később meg kéne osztozni a játékain... Stb. Ezek után meg is gondolta a dolgot. Kis barátaival sűrűn összejárunk és eljár focizni is ahol szintén kortársakkal lehet.
tegnap 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a 4 éves is mondogatja, hogy de jó lenne (még egy) testvér. De az ő fejében ez úgy él, hogy az újabb tesó is vele kb egykorú, akivel már együtt lehet játszani egyből, amint megszületik. Hiába van egy kishúga, aki már 2 éves, tudja, látja, hogy ez milyen és hogy működik, akkor is úgy beszél róla, hogy szeretne még egy testvért, hogy mindig legyen kivel játszania. A húgával nem játszik, megjegyzem, mert még kicsi azokhoz a játékokhoz, amiket ő kitalál, nem érti a szabályokat, nem tudja követni, ügyetlen, beszélni is csak korlátozottan tud, szóval érted. De még így is egy fura kép él a fejében a testvérekről.


Nem tudom, a te 6 évesed mire gondol testvér alatt, de gyanítom ha a barátaival való találkozás után hiányolja, akkor az hiányzik neki, hogy otthon tovább folytassák a közös játékot, amit azért egy kistestvér eleinte nem tud megadni neki. Próbáld meg elmagyarázn, hogy egy kistestvér milyen, egy baba amikor megszületik, még kb egy nudli, egy apró takarógombóc aki sokat sír, és aki miatt sokkal de sokkal kevesebb időtök lenne rá, plusz egy csomó programra nem tudnátok elmenni (színházba, cukrászdába, akármi), mert a pici baba ott nem érezné jól magát, és ahol egy kicsi gyerek nem érzi jól magát, ott ti sem tudtok kikapcsolni, mert zavarni fog (és ez igaz egészen a picur hát, minimum óvodás koráig, de legalább 4 éves koráig tutira, a saját gyerekeimből kiindulva). Ikertestvért meg egy már viszonylag nagy, korban hozzá közel álló testvért meg már nem tudtok adni neki, szóval ha ez hiányzik, akkor beszéljétek meg vele, hogy van-e olyan barátja, akivel különösen gyakran szeretne együtt lenni, esetleg ha nyitottak ők is, ti is, a másik szülők is, akkor néha szervezhettek pizsipartikat meg mittudomén, hátha ez segít.

És zárd rövidre a témát, hogy oké, érted, hallod, hogy szeretne testvért, ez sajnos nem az ő döntése, már nem lesz, ez van, akkor sem lesz, ha még tovább sír érte, mert ez az apján és rajtad múlik, és nektek már nem lesz babátok. Kész, pont, viszlát. Egyszer utoljára beszéljétek át nagyon alaposan a kérdést, aztán a továbbiakban kezeld úgy, mint amikor csillámpónit kér szülinapjára. Nincs, nem, kész, ez nem így működik.


Sajnálom egyébként, hogy ezzel kell megküzdenetek, biztos vagyok benne, hogy nagyon nehéz nektek felnőtteknek is feldolgozni és elfogadni, hogy nem lesz újabb gyereketek, pedig szerettetek volna. De ez egy olyan küzdelem, amibe őt nem kell belevonni, valószínűleg azért is ilyen akaratos a kérdésben egyébként, mert érzi, hogy érzékeny téma nálatok, hogy nem dolgoztátok fel teljesen vagy nem tudom, szóval valahogy megneszelte, hogy ez egy lezáratlan ügy. Jó ötletnek tartom a terápiát, akár egyénileg is, mert biztos vagyok benne, hogy sokat tudna segíteni az elfogadásban.

tegnap 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi az eddigi válaszokat, a család terápiát megfontoljuk, jó ötlet. Egyéni terápiára jártunk, “elfogadtuk” de azért mégsem jó érzés. Néhány információt még szeretnék hozzá tenni.

Hogy mivel jár egy kisbaba, tudja mert a szüleim úgy gondolták hogy “let’s get crazy” a 40-es éveik végén, szóval most van egy 2 éves húgom, aki minden hétköznap nálunk van mert az édesanyám már nem tud lépést tartani vele és sokszor idegesíti. Konkrétan imádja és anyukát akar játszani minden nap. A legjobb barátnője is a szomszédban lakik, neki is van egy 3 éves húga. Nagyon jó baráti viszonyban vagyunk és kapu van a kertjeink között és heti többször bandáznak 4-en. Azt már próbáltuk neki mondani, hogy akkor nem lenne ugyan ennyi időnk rá, de azzal már elkéstünk mert azonnal vissza vág rá hogy 4 gyerekre is van időnk. Le fogunk ülni vele és átbeszélni a konkrét okot, de nem akartam, hogy tudjon róla hogy mi az oka. A “azért mert azt mondtam” nálunk sosem opció és nem is használjuk, mindig próbálunk mindent alaposan átbeszélni amennyire lehet egy ekkora gyerekkel, ez az egy téma volt amire mind a ketten azt mondtuk hogy még kicsi, hogy tudja. Az sem segít, hogy a család is nyaggat, nekik sem szeretnénk elmondani. De amikor a “mama azt mondta, hogy nekem is kell saját testvér” tényleg nagyon nehéz.

tegnap 21:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyugi túllesz rajta. Nálunk is ugyan ez volt. Most már 13 éves. Örülne, ha lenne tesója, de tudja, hogy nem lehet és azt is lemondásokkal járt volna, ha van.
tegnap 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt nektek kell feldolgozni, neki csak elfogadnia. Nincs rajta mit "feldolgoznia", mivel olyasmire vágyik, ami csak egy elképzelés, olyan, mintha azt mondaná, kiskutyát szeretne, arról se tudja, milyen lenne valójában, mivel jár, stb. - még akkor sem, ha a szomszéd kiskutyákat ismeri és szívesen sétáltatja őket, az nem ugyanaz, mint egy saját, aki MINDIG ott van, és MINDIG türelmesnek kell vele lenni.
ma 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!