Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Merse névről?

Mi a véleményetek a Merse névről?

Figyelt kérdés
tegnap 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Szörnyű
tegnap 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Nekem tetszik
tegnap 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Nekem is tetszik, ezt a nevet fogjuk adni a kisfiúnknak 🙂
tegnap 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%

Túlságosan "nagy magyarkodó", azt hiszi a szülő, hogy különleges aztán jövőre már minden 2. gyereket így fognak hívni a játszótéren.

(Lásd példának: Zalán, Zétény)


Ha valaki igazán szép, magyar nevet szeretne, ami ritka ebben a korosztályban akkor ilyen nevek között keresgél inkább, mint a Frigyes, Dezső, Jenő, Árpád...

tegnap 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Nekem semleges, én nem adnám a sajátomnak, de azért vannak tőle sokkal rosszabbak.

Viszont amiket a 4-es írt na az se semmi… előbb gondolok egy alkesz öregemberre a Dezső név hallatán mint egy kisbabára 😂

tegnap 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Borzalmas.
tegnap 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Ugyanolyan különlegességkomplexusos és feltűnési viszketegséges, mint a Zétény meg a Krizosztom.
tegnap 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
Azt hittem, lánynév.
tegnap 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik
tegnap 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

De szép nevek a Frigyes, Jenő, Dezső 😁 Ezek akkor mitől is nem nagymagyarkodóak, ha a Merse az?

Én nem fogom Mersének nevezni a gyerekem, valószínűleg nem is magyar eredetű neve lesz, de szerintem semmi baj vele. Ha megnézi manapság egy szerencsétlen leendő fiús szülőpár a magyar utónévkönyvet, akkor miből is választhat? Kb 20 normálisan hangzó név van, amit közel mindenki ad a gyerekének. Van ugyanennyi egyesek szerint "nagymagyarkodó" név, amik mèg valahogy hangzanak is, 10 nagyon old school magyar név, amit tényleg csak taták viselnek (és szerintem csúnya nevek is), és végül, de nem utolsó sorban, többszáz vállalhatatlan, nevetségesen magyarosított török, mexikói, brazil, stb szappanoperákból behurcolt borzadály. Akkor már százszor inkább a Mersére szavazok, mint az utóbbi kategóriákra.

tegnap 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!