Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ilyen nehéz anyukákkal...

Miért ilyen nehéz anyukákkal ismerkedni?

Figyelt kérdés
Van egy 11 hónapos kisfiam. Járunk közösségbe. Babaúszás, kerekítő, kúszó mászó torna. Mindenhol pár szót lehet anyukákkal váltani és ennyi. Pedig szívesen ismerkednék járnék össze hogy legyen a kisfiamnak kispajtása. De egyszerűen nem lehet. Mi lehet a baj? Mit nem csinálok jól?

ma 06:38
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Olyanokat erdemes szerintem keresni, akik szinten keresnek. En anno azt csinaltam, hogy elmondtam az ismeroseimnek, es kiirtam a helyi facebook-csoportokban is, hogy ismerkedni szeretnek. Igy talaltam azt az anyukat, akivel hetente tobbszor is osszejartunk evekig, egykoru gyerekekkel, elkepeszto jo volt, a nagyobbik gyerekemmel az egyik legszebb idoszakkent emlekszem ra vissza. 1,5 eves volt akkor a gyerekem.


Most a sulis osztalyaval van ez a bajom(altalanos iskola). Zarkozottak a szulok, pedig en nyitott vagyok, es mashol sikerul is ismerkednem. De meg nem adtam fel :)

ma 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Én például nem szoktam random emberekkel ismerkedni csak azért, mert mindkettőnknek gyereke van. Ha együtt játszanak a gyerekek, úgyis elkezdünk beszélgetni.
ma 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Van egy momz nevű alkalmazás (pontosabban nem tudom, van e még). Én anyukatindernek hívtam. Környékeden élő anyukákkal tudsz ismerkedni. Én egy anyukával találkoztam párszor, aztán valahogy abba maradt az egész. Egyébként nem vagyok nagyon barátkozós fajta. Meg azt vettem észre, pl a játszótéren is, hogy megvannak az anyukaklikkek, amik nagyon zártak 😅 szóval mindig 2-4 anyukát látok csacsogni, de nekem kb köszönni se szoktak.
ma 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Derjaderja ***** válasza:
100%

Alapból kisgyerekek mellett csak pár szót tud váltani az ember, ha akar, mert főleg a gyerekével szeretne szerintem lenni, nem idegenekkel.

Biztos van aki nem így áll hozzá persze.

Emellett sokan már nem rendelkeznek szabad kapacitással semmire, kisgyerek, háztartás mellett még a régi kapcsolatokat sem győzik fenntartani.

Később jön majd a közös játszozas, de nekem pl annyit beszélnek a gyerekeim, hogy ha véletlenül csend van, Isten ments hogy valaki beleszóljon.

+ nekem "elvi" kérdés lett már, hogy csak szürke kő technikával és a lehető legkevesebbet kommunikálnak anyukáddal, mert köszönöm, elég volt belőlük, pl itt is látni az oldalon, hogy milyenek vagyunk.

ma 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!