Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az ikerterhesség csak az...

Az ikerterhesség csak az anyai vonalon öröklődik? Például, ha a párom csaladjaban lenne iker akkor is lehet nekem?

Figyelt kérdés
ma 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:

férjemnek van egy bátyja és 1 ikerpár öccse/huga.

Bátyjáéknál ikrek vannak. A feleség családjában nincsenek ikrek

ma 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pont nemrég volt erről egy kérdés, akkor utánaolvastam, viszont szégyellem, de nem teljesen értettem meg (pedig nem tartom magam hülyének, ezek szerint mégis 🙃).


[link]

Eszerint akkor most igen vagy nem? 😀

ma 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy egyszerre 2 petesejted érik és lökődik ki az nyilván a te oldaladon számít, mert öröklődhet is (de nem feltétlenül kell ahoz iker a felmenők közt, hogy bármi miatt is így legyen. Rengeteg dolog miatt fordulhat elő, hogy egyszerre 2 petesejted lesz egyszerre érett 🤷🏼‍♀️. Ahogy attól, hogy van iker a családban messze nem biztos, hogy az lesz). Ha az anyai felmenőknél előfordul iker, akkor picit nagyobb az esély.

Az egypetéjű ikreket meg az orvosok sem tudják pontosan, hogy miért válik ketté a megtermékenyített petesejt, az jelen állás/tudás szerint a vakszerencsén múlik.

ma 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!