Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miként lehet őszintén a...

Miként lehet őszintén a felnőtt életre bíztatni a kamaszokat, ha mi soha életünkben nem kaptunk olyan mértékű fizetést, hogy a rezsin, élelmiszeren, alkalmanként apróságokon kívül elég legyen hóvégéig a pénzünk?

Figyelt kérdés

Nejem egészségügyi diplomával dolgozik, jómagam szakmunkásként kezdtem, majd tovább tanultam estin, de mindez csupán alkalmilag emelt az anyagi helyzetünkön, igazán soha nem lépett magasabb színvonalra. Részemről a fizikai munka szellemire váltott, annyi pozitívuma volt a tanulásnak.

Eléggé álszent hozzáállásnak tűnik állandóan bíztatni kamasz gyerekeinket, hogy pozitívan lássák a jövőjüket. Némi őszinteség, realizmus persze van a beszélgetéseinkben, de nem szeretnénk eltántorítani őket már most.

Ti miként oldjátok meg mindezt? Képesek vagytok a mindennapos nehézségek ellenére pozitív jövőképet nyújtani a gyerekeiteknek? Miként élik meg gyerekeitek lelkileg, hogy nem megy gördülékenyen, ill. jól az anyagi lét otthon?



tegnap 11:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%

Ha nem tudjátok beosztani a fizetéseteket, akkor ti valóban alkalmatlanok vagytok a felnőtt életre.

Én eü-ben dolgoztam, nejem közoktatásban, mégis ki tudtunk jönni a fizetésünkből.

De ha végképp nem megy, akkor pályamódosítás szükséges. Nem mindenhol minimálbért adnak az embernek, csak persze azt meg kell tanulni, aztán jártasságot kell benne szerezni.

tegnap 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Ilyen negatív hozzaallassal nem kellett volna gyereket vallalni
tegnap 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ez nem negatív hozzáállás! Mindenkinek vannak rossz időszakai, amikor nem megy a szekér és próbál számot vetni az eddigi életével kapcsolatban. Aki nevelt, nevel kamaszokat az tisztában van vele, mennyire nehéz, mennyire kegyetlenek tudnak lenni a fiatalok a szülőkkel szemben, ha ők másképp képzelik a világot, illetve fogalmuk nincs még semmiről, ám álmokat kergetnek. A mai neten és személyesen egymást hülyítő tinik, olyan példákra építik a világnézetüket, amely a valóságtól teljesen elrugaszkodott. Látják a sok reklámot, a számtalan netes rongyrázó önjelölt celebet a luxus életet bemutató videóikban. Szülőként pedig próbáld megmagyarázni nekik, ez mind kamu.

A fizetésünket beosszuk, nem élünk fényesen, de nem is éhezünk. Viszont az igaz, nem vagyunk képesek kilábalni, feljebb emelkedni. Ritkán van akkora bevételük, hogy félretudjunk tenni. De ami plusz marad, az hamar elmegy, amint jön egy rosszabb időszak.

tegnap 12:12
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A jövő mindig is kiszámíthatatlan és épp ezért ijesztő volt. Erre a bizonytalanságra találta ki az ember a hitet.
tegnap 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekeim még ugyan kicsik, de én így nőttem fel, ahogyan a te gyerekeid- folyamatos téma volt otthon a pénz, erre nincs, arra sincs, nem mentünk nyaralni, nem engedhettem meg magamnak semmit. Ami fontos volt és tényleg kellett, arra mindig jutott, tankönyvek, cipő, kabát télire, idővel saját telefon, számítógép/laptop stb, nem éheztünk, volt fedél a fejünk felett, de kb ennyi. Én ezt nem éltem meg rosszul, bár tény és való, hogy most 31 vagyok, az elmúlt 12-15 évben változott a világ, akkor még nem az volt a mérce, hogy a szüleid megvették-e a 180 ezres eleve szakadt divatcipőt. Vagy csak én voltam ilyen közegben, nem tudom, mindenesetre én csak azt érzékeltem, hogy a szüleim folyton veszekednek, meg hogy azért nem mehettem nyári táborba, mert nem volt rá pénz, de a mindennapokban ez nem okozott gondot. És motiváció tekintetében cserébe sokat adott, mert mindig mondták a szüleim, hogy tanulni kell, van szakma, amiből jobban lehet megélni, minél többet tanulok, minél szélesebb ismereteim vannak, annál több mindenből válogathatok és annál jobb életem lesz nekem is.
tegnap 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne őket a felnőtt életre biztatni? Vagy igazából nem is értem a kérdést. A feleséged diplomás, felteszem ugyanezzel a képességgel jobban fizető szakmát is kitanulhatott volna. Te se vagy egy tökkelütött, tovább tudtál tanulni, ráadásul munka mellett. Valószínűleg a gyerekeitek is öröklik a szellemi képességeiteket, tehát ha akarnak, akkor választhatnak jól fizető szakmát. Vagy választhatják azt is, hogy azzal foglalkoznak, ami a legjobban érdekli őket, bevállalva azt, hogy esetleg anyagilag csak szűkösebben jönnek majd ki. Ez egy döntés, ti is döntöttetek valahogyan, és ők is dönthetnek majd a saját életüket illetően.


Amit szerintem fontos elmondani, és nem sok helyen hallom, hogy az csak az egyik lehetőség, hogy valamilyen jól fizető szakmát választanak, abban a reményben, hogy majd abból jól megélnek. Lehet, hogy tényleg meg fognak élni belőle, de ha az ember nem szereti a munkáját, az sokszor boldogtalanságra vezet.


Az is egy út, hogy azt választják, amit szeretnek, de abban annyira elmélyednek, hogy benne legyenek a legjobb 5-10%-ban. Akkor valószínűleg jól is fognak keresni, és élvezni is fogják, amit csinálnak.

tegnap 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Akkor írd már ide, mennyi a kettőtök összes nettó havi jövedelme. Ha jól értem, mindketten fix fizetésű alkalmazottak vagytok.

És hogy lakáshitelt törlesztetek-e, ha igen, ez havonta mennyi.


Szintén két gyerekünk van, a havi kiadásaink 500e Ft körül vannak havonta, erre jönnek rá az extrák, pl. nyári nyaralás. Ami nyilván fontos, elsősorban a gyerekeknek, de ha hó végén nem tudnánk kijönni, akkor nem lenne. És természetesen mi is beosztóan élünk, pl. Pepcóban vásárolunk ruhát a gyerekeknek, de én ezt tartom normálisnak, nem azt, hogy a gyerek márkás ruhában jár, aztán hó végén meg nincs pénzünk kenyérre.

Pl. nálunk még nincs telefonja a gyerekeknek, de ha akarnának és nem telne rá, akkor megmondanám, hogy nyári diákmunkából szedjék össze a rá valót. Csak sokan nem így gondolkodnak, hanem vesznek mindent, ami divatos és fel lehet vele vágni, aztán hó végén meg megy a sírás-rívás.

tegnap 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Arra kell biztatni a gyerekeket, hogy tanuljanak, jobb lehetőségeik és jobb munkájuk legyen, mint nektek. Nem vagytok egyedül. Elég sok szülő nevelt már fel olyan gyereket, aki jobb körülmények között él, mint anno a szülei.
tegnap 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal többre vittem, mint a szüleim. Ezt kívánom nekik is.

Ha nem jön össze se baj, csak legyenek boldogok.

Ezt próbálom átadni.

tegnap 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

Jesszusom, rossz volt olvasni az írásod! Totál utálod a saját életed, a gyerekek pesszimizmusban nőnek fel. Olyan munkát kell vállalni, annyi pénzt kell keresni, amilyen szinvonalat elképzeltél magadnak. Férjem is szakmunkás, és jobban keres jóval, mint egy diplomás közalkalmazott.

Ezt a világnézetet inkább ne add át a gyereknek, ami neked van, nagyon káros.

Az hogy a gyerek mit vár el, nem az interneten látottaktól fog függeni. 16 éves legnagyobb gyerekünk (3 van), de abszolút reálisan látja a dolgokat. Nem vár el olyan dolgokat, amiket nem veszünk meg (pl 500e ft-os telefon), mert felesleges. Látja, hogy vannak nálunk gazdagabbak, és szegényebbek is jóval, de helyén kezeli. Szerintem ez a családtól függ, hogy hogyan neveled. Igenis legyenek álmai, valósítsa meg őket, de bizony azért tenni kell. Tanulni, dolgozni. Te a feltételeket teremted meg neki, ő pedig teszi a dolgát.

tegnap 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!