Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 9 év körüli gyermeked tudja,...

9 év körüli gyermeked tudja, milyen hónapot írunk?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azért merült fel bennem a kérdés, mert a teljesen átlagos intelligenciájú fiamnak fogalma sem volt, mikor megkérdeztem... Az évet tudta, de a hónapot nem. Felsorolni fel tudja. Szóval most ezt gyakorolják.

#Hónapok-évszakok
tegnap 19:08
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Ohh... Köszönöm a válaszokat! Ha nem is vagyok boldog tőlük, de hasznosak voltak.
tegnap 20:09
 12/23 anonim ***** válasza:
70%
Jóval idősebb vagyok a fiadnál, de nem mindig tudom az éppen aktuális dátumot. Azért ebből nem kell messzemenő következtetést levonni
tegnap 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
93%

De az iskolában már nem szokás felírni a tábla sarkába, füzetbe az évet, napot, hónapot?


Mi még középsuliban is felírtuk reggel ezeket a táblára.


20 éve jártam közepsuliba, úgyhogy azóta változhattak a dolgok.

tegnap 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
47%

Most megkérdeztem,, persze , hogy tudja.

A hónapok egymás után meg szerintem óvodás színvonal.

tegnap 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
76%
Illene.
tegnap 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Nem, soha nem írták fel egy füzetbe sem. Ez valóban gond.

Nem, messzemenő következtetést nem fogok levonni, de magam is megdöbbentem, hogy nem megy. Mivel másban nincs elmaradva, nem aggódom, hanem szimplán megtanítom neki.

tegnap 21:19
 17/23 anonim ***** válasza:
74%

Persze tanitsd meg, nincs ezzel gond.

Az en 9 evesem azt kerdezte, most milyen evszak van, nyar- van e. Vegulis szeptember 23. igen .

tegnap 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
75%
Váltsatok sulit..
ma 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
De mégis honnan tudná napra készen, ha nem foglalkoznak vele? Ha mindennap fel van írva a dátum, akkor tudni fogja. De pl felnőtt ember se feltétlenül fogja tudni még a napot se, ha mondjuk hosszabb szabadságon van. Ha fel tudja sorolni a hónapokat jó sorrendben, akkor a vilagon semmi probléma nincs vele. De ha zavar, akkor tehetsz ki pl egy naptárt valahova, ahol jelolitek minden reggel, melyik nap van épp.
ma 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
85%

5,5 éves a fiam. Ő is tudja :D


Az oviban (is) sokat foglalkoznak ezzel

ma 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!