Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ebben az esetben, hogy érné...

Ebben az esetben, hogy érné meg jobban? Nektek mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, első babánkat várjuk a párommal. Szeretnénk nem szórni ész nélkül a pénzt és úgy döntöttünk első körben, hogy amit lehet használtan veszünk.

Csak hogy, mi szeretnénk 3 gyereket és így arra gondoltam lehet csak jobb lehet ha pl. Baba kocsit, kiságyat újonnan vennénk.

Nektek mi a tapasztalatotok, ha használtan veszünk dolgokat az is birhat még 3 gyereket, vagy akkor már érdemesebb újat venni.

Azt sem szeretném, hogy ugyan ezeket a vásárlásos köröket minden gyereknél lefussuk, ha nem muszáj.



#Baba holmi, használt, tartósság
szept. 13. 18:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Brendonos kiságyat vettem 6 éve. Használtan, 20ezerért. 2 gyerek használta, ennek ellenére kb hibátlan volt. 2gyerekem használta. Majd eladtam 20ezerért szintén hibátlanul.


Babakocsit barátnőmtől kaptunk. 2 gyerekkel használta. Mind a 2 gyerekemmel azt használtuk, majd egy rokonomnak továbbadtuk, ő most használja.


A kiságyat mi lapraszerelve a padlásra tettük a 2 gyerek közt. A babakocsi is ment fel összecsukva, zsákban.

szept. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindent örököltünk a barátainktól, sőt voltak olyan dolgok amiket ők is örököltek a barátaiktól.


A kiságyban kb 8 gyerek fordult meg, mi csak egy matracot vettünk bele.


A pelenkázó komód szintén 5-6 gyereket szolgált ki 0-tól 3 éves korig.


A babakocsin látszódik a legjobban a strapa. De annak is csak a sport ülés huzatán. Azt használtan vettük egy 4 gyerekes családtól.


Az utazó ágyat családon belül 4 gyerek használta. Annak sincs semmi baja.


A leesés gátló panelt használtan szereztem egy helyi cserecsoportban.


A kisfiam ágyát szintén a helyi csere csoportban szereztem.


Egyedül az etetőszék amit újonnan vettem.


Nálunk most jön a második gyerek, ő is ezeket a dolgokat fogja megkapni.

szept. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
51%

Babakocsit újat vennék, a kiságyba meg csak matracot.

Én mindkettőt kaptam, 2 külön embertől. Az ágynak semmi baja, de az új matrachoz ragaszkodtam. A babakocsi középkategóriás. Egy gyerek használta előttem. Vigyáztak rá. Látszólag nincs baja, de azért érezhető, hogy már használt. Nyikorog, kopott a kereke, 1 gyereknél is kicsit félek, hogy kibírja, másodiknál nem merném használni, pedig tényleg ne egy lepukkant darabot képzelj el.

szept. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

En nem feszulnek ra ennyire, meg egy gyereketek sincs. Szep terv a 3, de szulessen meg egy. Lehet a masodik mar nem fog 🙈😂

Elvezd ezt a terhesseget, vegyel amit akarsz, hasznaltan vagy ne, tokmindegy.

Ahogy jolesik!

szept. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Babakocsit újat vennék mindenképpen. Kiságy lehet használt de új matraccal. A baba ruhák is lehetnek használtak hiszen alig hordják őket főleg ha első kézből veszed és nem 10gyerek hordta már elötte.
szept. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
19%
Amúgy ezt én sem értettem sose hogy lehet előre kijelenteni, hogy valaki 3 gyereket akar. És ha egy se jön össze? Vagy az első után elmegy a kedve egy életre a szüléstől? Egyik ismerősöm csak a CSOK miatt vállalt 3. gyereket, pedig a másodiknál szülés utáni depressziója lett, szétvagdosták, tele lett műtéti hegekkel, kb a háta közepére kívánt még egy terhességet. Nagyon felelőtlenség úgy 3 gyerekben gondolkodni, hogy az embernek még egy sincs
szept. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
88%
Ez hülyeség 16-os. Mi is megbeszéltük, hány gyereket akarunk. És ezzel a kompromisszumos hármas számmal indultunk neki. Természetesen azzal a kitétellel, hogy ha nagyon nem jön be a szülés vagy a gyereknevelés, akkor bármelyikünknek van vétójoga. De ettől még úgy vásároltunk az első gyerek előtt, hogy jó eséllyel lesz több. Az első gyerek 1 éves korában meg vettünk egy akkora házat, amiben elfér majd a tervezett 5 tagú családunk.
szept. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Elvi és családi okokból nálunk a gyerekek legtöbb holmija használt. Családi okok alatt értsd azt, hogy az egyik testvérem minden jó állapotú gyerekholmit elrak az ő 2 gyereke után az enyémeknek. Babakocsi és babakocsi között nagy különbség lehet tartósságban*. Ennek a testvéremnek született leghamarabb gyereke, nagyon körbejárta a témát, direkt minőséginek mondott 3 az 1-ben babakocsit vett újonnan (a család is beleadott pénzt), most használja az 5. gyerek, bár nálunk nincs napi használatban. Etetőszék, kiságy, utazóágy, csatos hordozó, ruhák egy része stb. szintén tőle van és bírják. Bútornál arra kell figyelni, hogy a lapraszerelt, bútorlapból készültek nem bírják a végtelenségig az össze- és szétszerelést. A kiságyat most raktuk össze negyedszer, nem biztos, hogy kibírná az ötödiket. Amiből, az az autós gyerekülés inkább újat vennék. Ja és az sem mindegy, hogy tudod tárolni a babaholmit. Napon a műanyag öregszik, kiszívja a színeket, nedvességnél penészedik, ázik.

* Ennek a csúcsa az általunk használt retro mélykocsi. Anyósék használtan vették, használták az ő gyerekeik, aztán akiknek még kölcsön adták, majd a mi két gyerekünk, szinte minden nap. Annyi baja van, hogy kezd elöregedni a kerekén a gumi. :)

szept. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi is több gyereket terveztünk, a cuccok döntő többsége használtan lett véve. Simán praktikussági okból, a kiságyat egyik gyerekem se használta, kvázi újként adtuk tovább. Pelenkázó is príma állapotú, sima ikea mind. Babakocsit használtan vettük, érződött rajta, abból újat vettem volna, ha gyakrabban kellett volna, de szintén mindkét gyerekem elutasította, így nem bántam, hogy használt volt. Csatos hordozót vettünk helyette, újként, és első tulajdonosként sikerült "rongyosra" koptatni, de mi szinte csak azt használtuk.

Kis ruhákat a hozzátáplálásig lehet őrizgetni szép állapotban, utána drasztikusan romlik az állapotuk, amikortól már kint is csúszik-mászik és nem csak pár hónapig hordja a gyerek, még az új ruha se biztos, hogy kibírja az első tulajdonosát. Szóval mindenből lehet találni használtan is jót, csak meg kell nézni.

szept. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Használtan se mindegy milyen állapotút veszel. Én úgy vettem "használt" babakocsit, hogy akitől vettem csak egyszer volt vele nyaralni, itthon az e-priamjével járt... Egy puccos budai villába kellett érte mennem.

Nyilván nem a 40.000 Ft-os árkategória volt, kB 35%-al vettem olcsóbban, mintha újonnam vettem volna.


Babágyat szintén használtan vettem, elvileg már 2 gyerek használta, de azt mondta az eladó a 2 közül az egyik nem is volt hajlandó benne aludni. Egy csomó ilyen van, hogy megvezsik az kiságyat, aztán mégis a szülők között alszik a gyerek. Pelenkázó komód/komód feltét szintén nem megy tönkre 2-3 gyerek után.


A babakádat a tesómtól kaptam, ő is használtan vette, szóval minimum a 3. gyerek használja, de senki sem mondja meg róla. Babafészek szintén. Ha vigyáznak rá, nem lesz foltos, ha meg telibe kakilja a gyerek és nem mosod ki rögtön akkor teljesen mindegy hogy újonnan vagy használtan vetted úgyis foltos marad... (Persze foltosan is használhatja még 2 gyerek, a funkciót nem befolyásolja)


Hordozókendőt vettünk használtan, kB 2x volt benne a gyerek, nekünk annyira nem jött be ez a hordozósdi, szóval úgy adjuk tovább 3. tulajdonosnak, hogy mi kB nem is használtuk.


Pihenőszéket vettünk újat, mert nem találtam használtan a kinézett típust.


Szerintem ezek a nagyobb dolgok. Nyilván textil pelust, törölközőt, ilyesmit amúgy sem vesz használtan az ember és legalább 1-2 újat minden gyereknek beszerez...

szept. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!