Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ebben az esetben, hogy érné...

Ebben az esetben, hogy érné meg jobban? Nektek mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok, első babánkat várjuk a párommal. Szeretnénk nem szórni ész nélkül a pénzt és úgy döntöttünk első körben, hogy amit lehet használtan veszünk.

Csak hogy, mi szeretnénk 3 gyereket és így arra gondoltam lehet csak jobb lehet ha pl. Baba kocsit, kiságyat újonnan vennénk.

Nektek mi a tapasztalatotok, ha használtan veszünk dolgokat az is birhat még 3 gyereket, vagy akkor már érdemesebb újat venni.

Azt sem szeretném, hogy ugyan ezeket a vásárlásos köröket minden gyereknél lefussuk, ha nem muszáj.



#Baba holmi, használt, tartósság
szept. 13. 18:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
16%
Ez most megint valami néphergelő kérdés? Már az első gyereken azt nézed min lehet spórolni, de neked 3 kell? Jah tudom, kell a hitelhez…
szept. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
Egy kiságy nem megy tönkre 20 gyerek alatt sem, max matracot cserélsz benne, az meg pár ezer forint.
szept. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

Fiamnak három gyerek után volt a kiságy, még mindig jó, tovább ajándékoztam, ha vigyáznak rá még három gyereket ki fog szolgálni

Babakocsit két tulajdonos után vettem, tökéletes állapotban van, meg egy gyereknek biztos jó szolgálatot fog tenni

Pelenkázó, kád simán kiszolgál három gyereket.

szept. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod tárolni, jó lehet.

Nekünk pl esélytelen volt, hogy a kiságyat, babakocsit tartogassam, mert a pince azért elég dohos, a lakásban meg nem kerülgetem.

szept. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Kedves 1 ez lehet csak a te fajtádnak hergelés. Aki képes tudatosan vásárolni, az ész nélkül nem vesz meg egy részt minden használhatatlan szert, csak mert rá írták jó pénzért, hogy baba holmi...

Sajnos nem tudom manapság milyen tartósak ezek a baba holmik... sajnos hiába veszek mehvalamit manapság újonnan jó márkával ha 2 év múlva dobbhatom el és vehetek egy patináns használt holmit, mert igen az még 20 év múlva is anyag lesz...szóval itt te vagy aki spórol, mert gondolkodás helyett, mást szapul.


A többi válaszadónak nagyon szépen köszönöm, az értelmes tapasztalat megosztást.

szept. 13. 18:23
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

Nekünk is majdnem minden használtan lett vásárolva, nem csóróságból: környezetvédelemből. Egyedül azokat vettem meg újonnan, amivel kapcsolatban határozott elképzelésünk volt és nem találtunk használtan.

Semmivel nem volt gond, olyan helyről vedd, ahol megvigyázták. Át kell alaposan nézni és simán kiszolgál még 3 gyermeket minden :)

szept. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%

Én pont ilyen megfontolásból vettem új babakocsit, szerencsére jót is választottam, kiszolgálta gond nélkül a 3 gyereket és továbbadtam egy rászorulónak, akkora azért már elég kókadt volt szegény. Tehát ezt mindenképpen megérte újonnan vennem.

Ruhákat használtan vettem, alig hordják a babák, azok nem mennek tönkre, max ha foltos lesz, de akkor meg úgysem veszed meg.

Az ágy is lehet használt, de új matracot vennék. Gyerekülésből is csak újat, hogy biztos lehess benne, hogy nem balesetes, de az kiszolgálja majd a tieidet.

A többi talán lehet használt, nem jut hirtelen más eszembe, amiből új kellene.

szept. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha belegondolsz, egy ágyat, szekrényt sem 2 évre vesztek magatoknak.

A bútor az bútor.

szept. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem amiből érdemes újat, az kiságy, matrac és babakocsi. Ha kis korkülönbséget szeretnétek akkor akár testvérbabakocsi.

Ha újra vehetnék babakocsit, akkor egy 2in1bent vennék (hordozó + mózes), meg egy nagyon könnyen összecsukható könnyű sportbabakocsit. Persze lehet van ilyen 3in1ben is, nem tudom. A kiságy ikeában szerintem nagyon jó.

Ruhákat azt te érzed, hogy újat vagy használtat akarsz. Amíg kicsik úgy sem kell sok és nem lesz semmi bajuk. Ha már mászik meg megy, meg hozzátáplálás is szépen megy akkor már könnyebben tönkremennek.

szept. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
8 igen, de van különbség a tömör fenyő és a préselt, osb lap között. Inkább veszek használt tömör fenyőt, mint dupla, tripla áron egy silány préselt fát, amit egyszer szerelsz össze utána már csak málik szét.
szept. 13. 19:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!