Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sokan vannak akik csak a CSOK...

Sokan vannak akik csak a CSOK miatt vállalnak gyereket, ráadásul kapásból hármat is. Ők nem számolnak utána hogy mennyibe kerül 3 gyerek felnevelése legalább 18éves korig???

Figyelt kérdés

Most azt hiszem hogy 15millió a CSOK, vagyis kb 10millióbol kéne kijönnie a 3 gyereknek hogy maradjon mondjuk 5millió tisztán.


Viszont ennyiből szerintem lehetetlen, még ha mindent turkálóból is vesz meg az ember, akkor is..



#Állam által finanszírozott munkaerő előállítás
aug. 27. 07:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
62%

"Sokan vannak akik csak a CSOK miatt vállalnak gyereket, ráadásul kapásból hármat is"


Megint egy provokatív álkérdés, hamis állítással indítva!


NEM, NEM SOKAN VANNAK, legfeljebb vannak, akiknek MEGKÖNNYÍTI az elindulást a CSOK!

aug. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

A csokot lakas haz vasarlasra epitesre lejet felvenni


Milyen maradekrol beszelsz???

aug. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

"legfeljebb vannak, akiknek MEGKÖNNYÍTI az elindulást a CSOK!"


Igen, akik amúgy is akartak gyereket!


De én azokra gondolok akik amúgy nem akartak gyereket, de a CSOK miatt mégis bevállalták.

aug. 27. 07:56
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Biztos vannak ilyenek is, de legtöbben nem ezért válalnak. Nekünk a CSOK nem jár, így nemtudtuk igénybe venni. Babavárót vettük fel, de nem azért válaltuk a gyereket. 6 hónapos várandós voltam amikor bejött egyáltalán ez a dolog. Mivel 2-őt terveztünk, így nekünk megérte. Azóta megvan a 2 gyerek. Csak ezért nem szültem volna. 3-ik gyerek nem lesz, főleg nem emiatt. Többe kerülne mint kifizetni a még 6 millió valamennyit.
aug. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
64%

Csomo 3 gyerekes csalad nem tudta felvenni


Azokra szabtak akiknek van tobb 10 millas megtakaritasuk vagy ertekes lakasuk es nagyobbra valtanak.


Am CSOK jar 1 gyerekre is.

aug. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%

" én azokra gondolok akik amúgy nem akartak gyereket, de a CSOK miatt mégis bevállalták"


És TE HONNAN TUDOD, ki AKART gyereket és ki nem????

Ezt csak egyes idióták állítják, akik semmire nem viszik az életben és irígykednek, ha másoknak sikerül.

Akik gyereket vállaltak/vállalnak, azok garantáltan NEM a CSOK miatt. Hanem pl mert enélkül nem tudnának egy házat venni, ahol a gyerekeket fel lehet nevelni!

aug. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

"De én azokra gondolok akik amúgy nem akartak gyereket, de a CSOK miatt mégis bevállalták."


Ez egy olyan halmaz, akik a ti fejetekben léteznek.

Aki egyáltalán nem akart gyereket, biztosan nem ír alá háromra, hiába a pénz. Max akart, és így be meri vállalni, vagy legalábbis megpróbálja.

Ismerősi körben csak olyanról tudok, aki MEGLÉVŐ 3 gyerek után vette fel, és abból vett újépítésű lakást.

Illetve olyanokat, akik 1-2-re aláírtak, mert ELEVE ANNYI GYEREKET TERVEZTEK.

Babavárót is olyanok vették fel ismerősi körbe (beleértve magunkat is), ahol már úton volt az első, tehát a kamatmentes hitel garantált volt. Ahol pedig terveztek többet, és lett is, ott később a tartozásból elengedtek.


De ilyet, aki egyáltalán nem akart gyereket, de az ingyen pénzért rögtön hármat - ez baromság.

aug. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%
Nem sokan vannak, nem nőtt a gyerekvállalási kedv a bevezetése után.
aug. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

Azért vannak kivételek.

Nekem pl két gyerekem van, és semmilyen ilyen felé támogatást nem vettünk igénybe.

aug. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%

Az ilyen kérdezőknek sérült az igazságérzete, és azzal nyugtatják magukat, hogy a CSOK/Babaváró-t felvevők mind hülyék, mind megszívták, csak ezekre vállaltak gyereket.


Nem. A többség csak élt a lehetőséggel. Esetleg előbbre hozta a gyerekvállalást és az ingatlanvételt emiatt. De a meglévő terveket valósították meg.

Aztán igen, lehet azokon csámcsogni, akik befürödtek vele, mert meddők lettek, elváltak közben, stb. Ez meg benne volt a pakliban. A támogatást nem felvevőknek is alakulhat máshogy az élete.


De ezeket a támogatásokat fel lehet venni ÉSSZEL is.

Mi lakásvételkor, 2017-ben úgy vettük fel a CSOK-ot 1 vállalt gyerekre, hogy nagy volt az esélye, hogy nem születik meg, akkor már 2 éve próbálkoztunk. De kiszámoltuk, hogy a 600 ezer forintos támogatás várható büntetőkamata bőven kevesebb, mint ha ennyivel több lakáshitelt vennénk fel. Pláne, hogy a 600 ezer után illetéket sem kellett fizetni, levonódott az illetékre kötelezett ingatlan értékéből. Így végül kb. 12 ezer forint pluszba került ez. Egyösszegben visszafizettük, simán összegyűlt 4 év alatt.

Nyilván 10 milliónál ez már nem érte volna meg.


Babavárót meg ténylegesen akkor vettük fel, mikor sok évvel később tényleg terhes voltam. Így kamatmentes lett a babaváró rögtön. Ebből végtörlesztettük a lakást és felújítottunk kicsit (ahhoz meg a felújítási támogatást is igénybe vettük, visszaigényeltük a felét, amiből fiatalabb autót vettünk.).


Nagyon sok ismerősöm meg direkt befektetésre vette fel a babavárót. Ment államkötvénybe, max kamatra.

aug. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!