Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adhatunk a gyerekünknek...

Adhatunk a gyerekünknek sorszámozott neve?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ahogy volt I. Béla meg hasonlók, vagy itt a vezeték nevet tekinthetik a sorszámnak? Azt tudom, hogy keresztnév szinte ma már bármi lehet, de ez a sorszámos dolog érdekel. Csak elméletben persze. Nem hiányzik a lelki trauma, hogy csúfolják a neve miatt majd az iskolába.

aug. 19. 14:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem.

Max családban szolithatjatok úgy.

aug. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Jó is, ha csak elméletben kérdezed, mert van itt bőven képzavar.


Nem, a "I." nem a vezetéknév, még csak nem is a név része. Egyszerűen csak így nevezik őt az emberek. Ettől a hivatalos neve teljesen más.


És szó nincs arról, hogy "keresztnév szinte ma már bármi lehet".


Fő kérdésedre válaszolva: természetesen nem.

aug. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem emlékszem, hogy töri órán láttam volna bármelyiknek is a hivatalos nevét. Ezért számomra nem volt egyértelmű, az akkori névrendszer, de köszönöm a világosítást.
aug. 19. 14:35
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Mint ahogy pl férjem Kun Béla, apukája is Kun Béla, nagypapája is Kun béla. Mindegyiknek Kun a vezetékneve, Béla a keresztneve.

Papa 1.Béla, apuka 2.Béla, férjem 3.Béla.


Kb ugyan ez ment a királyoknál is. Egyiknek sem volt a neve része a szám.

aug. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%
Sorszámozott neveket nem lehet adni. És a királyok hivatalos neve sem ez volt. Csak mivel több ugyanazon névvel rendelkező király is volt, így lettek megkülönböztetve, de csak szóban.
aug. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
#3 Hunyadi Mátyás megvan? Apja Hunyadi János. Hunyadi a vezetékneve. Amúgy meg ő volt I. Mátyás.
aug. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

6, kimaradt a töri óra neki.

Kérdező, a gyakori kérdések helyett tanulmányozd a történelem könyvet

aug. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ha a családodban van olyan személy, akit pontosan ugyanúgy hívnak mint téged, akkor lehet, hogy úgy fognak emlegetni, hogy pl. Gipsz II Jakab, de a személyibe ez nem kerül be.

Uralkodók esetén is csak az egyértelmű megkülönböztethetőség miatt alkalmaznak számokat a történészek, pl. II. Erzsébet rendes neve Elizabeth Alexandra Mary Windsor volt.

aug. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt ismerősöm, aki elvált a Lajos nevű férjétől, és hozzáment egy szintén Lajos nevűhöz. Na őket emlegettük I. és II.Lajosnak.
aug. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek mondd, hogy ez nem egy komoly kérdés!

"Nem emlékszem, hogy töri órán láttam volna bármelyiknek is a hivatalos nevét."

És ebből azt a konklúziót vontad le, hogy I. meg IV. volt a vezetéknevük? Vagy azt, hogy Hunyadi János és Szilágyi Erzsébet szépen megbeszélték, hogy hivatalosan I. Mátyásnak fogják hívni a fiukat?

"keresztnév szinte ma már bármi lehet"

Ez nem igaz. Szerencsére nem lehet. Van egy lista, amiből lehet választani, bár így is túl sok olyan név adható, amit nem kellett volna engedélyezni.

aug. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!