Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bárányhimlő elleni oltást...

Bárányhimlő elleni oltást ajánlott beadatni babatervezés előtt, ha még nem esett át rajta az ember?

Figyelt kérdés

Volt aki beadatta azért, hogy nehogy terhesség alatt fertőződjön meg?


Mennyi idő kell elteljen az oltás és a terhesség között minimum?


aug. 15. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét választ nem tudok, de beszéltem hasonlóról a gyerekorvossal.

Az én lányomnak már kötelező volt a bárányhimlő elleni oltás, de ugye az oltás nem ad egy egész életre védettséget, ellenben a betegséggel, ami igen. Úgyhogy ezt megkérdeztem akkor az orvostól, hogy ha a lányom felnő, és gyerekkorában az oltás miatt nem esik át a bárányhimlőn, akkor nem veszélyes-e ha terhes lesz, mert akkor már elvész a csecsemőkori oltás hatása? Na és erre volt a válasz, hogy terhesség előtt oltassa magát újra.

aug. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Ez az egyetlen olyan eset, amikor érdemes beadni. Szerintem legalàbb fél évvel a gyerekvàllalàs előtt, hogy kiderüljön, lesz-e mellèkhatàsa. Ha mellékhatàs jelentkezik, akkor èrdemes az elmúlàsàt megvàrni a baba előtt.
aug. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Nyilvánvalóan érdemes beadatni, mivel ha terhesség alatt kapod el, az a magzatra bézve igen csak veszélyes. 1 hónap a javasolt várakozási idő, mivel élő vírust tartalmazó vakcina, de egyébként nincskimutatott káros hatása akkor sem, ha terhesség alatt kapja valaki (tehát nem kell elvetetni amiatt egy besikerült gyereket, mert a terhesség alatt oltást kaptál...).
aug. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindenkepp, irom ezt szakemberkent.

Ket adagos, min. 5-6 hetnek kell eltelnie a ketto kozott.

aug. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!:)


Esetleg tudna abban még valaki segíteni nekem, hogy milyen lehetséges mellékhatásokkal kell számolni oltás esetén?

aug. 16. 08:25

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!