Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha megkérdezné tőled egy 9 év...

Ha megkérdezné tőled egy 9 év körüli gyerek, hogy miért nem mész nyaralni, vagy, hogy miért nincs autód, illik megmondani, hogy azért, mert nincs pénzed rá? Ez jó válasz egy ilyen korú gyereknek?

Figyelt kérdés
Egy gyerek nincs túl felnőttesen kezelve, ha ilyen választ kap a kérdésére? Vagy inkább tapintatosan olyasmit kellene mondani, hogy nem szeretnél vagy nincs rá szükséged?
aug. 6. 19:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Átlagostól magasabb színvonalon élünk, nincs kocsink.

Ha az én átlagostól eltérő gyerekeim (8 éves autista, 5 éves nem autista) felfogják, hogy nem minden fekete-fehér, akkor más hasonló korútól is elvárt.

Egyébként meg, ha vadidegen gyerek kérdez számomra érzékeny témát (az autókérdés nem az számomra), akkor megmondom neki, hogy ez olyan dolog, amiről nem beszélünk. Nem azért mert nem értené, hanem mert egy 9 évesnek azt is tudnia kell, hogy nem illik pofátlanul mindent megkérdezni.

aug. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Illik, vagy nem illik, nem fogok hazudni. A saját gyerekemnek pláne nem.
aug. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem egy 9 évest már bőven be lehet vonni a pénzügyi dolgokba. Én 5 éves kora óta belevonom, és nagyon jó érzéke van hozzá. Érti, hogy már szinte a levegő is pénz, és tudja, hogy nem mindenkinek van sok pénze. (Hozzáteszem, mi átlagon felüli pénzügyi helyzetben élünk, de nagyon megfogjuk a pénzt későbbi befektetési célból, úgyhogy adunk egy keretet a havi költekezésnek, ezért pedig sokszor elhangzik nálunk, hogy ezt nem, mert ERRE nincs felesleges pénzünk. De ha valami értelmes dolgot szeretne, akkor a következő hónapra beiktatjuk a dolgot, és akkor előre számolunk azzal a költséggel, vagy pedig el kell adnia egy vagy több játékát. Remekül működik.)
aug. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Hazudni biztos nem illik, egy ekkora korú gyerek már fel tudja fogni az ilyesmit, és nem látom sok értelmét takargatni vagy szépítgetni a helyzetet. Szóval én megmondanám.
aug. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még a mai napig nem értik meg, hogy ha én is dolgozom nem keveset és tanult ember vagyok, akkor miért nem vagyok milliomos? Miért ér az én munkám kevesebbet mint a milliomosoké? És akkor minek tanuljanak, én sem vittem olyan sokra...


Azért ez övön aluli...

14 és 10 évesek

aug. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

15-ös nekem sajnos a férjem mondja 😔. Egyetemet végeztem, igaz nem Magyarországon, 4 nyelvvizsgám van, neki ezek nincsenek mégis sokkal többet keres. A gyerekek előtt sohasem említi ezt a témát, tiszteletből.

Már nem járok dolgozni, meguntam hallgatni, hogy semmit se keresek, azóta, csend és nyugalom van.

aug. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én már 30 évvel ezelőtt 5 évesen felfogtam, hogy pénzből áll a világ és nem vehetnek meg nekem mindig mindent. Pont ezért nálam kimaradt a követelőzés és a kamaszkor is. Mikor mamám túró rudiról kérdezett, én nem akartam elfogadni a pénz miatt. Még neki kellett győzködnie, hogy most tud venni nekem. Nálam ez kissé már a ló túloldala volt vagy túlságosan korán felneveltek, de ezáltal egyébként meg lehet bármit beszélni egy gyerekkel.
aug. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!