Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha megkérdezné tőled egy 9 év...

Ha megkérdezné tőled egy 9 év körüli gyerek, hogy miért nem mész nyaralni, vagy, hogy miért nincs autód, illik megmondani, hogy azért, mert nincs pénzed rá? Ez jó válasz egy ilyen korú gyereknek?

Figyelt kérdés
Egy gyerek nincs túl felnőttesen kezelve, ha ilyen választ kap a kérdésére? Vagy inkább tapintatosan olyasmit kellene mondani, hogy nem szeretnél vagy nincs rá szükséged?
aug. 6. 19:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, elmondanám az igazat
aug. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Elmondanám az igazat
aug. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a sajat gyerekemnek is ezt mondom, 9 evesen mar felfogjak.
aug. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Elmondanám az igazat, úgy ahogy van. A fiam 9 éves, az éven csak ő nyaral a nagymamával (anyukámmal), megértette, hogy most nem jutott rá pénz, hogy vele menjünk. Elmondtam azt is, hogy miért.
aug. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem az én gyerekemről van szó, az más. Ők megértik, hiszen tisztában vannak az anyagi helyzetünkkel, tudják, hogy nagyon kevés dologra telik nekünk.
aug. 6. 20:52
 6/17 A kérdező kommentje:
(Csak nem tudom, hogy más, átlagos színvonalon élő gyereknek ez mennyire könnyen emészthető válasz)
aug. 6. 21:02
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Úgy tanítom a gyerekeim hogy ilyeneket nem kérdezünk mert nem ezeken múlik a barátság.

Sajnos sokan ezekkel az anyagi dolgokkal kötik össze.

aug. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehetne mondani, de más gyerekéne mi köze hozzá?
aug. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Magyar vagyok. Nyugati árakhoz balkáni fizetés társul.
aug. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%

Èn megmondtam, hogy keverem a jobbat és a balt néha, így jó sokszor buktam meg, illetve elengedem a kormányt stresszhelyzetben vagy lefagyok, nem való nekem.


Lehet egyèbkènt, hogy csak a többiektől tartok, hogy belémjönnek, gokartozni szeretek, de ott csak én voltam a pályán és nincs millió szabály, amit be kell tartani közben. 10 éve nem próbáltam a vezetést, talán már menne..

aug. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!