Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megbántad a nevet amit a...

Megbántad a nevet amit a gyerekednek adtál?

Figyelt kérdés

Miért bántad meg? Később találtál jobban tetsző nevet vagy egyszerűen nem tetszett a mostani név többé?

Vagy csak a párod nyomására döntöttél a név mellett?

Mi a mostani neve és mire cserélnéd ha most születne a gyereked?


júl. 26. 17:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én még terhesség alatt gondoltam meg magam, így kilógok a sorból. Eldöntöttük a lány nevet, fiú verzió nem is volt. Aztán a terhesség felénél éreztem a gyomromban, hogy ez nem az. Később beugrott egy olyan, ami sosem volt a listán és ezt adtuk.
júl. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nem. Az első fiam nevét már akkor eldöntöttük férjemmel, amikor még csak a tervezési fázisban volt. A másodikat hónapokig fontolgattuk.
júl. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
50%
Nem. Mert én nem vagyok ilyen szinten befolyásolható mint sokan akik előttem írtak. Én nem engedek a férjemen kívül beleszólást. Vele is csak megbeszélés, átbeszélés volt, semmi feszültség. És nem másokról akartam elnevezni a gyerekem mert egyedi.
júl. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

Én azt bántam meg, hogy nem két nevet adtam.. későn jöttem rá, hogy népszerű a neve(top3 sok éve), így jó lenne mellé egy klasszikus, ritkább név is. Egyszer erőt veszek magamon, és kérek rá névváltoztatást, hogy legyen egy plusz neve is. Becézés nem opció, direkt olyat választottam, amit nem lehet becézni(Zoé), erre feltűnt a gyerekeknek a zooval a hasonlóság angolon, így az osztálytársai megoldották a szivatós becézést..


Zoé Veronika lesz egyébként, ha beadom a papírokat, bár ő nagyon szeretné a Zoé Vandát, csak ez nem megy a vezetéknévvel. Két név az igazi. Egyébként elég Zoés a gyerek valamennyire passzol hozzá, bár a Vanda is lefedi ennyire. Ha most kellene elneveznem így, hogy ismerem, leginkább a Hanga mellett döntenék. Csak ugye ez sem megy a vezetéknévhez.

júl. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
14# De mi értelme adni egy olyan második nevet a gyereknek, amit ő nem szeretne?
júl. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Miért, az elsőt ő választotta?


Meg mi értelme lenne olyat adni, amit kitalàl pàr évesen? Gondolod a következő 70 évben tetszeni fog neki?


Én neveztem el, ez is ugyanaz, csak korrigàlom az első döntést. Mèg bőven felnő és hozzászokik a nevéhez, csak intézzem a papírmunkát.

júl. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Dehát már itt van, valamennyire mégiscsak lehetne ebbe beleszólása, főleg, hogy már nem 2-3 éves kisgyerek, gyanítom ezt az osztálytársakkal kapcsolatos válaszodból...Nekem ez nagyon durva, el sem tudom képzelni, mit éreztem volna, ha iskolás koromban szüleim egyszer csak úgy döntenek, kapok még egy nevet, amit ők választanak és nekem még csak nem is tetszik...
júl. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Meg mi értelme lenne olyat adni, amit kitalàl pàr évesen? Gondolod a következő 70 évben tetszeni fog neki?"

Nem azt mondtam, hogy olyan nevet kell adni, amit ő kitalál, hanem, hogy olyat nincs értelme, amit nem SZERETNE.

júl. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Olyan családot ismerek, ahol a gyereknek nem tetszett a saját neve és vagy 5-8 év kérlelés után (talán 12-13 évesen) végül kapott második névként olyat, amit szeretett volna. (Ugye 18 évesen magának is kérheti. Van több felnőtt ismerősöm, aki teljesen nevet változtatott, de általában azért, mert rossz lett a viszonya a családdal, vagy mert tényleg ciki volt a vezetéknevük.)
júl. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én 3 éves koromtól gyűlöltem azt a nevet amit adtak, az iskolában is mindig beceneveken hívattam magam meg közöltem, hogy "nem vagyok az".

11 évesen kaptam második nevet de ahogy az lenni szokott, soha a kutya sem kérdezte meg melyiket használom, ezért felnőtt koromban 10 ezer forintért eltöröltettem és a második maradt amit választottam. Ennek lassan 20 éve és ezzel nincs bajom :)

júl. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!