Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után mennyit kell várni mire elkezdhetünk próbálkozni a teherbeeséssel?

Figyelt kérdés
Mikortól biztonságos? Hogy ne legyen a babának semmi baja.
júl. 24. 06:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit. Ha fogamzásgátló mellett esnél teherbe se lenne baja a babának. 3 hónapot szoktak amúgy javasolni, de azt is csak azért, hogy a szervezet hormonhaztartasa helyre álljon
júl. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

semennyit.

Mind a 2 gyerekem fogamzásgátló letéte utáni hónapban fogant.

júl. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit. Max azért várnék, hogy lássuk így hány naposak a ciklusam. De amúgy nem kell.
júl. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Semennyit
júl. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon szépen köszönöm a segítséget. Én úgy tudtam, hogy biztonságosabb várni picit, de ezt az infót édesanyám mondta, ezért inkább rákérdeztem itt is. Bár a nőgyógyásztól is rá akartam, de gondolom, akkor ő is azt fogja mondani, hogy nem kell várni.
júl. 24. 07:50
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Hivatalosan nem kell vele várni, de ha olyan szerencsétlen vagy, mint én, és nem rendeződik a hormonszinted, akkor sok fejtörést okoz. Nekem emiatt az első időben végig progeszteront kellett szednem, hogy megmaradjon a terhesség, második gyerek előtt már nem szedtem fogamzásgátló tablettát és ott nem volt a hormonszintemmel probléma.
júl. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6

Egyszer már abbahagytam a fogamzásgátlót körülbelül egy évre, akkor már az első alkalommal is időre, pontosan jött meg a menstruációm. Remélem, hogy így lesz ez majd legközelebb is. Vagy attól, hogy a menstruációm oké volt még nem biztos, hogy rendben voltak a hormonok?

Egyetlen problémám egyébként, hogy a hátam pattanásos volt mindig is amikor nem szedtem a fogamzásgátlót. Tehát előtte is, meg amikor abbahagytam akkor is előjöttek. Nagyon remélem, hogy ez még nem jelent akkora problémát, hogy esetleg ne tudjak teherbe esni.

júl. 24. 08:34
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
En ahogy abbahagytam a tablettat, kisebb nagyobb szunetekkel 8,5 ev utan, rogton probakozni kezdtunk, a hatodik ciklusban sikerult is a baba. Egeszseges terhessegem van, minden rendben, az utolso honapban jarok.
júl. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!