Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek 6 év korkülönbég...

Szerintetek 6 év korkülönbég sok a testvérek között ?

Figyelt kérdés

júl. 16. 19:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
39%

Az öcsém 5.5 évvel fiatalabb nálam.

Nem a korkülönbségből adódott, hogy gyakran szar volt a kapcsolatunk, ő alapból problémás, nem egyszerű eset, de igyekszem kontaktolni vele.


Ha a korkülönbségtől tettem volna függővé a gyerekvállalást, akkor csak 1 lett volna, mivel szétmentünk az apjával, és 6 éves korában ismertem meg a férjem.

7 éves volt, mikor megszületett az egyik húga, 9, amikor a másik.

Betölti idén a 15-öt, mire ki vagyok írva szülni.

júl. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
56%

Hát... Szerintem sok.


A két lányom között 4 év van, ők még éppen tudtak együtt játszani. Most olyan életszakaszban vannak, hogy éppen nem tudnak egymással mit kezdeni, a nagyobbik kamasz, a kisebbik még plüssökkel játszik. A kisebbik lányom és a kisfiam között már 7 év van, ez rengeteg, nem tudnak mit kezdeni egymással, se a 14 se a 10 éves nem tud játszani már a 3 évessel, többnyire idegesíti őket sajnos.

júl. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Köztünk "csak" 4 év van a nővéremmel, de mi mindig se veled se nélküled viszonyban voltunk. Vagy agyonvertük egymást, vagy a legjobb barátok voltunk.
júl. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
50%

Nyilvan nem úgy nőnek fel, mintha 1-2-3 év lenne köztük, valoszìnűleg nem lesznek egymas igazi társasága. Felnőttként viszont inkább a személyiség számit.

Az 1 evvel fiatalabb hugommal tenylegesen együtt nőttunk fel, de felnőttkent inkább formalis a kapcsolatunk. A 6 évvel fiatalabb hugommal semmilyen közös elmenyre nem emlekszem, felnőttkent jóban vagyunk, de semmi extra. A 10 évvel fiatalabb hugomra rengeteget kellett vigyáznom, de felnőttkent meg kifejezetten jó, baráti a kapcsolatunk (most vagyunk 38 es 28).

júl. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
53%
Ha valaki leírja a sajat tapasztalatát konkretan a 6 ev különbsegrol, tök normálisan, az miert van lepontozva? Ha másnak más, akkor írja le.
júl. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Igen, sok. Ettől függetlenül lehet köztük jó kapcsolat, de felnőtt korukra lesznek csak egy "szinten" minden szempontból.

6 év különbség van tesóm és köztem, nálunk nagyon rosszul sült el sajnos. Tesóm már értelmes iskoláskorú kislány volt, mire én megérkeztem, borzalmasan féltékeny (volt) rám egész életemben, én voltam az a szemében, aki elvette tőle a szülei kizárólagos figyelmét és csinálhattam bármit, ez mindig rányomta a bélyegét a kapcsolatunkra. Kb soha nem játszottunk normálisan együtt, nincsenek gyerekkoromból közös jó élmények az egymás püfölésén túl.... Ennek hatására már gyerekként eldöntöttem, hogy ha lesznek gyerekeim, nem lesz köztük nagy korkülönbség, ami hála Istennek sikerült is, így azért úgy érzem, ők fórból indulnak testvérkapcsolat szempontjából.

júl. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!