Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek 6 év korkülönbég...

Szerintetek 6 év korkülönbég sok a testvérek között ?

Figyelt kérdés

júl. 16. 19:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Nem
júl. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
48%
Nem fognak már együtt játszani, tehát sok. Ettől függetlenül lehetnek jóban, nem ezen múlik.
júl. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%
Igen.
júl. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
45%
Igen!
júl. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Mihez képest sok? És kinek sok?

Erre nem lehet azt válaszolni, hogy sok, vagy kevés.

Ha most azt írják többen is hogy sok, akkor inkább nem szülsz meg egyet?!

júl. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
54%

5 van a testvérem és köztem. 0-5; 5-10; 10-15... Rengeteg. Sose voltunk egy szakaszban. Ő mindig teherként élte meg, hogy vagyok.

Felnőttként is sok, ha azt nézzük, hogy neki már lassan felnőttek a gyerekei, nekem meg ovi-általános.

júl. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%
Két nővérem van, és egy húgom. Az idősebbik nővérem kb 9 évvel idősebb nálam, na vele már tényleg kb soha nem volt témánk, kivéve most, hogy neki megszületett a lánya tavaly (második gyerek), nekem meg rá 5 hónapra az első kisfiam, így úgymond az egyszerre havazás picit jobban összehozott minket, mint eddig. A fiatalabbak nővérem 15 hónappal idősebb nálam. Tombolt mindig is a testverfeltekenyseg felém a részéről, állandóan nyirtuk egymást. Mióta külön költöztünk, szia szia az osszkontakt kb karácsonykor, és ennyi..nem utáljuk egymást, de nincs is kapcsolat. Húgom 4,5 évvel fiatalabb. Ez már viszonylag nagy korkülönbség, de még játszottunk is együtt sokat, sőt, ő a nővéremmel is, imádtuk mindig is, és ez a mai napig megvan, mármint a szoros kapcsolatunk vele. Másoknál meg a kis korkülönbség a nyerő. Szóval ezt így általánosságban tényleg nem lehet megmondani. A testvérek személyiségének a függvénye inkább. Ne ettől tedd függővé, hogy bevállalod-e a következő gyereket, vagy nem.
júl. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%
Egyszerre babázás *7es voltam
júl. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Viszont nem vagyok még szülő, tehát nem én akarok gyereket vállalni, csak úgy kíváncsi voltam a többség véleményére.
júl. 16. 20:35
 10/16 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem nem sok. Tesómmal ennyi van köztünk, a legelejét leszámítva, sosem ütközött ki, mindig együtt tudtunk játszani.

Én sem szeretnék 5 évnél kisebb korkülönbséget én sem szeretnék majd a gyerekeim között.

De igazából nem lényeges, mert úgyis akkor vállaljátok amikor nektek ideális. A gyerekek meg ehhez alkalmazkodnak ahogy tudnak. Vannak jó testvérek kis és nagy korkülönbséggel is, mint ahogy rosszak is. Nem ezen múlik a kapcsolat minősége.

júl. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!