Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan egyeztethető össze a...

Hogyan egyeztethető össze a kutyás és a kisgyerekes élet?

Figyelt kérdés
Még nincs kutyánk, de nagyon szeretnénk. Főleg a lemozgatás érdekel, hogy ki hogy csinálja. Mert ugye gyereket nem hagyhatom otthon, jönnie kell velem, de egy órát megbolondulnánk a kutyafuttatóban (3 gyerek van 1 és 8 év között, az egyik még babakocsis.) Jelenleg ha elmegyünk a gyerekekkel sétálni, az úgy néz ki, hogy sétálunk egy nagyot a patakparton, vagy a közeli kiserdőben, mindkét helyen van bekerített játszótér, ott játszunk min. egy órát, aztán hazafelé sétálunk, plusz útközben megállunk a boltnál bevásárolni. Nagyon jó lenne, ha velünk tarthatna a kutya, de ugye se a játszótérre, se a boltba nem jöhet be, az úgy meg nem buli, hogy a 3 órás programból másfelet ki van kötve a kerítéshez. Ki hogy csinálja a kutyázást gyerekekkel? Hogy intézitek a bevásárlást és játszóterezést kutyástul?
júl. 13. 04:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
56%

Mondjuk en tettem is erte, hogy normalis kutya legyen belole.

Kutyasuliban az osszes tanfolyamot vegig jartuk, de ezen kivul vegeztunk ilyen szimattanfolyamot, trukkoset, csomo mindent, ami nalunk elerheto a varosban, azert, hogy szokja a kutyakat, tomeget es persze nekem is egy jo alap volt a nevelesehez.

Jar kutyanapkozibe is neha-neha, jol szocializalt, nyugodt kutya.

En nem azt mondtam, hogy tartson mindenki tacskot, makacs kutyak, de azert; mert valaki nem ert hozza, nem kell elitelni a fajtat :D

júl. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
79%

Én nem gyártanék magamnak plusz problémát, megelégednék a meglévővel.

Ha a legkisebb még babakocsis, gondolom, még otthon vagy vele és a hócipőd tele van az otthon-bolt-ovi/suli háromszöggel. Csakhogy feltételezzük, hogy jó esetben egyszer vissza fogsz menni dolgozni. A kutyát meg akkor is vinni kell napi többször. Arra mi a terved?

júl. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 babyboom567 ***** válasza:
81%

A kutyát akkor is ki kell vinned ha minusz 30 fok van vagy +30, ha dolgozni visszamész, ha egyszerre beteg minden gyerek,ha kórházba kerülsz valamelyik gyerekkel,ha te vagy beteg,stbstbstb.

Amit felhoztál,hogy hogyan mennél boltba vele az a LEGKISEBB probléma.

És anyagi felelősség is.Oltások,jó minőségű étel,kutyaszitter vagy panzió míg nyaralni mentek,és megtakarítás/biztosítás ha valami baja lenne és pl műteni kell(ismerősömék 500ezernél tartanak, és még csak gyógyulófélben van a kutya).És elég fontos dolog, hogy saját hitelmentes lakásba laktok, vagy albérletben?3 gyerekkel +kutyával még ha van pénzetek akkor sem fogtok másik albérletet találni.

júl. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Saját kertes házban lakunk. Ha még egy gyereket akarnék, akkor is azt mondanátok, hogy ugyan minek, csak a gond van vele, és gondoljam át, micsoda elköteleződés az? Gondolom nem. Ha az ember gyereket akar vállalni, akkor nyilván vállalja a nehézségeket. Szerintem a kutyával is így van ez. Ha kutyát fogadunk örökbe, akkor az ezzel járó feladatokkal együtt tennénk természetesen.

Amúgy a kicsik mellett van egy 16 évesem is, aki letette a kisesküt, hogy esőben-hóban is kiviszi reggel és délután/este. És ami azt illeti, én bízom benne, nagyon felelősségteljes gyerek (kitűnő tanuló, két éve együtt van az első fiújával, nem bulizik, nem iszik, nem csavarog, süt-főz-takarít). Persze lehet ő is beteg, vagy túlterhelt, ezért szeretnék felkészülni arra, hogy én magam hogyan tudnám megoldani a dolgokat.

júl. 13. 21:51
 15/20 anonim ***** válasza:

Ez hülye példa. Én például nem akartalak lebeszéli, nekem édes mindegy, hogy te tartasz-e kutyát. Viszont olyan érvet írtam, ami gyerekre nem igaz. Ez a "letette a kisesküt..."? Úgy érted, 10 év múlva is?Amikor mondjuk már rég nem veled lakik?

#12

júl. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Az egy kérdés, hogy mi lesz 10 év múlva. Lehet, hogy velünk marad a kuyta, és a 11, 16 és 18 éves gyerekeim közül mind tojni fog rá, így rám marad. Akkor így jártam, állok elébe. De az is lehet, hogy vinné magával a nagy, és mind sírnánk utána.

Szerintem jó példa a kuytavállalást a gyerekvállaláshoz hasonlítani. Hosszútávú, melós felelősségvállalás mindkettő.

júl. 14. 00:09
 17/20 anonim ***** válasza:

#16! Igen, és itt meg is állt a hasonlóság.

Én gyereket vállalok, kutyát nem. Természetesen nem azért, mert a gyerekvállalás ne lenne melós, hanem, mert gyereket akarok, kutyát meg nem.

De egyértelmű, hogy a gyereket nem kell sétálni vinni, amikor épp dolgozol, mert oviban van. Vagy például marha nehéz gyerekkel, pláne többel nyaralni, de szállás szempontjából könnyebb. Több a gyerekbarát, mint a kutyabarát szállás. Különböző országokban lehetnek szigorúbb feltételei az állat kivitelének, mint a gyerekének. Így, ha nem tudod kivinni, szittert kell neki találni. Gyereknél ez eleve nem áll fent, de ha igen, akkor is könnyebb.

Én ezek miatt könnyebbnek látom a gyereket, mert az meg másban nehéz. De az a nehézség az én életemben könnyebben megoldható.

De neked már amúgy se kell dönteni arról, hogy kutya vagy gyerek. Csak arról, hogy a meglévő nehézség mellé szeretnél-e még. Szóval a kérdésedre az én válaszom az, hogy nem, ha még egy gyereket akarnál, nem mondanám, hogy minek, hisz semmi olyan nehézség nem várható, amivel a másik 4? gyereknél még nem találkoztál. Kutya vállalásnál viszont azok a nehézségek megmaradnak és ahhoz jönnek újak.

#15

júl. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Nehezen :D Nekünk a kutya volt előbb, de akkor már a gyerekprojekt folyamatban volt. Nehezített pálya, hogy a kutyánk felnőttként örökbefogadott, és bár a kiindulási állapothoz képest szuper kutya, ő nem az a típus, akivel békésen lehet andalogni babakocsit tologatva, pl. mert 10-ből 1 kutyára még mindig reaktív, és a 30 kilós seggét ilyenkor keményen vissza kell fogni, illetve villámgyorsan bevetni az elterelő technikákat. Szóval egyelőre szívás, mert külön kutyázunk és gyerekezünk (2,5 hónapos a baba, ráadásul szoptatom és a napirend mint olyan még nagyon laza), most lesz csak igazán nehéz, mert a férjem eddig itthon volt apaszabin, hétfőtől megy vissza. Egy ideig én fizikálisan nem bírtam a sétáltatást, nemrég kezdtem újra, igyekszünk beosztani 50-50%-ban, illetve néha együtt megyünk babakocsival + mi ketten. Most már nem pici a baba, lehet majd menni kirándulni, túrázni, az jó közös program lesz, de a hétköznapok azok nehézkesek. Ha kölyökkutyát vesztek azért, ha felnőttet fogadtok örökbe menhelyről azért lesz nehéz eleinte, kutyasuli pl. kb. kötelező, kölyökkutyánál rengetegszer leszaladgálni vele míg szobatiszta nem lesz stbstb. Én a te helyedben így biztos nem vállalnám be most. Gyereket kutyafuttatóba kérlek ne vigyél - minél kisebb a gyerek és minél több kutya van bent, annál kevésbé, ebbe így ne is gondolkodj.
júl. 14. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
18-as vagyok. Közben látom, hogy kertes házban laktok. Ez esetben egy pár év múlva, ha a kicis is ovis lesz, de csak akkor, ha biztosak vagytok benne, hogy a kutya nem kerti dísz lesz. Mert azért akkor a szobatisztaságra szoktatás könnyebb (mármint ahhoz képest pl. hogy egy felnőtt reaktív kutyával kell lerohanni a 9. emeletről imádkozva hogy ne pont akkor jöjjenek/menjenek a lépcsőház másik 3 kutyájából valamelyikkel) és az sem tragédia ha kimarad egy-egy napi séta (megfelelő fajtánál), ha pl. szakad az eső 3 napig és mindegyik gyerek beteg, de veszélyes belecsúszni abba, hogy "úgyis el van a kutya a kertben".
júl. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy a kicsik mellett van egy 16 évesem is, aki letette a kisesküt, hogy esőben-hóban is kiviszi reggel és délután/este"


Ja, mert az egészen biztosan úgy is lesz. Az én gyerekem is ezt mondta anno. Az első időszakban még még is tette, aztán mindig volt fontosabb dolga.


A kutyát még a gyereket meg ne hasonlítsd már össze, bakker. A gyereket fogod ellatni mindenek felett, akkor is, ha amúgy épp haldokolsz, a kutya meg le lesz kakkantva

júl. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!