Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan egyeztethető össze a...

Hogyan egyeztethető össze a kutyás és a kisgyerekes élet?

Figyelt kérdés
Még nincs kutyánk, de nagyon szeretnénk. Főleg a lemozgatás érdekel, hogy ki hogy csinálja. Mert ugye gyereket nem hagyhatom otthon, jönnie kell velem, de egy órát megbolondulnánk a kutyafuttatóban (3 gyerek van 1 és 8 év között, az egyik még babakocsis.) Jelenleg ha elmegyünk a gyerekekkel sétálni, az úgy néz ki, hogy sétálunk egy nagyot a patakparton, vagy a közeli kiserdőben, mindkét helyen van bekerített játszótér, ott játszunk min. egy órát, aztán hazafelé sétálunk, plusz útközben megállunk a boltnál bevásárolni. Nagyon jó lenne, ha velünk tarthatna a kutya, de ugye se a játszótérre, se a boltba nem jöhet be, az úgy meg nem buli, hogy a 3 órás programból másfelet ki van kötve a kerítéshez. Ki hogy csinálja a kutyázást gyerekekkel? Hogy intézitek a bevásárlást és játszóterezést kutyástul?
júl. 13. 04:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Jatszoterezest es bevasarlast egyedul nyilvan sehogy nem intezek kutyaval, mert nem hagyom sehol kikotve, ennyire nem vagyok bator, fajtatiszta es emberekkel baratsagos is, felkapjak ket perc alatt es viszik. Meg ez a kutyanak se jo :D


Sajnos amugy tenyleg nagyon nehez, bar legalabb kertunk az van, futtatoba emiatt nem jarunk. Meg amiatt se, mert idiotak gyujtohelye, egyszer ott ratamadtak a kutyamra. Marmint egy masik agressziv kutya. Nagyon vegyes a felhozatal nalunk, olyan kutyakat is behoznak allandoan, akik nem jonnek nagyon ki mas kutyakkal.


Na szoval ugy van, hogy felvaltva setaltatjuk a ferjemmel es a gyerekkel, mindig megbeszeljuk hogy az adott napon hogy legyen. Ma pl alapvetoen egyutt indulunk el a jatszoterre kutyaval, gyerekkel, ferjjel, de amig en bemegyek a gyerekkel a jatszoterre, addig a ferjem megy a kutyaval tovabb. Boltba is beugrunk majd, de nyilvan a kutyaval valaki kint marad.

Ilyesmi. Nagy logisztika amugy es nem egyszeru, oszinten szolva ha nem a kutya lett volna elobb, talan be se vallalom. Addig meg teljesen vallalhato volt a sztori, amig ugye itthon voltam a kisfiammal, akkor altalaban csak kivittuk setalni, aztan hazahoztuk a kutyat es ha kellett menni valahova, mentunk tovabb. De amiota dolgozom, nehez.

Szo szerint 2 embert igenyel aktivan, hogy naponta egyszer tudjuk setaltatni a sok dolog mellett, de a kutya igenyli a setat ugye, hiaba kert, szoval muszaj.

Ja es utazas, nyaralas, erre is gondolni kell, hogy akkor mit csinalsz a kutyaval. Ez a resze is tud fejtorest okozni.

júl. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
23%
Felejtad el. A minam volt errol vita a neten egy blogon. Se jatszora, se boltba nem viheted. Napi 2x1,5 lemozgatast igenyel minimum toletek, akkor is ha az udvarban van. Neked erre nem lesz idod, a ferjed meg nem tudom bevallalja -e ezt telen nyaron...
júl. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%

2-es, kutyatol fugg. Nekem pl tacskom van, de sikerult egy nagyon nyugodt egyedet kifogni, amugy leginkabb csak doglik a kanapen a setan es a labdazason kivul :D

Es azt tudni kell, hogy nem csak fizikai, de mentalis farasztas is letezik. 20 perc feladatozas utan konkretan meg se mozdul 3 oran keresztul, ugy alszik.

Szoval az eleg eros koltoi tulzas, hogy minden kutyanak napi 3 ora seta kell.De az igaz, hogy napi szinten kell valamennyi.

1-es voltam.

júl. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
67%
Hát 2. nekem chivava-shitzu mixem van, egy 15 perces séta után is teljesen ki van merülve. Szóval ez a napi 2×1,5 óra nettó baromság. Kutya függő.
júl. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
33%

3, átlagos tacskó se ilyen. Szomszéd szerintem ezerszer elatkozta már, hogy tacskó mellé vállalt gyereket vagy fordítva: tacskót választott úgy hogy gyereket is akart.

Konkrétan idegbeteg az a kutya, csak külön tudja sétáltatni, mert alamuszin tamad mindenre. Sose látom lent egyszerre a gyerekkel, folyton külön köröket fut. A tacskóval lent van min. 2 órát, a gyereket meg alig viszi ki. Ha meg nincsenek otthon, akkor a kutya folyamatosan örjöng

júl. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
12%

Felesleges nyűg lenne nektek.


Vagy az lenne, hogy a kutyasétáltatás lenne az énidő valamelyikőtöknek, amíg a másik a három gyerekkel elvan, vagy rángatnátok mindenhová a kutyát magatokkal, természetesen póráz nélkül, a környék lakóinak nagy örömére.

júl. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt mindenképp külön érdemes intézni. Ezt az vállalja be, akinek van is erre ideje. Nekem például nincs, pedig már nem kicsik a gyerekeim, de biztos nem lenne napi több órám minden áldott nap még külön a kutyával foglalkozni. Volt kutyám régen, nagyon szerettem, de mellette még csak egy gyerek volt, azzal még össze tudtam hangolni. Két gyerek plusz munka mellé nem vállalnám, főleg, hogy gyakran kell utazni is, férjemnek szintén olyan a munkája, hogy sokat van távol. De még ha nem is utaznánk gyakran, akkor sem. Ha valami home office munkám lenne, esetleg.
júl. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%
Udvar van? Nekünk 3 éves Yorkink van, imád gyerekekkel futkározni az udvaron, jobban elfárad mint egy sétában :) Egyébként mindenhova nem tudod sajnos vinni, ilyenkor nem kikötni kell, hanem eleve otthon hagyni ha olyan helyre mentek
júl. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%

4 borderünk van (14, 11, 7 és 1 évesek), de kertes házban lakunk.

Leszögezem az első 1,5-2 évben kell beletenni a melót, hogy egy szabálykövető, képzett, jól élhető kutyátok legyen - bármilyen fajta. Ez kutyaiskolát és rendszeres foglalkozást jelent, ami nem merül ki a sétában. Ha ezt nem tudjátok garantálni, akkor inkább ne.

Nálunk napi egyszer megyünk ki. Ezen kívül a férjem rendszeresen viszi őket (a 14et már nem) a futóedzéseire heti kétszer.

A 7 és 1 évessel agilityzek hetente egy-két edzés van, valamint versenyek.

Egyébként én azt szoktam mondani a hozzám fordulóknak, hogy legalább 3 éves legyen a legkisebb gyerek mikor érkezik egy új kutya. Nálunk 3,5 volt a lányom, pedig ő aztán kutyák között nőtt fel. De ez azért is kell mert az a 1,5 év nagyon intenzív ráfordítás egy kisebb gyerek mellett nem megy úgy, hogy ne menjen valamelyik kárára.


Ha lakásban laktok, akkor ezek a dolgok fokozottan igazak és nagyon megfontolandó, hogy senki ne lássa kárát.

júl. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Én addig nem vállalnék kutyát, míg minimum óvodás korú nincs a legkisebb gyerek. Ismerősöméknek tacskójuk volt már azelőtt, hogy megszületett a gyerekük. Így gyakorlatilag a kezdetektől fogva együtt voltak és szoktak össze. Tömblakásban élnek, felváltva viszik sétálni a kutyát apuka vagy anyuka. De sokszor viszik magukkal, míg kicsi volt a gyerek babakocsi mellett is mentek együtt sétálni.
júl. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!