Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosan szól ebbe bele?

Jogosan szól ebbe bele?

Figyelt kérdés

Elvált apuka vagyok, egyedül nevelem az 5 és 7 éves gyerekeimet. Az exfeleségem hétvégén látja őket, pár órára, telefonon gyakrabban beszélnek. Mostanában az a szokása, hogy beleszól, mivel etetem a gyerekeket. Éppen most tették le a telefont az idősebb gyerekkel, a végén kérte az exem hagy beszéljen velem, hogy lecsesszen, miért rakott krumpli van ebédre. Tegnap lasagne volt, azelőtt pörkölt, ezekért is leb..tt, mert nem egészségesek.. Hozzátenném, amikor nála vannak a gyerekek, csak egy-két szelet édességet kapnak tőle, cukros üdítővel...

Mivel kéne etetnek a gyerekeket, hogy ne kapjon ideggörcsöt?

Egyik gyerek sem túlsúlyos, teljesen normális a súlyuk, és egészségesek.

Jogosan kapom tőle a leb..st?


júl. 3. 13:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Nem.
júl. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
22%

Hát ez mind húsos/zsíros. Szerintem nem baj, ha ilyenekkel eteted őket, ilyen is kell ezért biztosan nem csesznélek le tégedy főleg, hogy ez 2 étkezés. De valóban nem a legegészségesebb, de azért még nem tragikus a helyzet.

De etetheted őket változatosabban is. Nálunk régebben meg volt milyen napokon milyen ételtípusból válogatunk, hogy változatosabb legyen. Pl: hetfő főzelék (borsó, bab, finom, kelkáposzta, krumpli, lencse, spenót, tök), kedd valami tészta szerda valami hal stb. A leves általában több napig is lehet ugyanaz. Így más típusú kajakhoz is hozzászoknak.

júl. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

Ezek sima ételek, semmi baj nincs velük (az én 21 hónaposom is ezeket eszi 😀).

Mi nem egészséges bennük? Ők nem élhetnek salátán meg natúr csirkemellen...

júl. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%
Nem jogosan.
júl. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem amelyik anya lemond a gyerekéről, az ne szóljon bele, hogy az apa mivel eteti őket. Amúgy meg ezek tök jó kaják, ha szeretik őket, az szuper, egyék csak nyugodtan :)
júl. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

#2


Az mai, és az utóbbi két nap ebédjét írtam le. Nem ezzel a három étellel etetem őket az év 365 napján. Kapnak főzelékeket, zöldséges ételeket, sovány húsokat is bőven.

júl. 3. 13:30
 7/20 anonim ***** válasza:
57%
Nem kritizálni akartalak, oda is írtam, hogy ez csak 2 étkezés, akit felsoroltál, ezért nem csesznélek le téged. Ez csak egy javaslat volt, amit írtam, mivel semmi mást nem írtál, csak, hogy ezért csesztet. De akkor te ezt pontosan tudod, hogy nem így van, ahogy ő mondja, akkor kár is ebbe belemenni, meg felvenned ezt, amit mondd.
júl. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%
Erre anyukának is van ideje, gyereket nevelni nincs. Nem jogos, hogy ezért szólt.
júl. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező, nehogy már magadra vedd!

A feleséged kötekszik és kész!

További lehetőségek a kötekedésre:

- öltözködés: a gyereken miért van sapka vagy miért nincs;

- játékok: miért ilyen játékot vettél neki és nem amolyat;

- fektetés: miért nem korábban vagy később fekszik le aludni;

- óvodán/iskolán kívüli programok: miért jár vagy miért nem jár arra a szakörre, edzésre, népi táncra, akármire.


Én egy rövid "nyald ki a s...gem"-mel lezártam volna a beszélgetést és kinyomtam volna a telefont.

Legközelebb meg ha odahív a telefonhoz, azonnal kinyomom. Semmi értelme egy szót is beszélnünk, ha csak kötekedni akar velem.

Ha úgy érzi, hogy veszélyeztetem a gyereket, jogában áll a gyermekvédelemhez fordulnia. Vele az égvilágon semmiféle kommunikációra nem vagyok köteles.

júl. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
97%

Ők még máshogy működnek, mint mi. A 8 éves fiam kb megeszik minden nap egy lovat, és épphogycsak nem sovány. Mert fejlődő szervezet, mert nő, mert rohangál, mert sportol is. Ha nem döglenek egész nap egy szobában + nem zabálnak töménytelen édességet, akkor nem fognak elhízni az átlagosnak mondható házikoszttól sem.

Egyébiránt ha anyukának nem tetszik, akkor a) nevelje őket ő, b) intézze ő a kajájukat a bevásárlástól az elkészítésig.

Ha egész nap cukorral tömnéd őket, megérteném, de ezek a kaják teljesen rendben vannak.

júl. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!