Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az apa eltépte az apasági...

Ha az apa eltépte az apasági elismerő nyilatkozatokat akkor ki tudom ezeket kérni nélküle is? ilyenkor mi a teendőm?

Figyelt kérdés
Elhagyott a volt párom, jelenleg 32 hetes terhes vagyok. Az apasági rég megvolt (3 példányban, az övé megvan, az én 2 példányomat tépte szét amiből az egyiket szülés előtt le kellett volna adnom). Ilyenkor mi a teendőm? Szivem szerint nem is foglalkoznék ezekkel azok után amit tesz velem, de gondolom hiába nem adnám le szülés előtt attól még ezek az iratok nem semmisek :/
júl. 3. 12:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Gondolom az anyakönyvvezetőnél ki lehet kérni. Egyébként ha lemond róla, minek pedálozol.
júl. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem pedálozok, nyilván nem hiányzik az életünkbe ezután. Csak nem tudom így mi a menete hogy megvan hivatalosan az apasági de nyoma nincsen nálam
júl. 3. 12:35
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Fordulj egy ügyvédhez, mindenről tájékoztat! Megkönnyíted a későbbi helyzeted, ha jogilag is le van fixálva, hogy az apa nem része a gyerek életének. Az ilyen emberek várnak egy pár évet, aztan elkezdenek követelőzni...
júl. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Van egy példány az anyakönyvvezetőnél is (olyan nincs, hogy csak ti kaptok, nála meg nyoma sem marad) amiről lehet kérni másolatot. Amúgy hiába tépte szét, nem teszi semmissé ezzel, biológiailag és jogilag is ő az apa. (Nem is lehet csak úgy visszavonni az apasági nyilatkozatot, elég nagy hercehurca... Pláne ha a biológiai apa is ő. Nem mondhat csak úgy le a gyerekről. Ezt ügyvéddel beszéld át, hogy ilyenkor mit lehet tenni meg mit nem.
júl. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
Az anyakönyvi hivatal küldi el a kórháznak, amikor megérkezik hozzájuk az értesítés a gyerek szuleteserol. Mindegy, hogy q párod eltepte e
júl. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Ez kórháztól függ. Itt nálunk le kell adni, mert az anya nevére kerül a baba. Utána gondolom lehet rendezni vagy szólnak, hogy van apa. Ez a szülőszobán gázos csak, amikor kellenek az adatok. Az apaságinál még azt is kérdezték, hogy mi lesz a születendő gyerek családneve. Valahol biztos kibukik később. Bárki mondhatja, hogy van apasági. Mindenképp kérd ki az anyakönyvezetőnél, hogy ne szívj emiatt! A legjobb lenne, ha ügyvéd segítségével apa lemondana a jogairól.
júl. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem tud kibújni a kötelességei alól. Ha nincs sehol több példány, akkor hivatalból apasági vizsgálatra fogják kötelezni, és ott bizonyossá válik, hogy az övé.


A nevét ettől függetlenül nem kell viselje, ez két külön dolog.

júl. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

6-os vagyok.


Nálunk pár éve kellett apasági az 1. gyereknél, mert nem voltunk még házasok. Csak azt a családnevet írták be, ami azon a papíron szerepelt. Nem tudtam, hogy lehet változtatni. Ezt nem kell jelezni valahol?

júl. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az anyakönyvvezetők már a központi digitális rendszer alapján anyakönyveznek, szóval hiába nincs meg a papír, a rendszerben bent van a dolog.


Én felhívnám az anyakönyvvezetőt.

júl. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%
Én megkérném, hogy vonja vissza a nyilatkozatot hivatalosan. Szerintem ilyen apára nincs szüksége a gyerekednek sem
júl. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!