Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány éves kor lehet a legideál...

Hány éves kor lehet a legideálisabb gyerekvállaláshoz? Egyáltalán van ilyen életkor?

Figyelt kérdés

tegnapelőtt 06:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%

Nincs.

Más ez az életor biológiailag.

Más anyagilag.

Más érettség szempontjából.

tegnapelőtt 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
Mikor megteremtetted a feltételeket, hogy ne szorulj rá másra
tegnapelőtt 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy a gyereket fogod-e látni teljesen felnőni, öregedni. Fogod-e látni az unokákat.
tegnapelőtt 06:49
 4/23 anonim ***** válasza:
83%
Hiába fogod látni felnőni, ha a szülők nyakára szülsz, vagy a pasi pénzére és éheztek ha lelép...
tegnapelőtt 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező ha 18 évesen se szülsz sincs erre garancia, hiszen akár holnap történhet veled egy szörnyű baleset. Sajnos az ismerősi körben is egyre több 40 év körüli lesz rákos, mellette ismerek nem egy olyat aki megérte a 90 éves kort is. Tehát ebből a szempontból szerencse kérdése, akár ha 40 évesen szülsz is lehet látod az unokáidat is felnőni, de olyan is lehet hogy 20 évesen aztán a gyereked ballagását se éred meg. Én azt mondom ne ez legyen a mérvadó. Nyilván biológiailag 30-35 alatt ideális, de a fontosabb, hogy legyen stabil anyagi helyzeted, stabil párkapcsolatod és minden feltétel adott legyen
tegnapelőtt 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha a várható élettartamból indulunk ki, amíg nőként biológiailag lehetséges gyereket vállalni (nem a donor petesejttel, 50-60 évesen szülő nőkre gondolok), addig minden esély megvan, hogy látod felnőni.


Mert ha meg súlyos betegség, baleset miatt ezelőtt meghalsz, az éppúgy előfordulhat akkor is, ha 20 évesen szülsz.

tegnapelőtt 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem van ideális kor: nőknek 25-30 között. Már van egy kis elettapasztalatod, de még fiatal vagy és mire felnő a gyereked, akkor is meg középkorú leszel.

Persze, ezt egy ideális esetben értem, amikor minden más adott érzelmi és anyagi teren is.

tegnapelőtt 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
79%

Meg van mindennek az előnye és a hátránya: fiatalon több energiád van, nagyobb az esély, hogy könnyebben összejön a gyerek, nagyobb az esély, hogy sokáig kísérheted az útját, nagyobb az esély, hogy a nagyszülők is aktívabban tudnak részt venni az életében. Cserébe általában a saját életeddel nem tartasz még sehol.


A kettő között kell megtalálni a megfelelő pontot. Ez pedig mindenkinél máskor jön el.

tegnapelőtt 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát én szültem 22 évesen és 32 évesen is... Az első terhesség, szülés, sőt maga a gyermekkel otthon töltött 2 év is könnyebb volt. A második nekem sok szempontból nehezebb, fárasztóbb. Ez nem feltétlenül a korom miatt van, inkább más a habitusa a két gyereknek. Annyi, hogy az elsőnél még albérletben éltünk, a másodiknál már saját lakásban.

Viszont nincs annyi segítségem, mint az elsőnél. Sajnos anyukám fiatalon elhunyt (53 évesen). Apukámat hagyjuk, a nagyszüleim és a férjem szülei pedig már fizikailag nincsenek a toppon. Kb fel sem bírják emelni a 10 kilós gyereket. Szóval ebből a szempontból nekem nagy hátrány.

tegnapelőtt 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%
Én 35 leszek és az első babànkat várom. Biológialag valószínűleg jobb lett volna 10 évvel ezelőtt. Életem párja már akkor is meg volt, de a saját lakásra várni kellett. Nem értem el nagy karriert, soha nem is akartam de jobban keresek, mint anno, most tudtunk venni nagyobb autót is. A szüleim már nyugdíjasok, így ráérnek unokázni. Lehet, hogy anyósom fittebb, viszont ő meg még dolgozik. Így sokkal kötöttebb. A kettesben töltött időt is kiélvezhettük, mert régóta együtt vagyunk, sok szép helyen jártunk. Összességében egyeltalàn nem bánom, hogy így alakult. Arra, hogy látod felnőni a gyerekeidet, sőt hogy unokáid is legyenek, sajnos semmi garancia nincs, bárhàny évesen vàllalsz gyereket.
tegnapelőtt 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!