Beszédfejlesztés?

Figyelt kérdés
Pár napon belül 16 hónapos lesz a kislányom, de nem akar megindulni a beszédfejlődése. Mindent megért, odajön, odahozza a dolgokat, megcsinálja amit kérek tőle, de visszaválaszolni nem akar. A fejét rázza, de ezen kívül szavakkal nem reagál, az állathangokat sem utánozza. Rengeteget beszélek hozzá, mondókázunk, énekelünk, folyamatosan hozza a könyveket, hogy olvassunk, nézegessük a képeket. Volt valaki hasonló helyzetben? Ezek a dolgokon kívül mit tudnék még tenni, hogy picit előrébb lendítsem a fejlődésben? Sajnos már a védőnő is beszólt emiatt..

jún. 30. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

16 honaposan meg nem foglalkoznak vele.

A lanyom 3 evesen kezdett el beszelni. Elotte mindenhol voltunk (fuleszeg gegeszet beszedvizsgalo pszichologus stb..) de minden lelet negativ volt. Bekerult az oviba es erdekes modon felev mulva beszelt, igaz kisse ertelenul de a logopedus helyre tette. Most 13 eves es szavalo es mesemondo versenyeket nyer. 🙂

jún. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kozvetve foglalkoznak mar ilyenkor is vele, tsmt tornat pl meg lehet probalni. Mi elsosorban mozgesfejlodes kesese miatt jarunk, de a beszedet is beindithatja egy picit.

Persze nyilvan nem csodaszer,mert minden baba mas es mashogy fejlodik, viszont artani nem art, ha nem is hasznal esetleg erre.


De nalunk pl meg az alvasat is helyrerazta, szornyen aludt. Amint elkezdtuk a terapiat, ataludta az ejszakat 3 heten belul es azota is alszik! A beszed is elindult nala, bar most stagnal mar egy ideje, de en orulok, hogy mondogat mar 2-3 ertelmes szot es ezen kivul hangutanzo szavakat, kb 7-et. Most 16 honapos. De 13 honapos koraig csak gugyogott o is.



Amugy kifejezetten beszedfejlesztessel 2 eves kor korul mar foglalkoznak. Ezt nem tudom pontosan meg mit jelent, nekem csak a gyogypedagogus mondta, hogy ne varjunk 3 eves korig, ha esetleg le lesz maradva, menjunk majd a szakszolgalathoz 2 eves kora korul, ha kell.

jún. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nalunk a TSMT torna kb semmire nem volt a lanyomnak. 1 evig jartunk volt otthon mindenfele de semmit nem segitett.

A kozosseg viszont rohamgyorsan megoldotta.


Persze van akinek tokre jo es segit a torna 🙂 szoval erdemes megprobalni.


1es voltam

jún. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
16 hónaposan nem kell beszélni, nem értem mit akar a védőnő
jún. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem a fiam is 16 hós lesz és semmit nem mondd és nem is bólogat.

Ért mindent és reagál is de általában csak mutogat

Én is aggódom emiatt már

jún. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!