Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen esetben minden gyereket...

Ilyen esetben minden gyereket vinnétek programra?

Figyelt kérdés
Van 2 közös (lassan 3) és a férjemnek az előző kapcsolatból 2 gyermek (14,18 évesek. A 18 éves velünk él. Évet fog ismételni. Se tanulni, se dolgozni nem akar. Koncertekre stb. veszi a jegyeket, persze saját keresete nincs. Itthon semmit nem segít. A 14 éves is itt lesz nálunk egész nyáron. A 18 évest ilyen felfogással vinnétek a programokra (strand, állatkert stb.)? A szobájában tabletezik egésznap. Mindig csúnyán viselkedik velünk is. Semmi nem érdekli. Mondtam a férjemnek, hogy nem érdemli meg, hogy vigyük mindenfele. Állandóan ruhákat rendel. Hol az anyukájától, hol tőlünk kér pénzt. Nem érdekli, hogy a testvérei is itt vannak és nem ő van egyedül. Ha nem adunk, akkor csinálja a cirkuszt (természetesen nem mindig adunk). Sajnos az iskolában is elegük van, a hozzáállása és a természete miatt. Egyik gyerek sem ilyen. A közös gyerekek 6 év alattiak. Direkt nem veszünk meg egyik gyereknek sem bármit, amit szeretnének. Nem akarjuk, hogy a pénz legyen fontos nekik. A 18 évesnek a család sem számít semmit, csak ha kell valami.☹
jún. 27. 22:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
45%

9: es anyuka hol van? Kerdezo azt irja, a 14 eves tini egesz nyaron naluk lesz, a 18 meg veluk el.


Valo igaz, ket tini melle harom ujabb gyereket bevallalni nem kispalya, de azert alljon mar meg a menet. A 18 eves nagykoru, se dolgozni nem akar, se tanulni, ellenben lehuzni apjat-anyjat nagyon megy neki. En biztos kibasznam az utcara, hogy a sajat keresetebol rendelgessen ruhakat meg jarjon koncertekre. Bunkozik is azokkal akik eltartjak. Hat menjen akkor a fenebe, koltozzon el, aztan lehet nagyfiuskodni-lanyoskodni. Mas fszaval konnyu verni a csalant.

jún. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
44%

Az anyuka is ludas, neki is kellett volna a pszichológust kiharcolni, de ebbe a kérdezőnek nincs beleszólása, mivel ő nem a párja, mint az apuka, ezért hagytam ki!


Jelenleg ők így “egy család”, amikor együtt vannak, ott pedig a döntéshozónak a gyerekek apjának kellene lennie, mivel az új pár abban a közegben nem akkora rangú személy, mint a gyerekek apja. Abban a közegben csak az apa a döntéshozó a nem közös gyerekeket illetően!


Másrészt ők tették “tönkre” az idősebb gyereket, ők nem segítettek neki éveken át és nézték, hibáztatták, ahogy hanyatlik.. és ők dobnák ki? Gondolom nem mindig volt problémás gyerek, csak kb 10 éves kortól(új pár, új tesó). Érted eltöritek a lábát(új tesók gigantikus korkülönbséggel másik kapcsolatból), nem kezelitek(semmi pszichológus), és még csesztetitek is és mondjátok, hogy megérdemelte, ha törött lábbal nem tud járni rendesen és már kapaszkodva sem tud felállni, mert túlságosan fáj neki.


Borzalmasak vagytok vele,(leginkább az apja), mert ő tehet erről, hogy nem vitte szakemberhez! Te/ti pedig még taposnátok rajta, hogy amiért nem tud teljesíteni törött lábbal, nem is érhetik jó dolgok.


De utálom az embereket..

jún. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Pár éve került hozzánk, mert az anyja megunta. A 14 éves is lassan erre a sorsra jut. A programokra akar jönni. Én is azt hittem nem is érdekli piciknek való program, de igen. Múltkor is indultunk programra és közölte ő is jön. Nem is feltételeztem, mert piciknek való program volt. Nem nagyon tud kivel menni sehova, mert minden barátja rövid ideig tudja elviselni, senkivel nem tud hosszabb ideig barátkozni. Csúnyán beszél mindenkivel. Ha valaki nemet mond neki, akkor aztán pokol. Az anyja most inkább pénzt ad neki, de ne kelljen elviselni. Így nekünk nehéz nemet mondani. Azt mondták a férjem szülei (ők ismerik jól) kicsiként is nehéz volt vele. Velük is nagyon csúnyán tud viselkedni. Közölte ha 18 éves lesz akkor azt csinál, amit akar. Hát eddig is azt csinált. Hazudik rendszeresen. Állandóan miatta van itthon vita, mert mindig csinálja a hülyeséget. Találtunk neki diákmunkát, ahol nem kell megszakadni (anyukám munkahelyén), de azt mondta nem ér rá dolgozni (semmit nem csinál). Igények vannak. Anyagilag nem állunk rosszul, de nem akarjuk ezt engedni neki. Semmit nem akar magával kezdeni. Suliban is jelezték, hogy biztos, hogy itt nem nevelési probléma van csak. Gyerekekkel is türelmetlen, pedig csak 5 percre jön ki a szobából. Pszichológussal nem volt együttműködő.
jún. 28. 10:01
 14/21 A kérdező kommentje:
A probléma nem a kistesók óta van. Egész életében volt, de kis faluban éltek és ott ilyennel az iskolában sem foglalkoztak. Pár éve nevelem, és anyja helyett anyja vagyok. Kistesók előtt már nálunk volt. Mi régóta együtt vagyunk a férjemmel. Nem miattam mentek külön a szülei. Én intézem a dolgait, én járok szülőire, én viszem orvoshoz stb. Mindent én rendezek ugyanúgy mint a saját gyerekeimnél. A suliban is engem írtak be az anyjához, mert tudják az anyját mennyire érdekli. A bíróság hivatalosan is apához helyezte.
jún. 28. 10:10
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha akar veletek menni, akkor ezzel lehet rá hatni. Vagyis meg kell mondani neki: jöhet veletek, de csak akkor, ha .....

- azon a programon normálisan viselkedik;

- hosszabb távon pedig, ha eleve normálisan viselkedik/beszél veletek, nagyszüleivel stb.

- ill. normálisan áll az élethez: vagy tanulni vagy dolgozni kezd.


Meg kell vele értetni, hogy az életben mindennek van következménye. Pl. családon kívül azért nincsen kivel programot csinálnia, mert mindenkivel úgy viselkedik, hogy elmarja őket maga mellől. Ezt az összefüggést pl. miért nem vette észre eddig?

jún. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
A programokon is mindog vita van. Valami nem tetszik neki és mindenki napját tönkreteszi. Pl. a strandon kitalálta, hogy mégsem tetszik neki az új fürdőruha és azonnal menjük haza vagy a vidámparkban nem csak arra ültünk fel, ami neki tetszett. A férjem a végsőkig kitart mellette, de tönkremegy már.
jún. 28. 10:13
 17/21 anonim ***** válasza:
81%
Kell keresni masik pszichologust. Nem kell feladni. Nehezebb szitubol is kijottek mar családok pszihologus segitsegevel. De jarni kell min. 1 évig beszélgetni, mert nem nektek fogja elmondani miért ennyire frusztralt. Ha kiskoratól o volt a nehéz ESET akkor csak betolti a szerepét. Mindenképpen azt helyezném előtérbe, hogyan segitsek neki, nem a jol megszokott szerepét. Azt a diakmunkat nagyon jó lenne bevállalnia. Ha valamihez kötnetek, pl. Hogy mar 18, penzt mar nem fogtok adni neki? Vagy kikotitek hogy x forint,nem tobb. Nem lesz más választasa ha vasarolgatni akar, dolgoznia kellesz. Még 1 otletem van, menej el csak TE es az apja pszihologushoz tanácsot kérni. Nagy hiba volt annó,hogy nem forditottak erre időt es penzt az igazi szulei,inkabb az anyja is lepasszolta. Most pedig TE vagy emiatt ilyen légkorben otthon.
jún. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Ő saját magán nem érzékeli a problémát. Szerinte mindenki más látja őt rosszul.
jún. 28. 10:15
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

16: "Pl. a strandon kitalálta, hogy mégsem tetszik neki az új fürdőruha és azonnal menjük haza vagy a vidámparkban nem csak arra ültünk fel, ami neki tetszett."


18 éves, megmondanám, hogy ő hazamehet tömegközlekedéssel, ha nincs kedve maradni, de mi jól érezzük magunkat és maradunk.

Legközelebb, amikor jönne velünk, akkor meg emlékeztetném erre az esetre és megmondanám, hogy semmi értelme azért eljönnie, hogy megint ugyanez legyen.

Itt jönne be a következmény, amit #15 válaszomban írtam. Annyira csak nem fogyatékos, hogy ezt ne értse meg.

jún. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

#19 vagyok, szerintem pont az a baj, hogy rettenetesen el van kényeztetve, magyarán akármit csinál, sosincs következménye.

Annak pl. van-e, hogy se nem tanul, se nem dolgozik? Nincs, tudomásul veszitek és eltartjátok, mert nem okoz anyagi problémát. Miért változtasson ezen? Semmi motivációja nincs rá.

jún. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!