Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kérdésem kicsit nem idevaló,...

A kérdésem kicsit nem idevaló, de perpillanat egy nagyon aggódó édesanya vagyok. Ne ítélj el a kérdésemért, kérlek. Ha petefészekrákom lenne, akkor teherbe tudtam volna esni? Kifejtem lent.

Figyelt kérdés

Mindig eljárok nőgyógyászhoz. Évente többször is.

2021-ben kezdtünk próbálkozni a babával. Majd 2022-ben pozitív teszt, de sajnos üres petezsák. Műtét után ellenőrzés, ahol minden rendben volt. Az orvos kihangsúlyozta, szép petefészkek, tiszta méh. Mintha misem történt volna.

2023 pedig kisbabát szültem. (Császárral).

Voltam persze a kontroll vizsgálaton, ahol mindent rendben talált.

Na most az aggódásom oka az, hogy éjjelente az egyik oldalamról a másikra fordulni néha nehézséget okoz, mert szúró fájdalmat érzek a petefészkemmnél. Terhesség előtt is éreztem nagyon ritkán és nem volt ennyire fájdalmas. Nem tulajdonítottam neki jelentőséget. Most viszont azért vagyok ideges mert sűrűn előfordul és fájdalmas szúrást érzek. Orvoshoz jövő hónapban megyek. Mert akkor dolgozik és én ő benne bízok csak meg, X éve hozzá járok. Jó szakember. De addig is egy nagyon aggódó anyuka kérdése, hogy szerintetek az UH-ki mutatta volna? Vagy ha eddig lett volna gond, azt az orvos észre veszi? Egyáltalán ha baj lenne, akkor terhes maradhattam volna? Ne haragudjatok, hogy itt kérdem meg. Máshol is feltettem a kérdést, de gondolom azok a kategóriák nem olyan nézettek mint a terhesség, és a terhességemnek is végülis van köze a kérdésemhez. Köszönöm ha elolvasod, és ha valamit tudsz válaszolni, vélemény, esetleg tapasztalat. Tudom nem vagytok orvosok. Azért is megyek el majd orvoshoz is! Ez természetes! De addig is egy aggódó anyuka kérdezi ezt aki nagyon szeretné felnevelni a régen várt gyermekét!

Ja és ha fontos 31 éves vagyok, 20 éves koromtól szedtem fogamzásgátlót orvosi felügyelet mellett. Ezt 27 évesen hagytam abba. A menstruációm pontos volt terhesség előtt és most szülés után is az. Viszont 3 évvel ezelőtt meghíztam 10 kilót. Nem mentegetőzök, zabáltam. Azóta próbálom le adni, kisebb nagyobb sikerrel.



máj. 30. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a császár miatti összenövés lehet.
máj. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt akartam írni, mint az első válaszoló.
máj. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Összenövés lehet, az nem látszik az ultrahangon, csak műtétnél.
máj. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért a petefészek daganatnak vannak más tünetei, és leginkább az a kóros vérzés.


Császár miatt viszont összenővés szinte majdnem mindenkinek van.

máj. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez összenövés lesz, ami a császár hozadéka. Keress fel egy hegkezelésben jártas gyógytornászt. Segíteni fog.
máj. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%
Tesóm műtőben asszisztens. Mondta, hogy az orvos ránézésre látja már a méhen is, hogy gond van (pl.kaparas, császár közben). Úgy vesznek belőle mintát.
máj. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően rákosan is teherbe eshettél volna, de ez lenne az utolsó, amire gondolnék.

Nekem most terhesen van/volt inkább az elején hasonló fájdalom, ha hirtelen fordultam. Csakhogy felismertem, hogy ugyanez volt nem terhesen is a ciklus bizonyos szakaszában (akkor néha én is ráparáztam. Mondjuk én nem rákot képzeltem, hanem, hogy valami meddőségi dolog, tuti, nem lehet gyerekem.) Mivel volt rákszűrésem és az elmúlt 2 évet amúgy is nőgyógyásznál töltöttem, csak feltűnt volna valakinek, ha valami halálos kórság. Szóval nem hinném, hogy mindig nagy bajt jelez, inkább az lehet ritkaság, hogy "csak ennyi" komoly baj tünete.

máj. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én hasonló cipőben járok. Júliusban hagytam abba a szoptatást tavalyi császárt követően, viszont 1-2 havonta visszatérő felfázásos tüneteim vannak. Rengeteg féle gyógyszert szedtem már, és ennek ellenére mindig visszatér, újabban puffadással és masszív köldök körüli fájdalommal..a héten voltam uhn, ahol mind a radiológus mind a nőgyógyász minimális folyadékot talált ami szerintük normális fogamzóképes nőknél…azonban lassan több, mint 1,5 éve nem menstruáltam…
aug. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!