Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Édesanyák, mit tennétek a...

Édesanyák, mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Egyedülálló anyuka vagyok, két gyerekem van, 6 és 7 évesek.

Sosem voltak még külföldön, és most itt lenne a lehetőség, hogy lemenjünk a tengerpartra.

Szinte csak egy akadály van: félek elindulni velük egyedül. (Sajnos nincs aki velünk jöjjön)


Itt vannak a pro és kontra érvek, kíváncsi vagyok, ti ez alapján hogyan mérlegelnétek:


Ami mellette szól:

- 6,5 óra alatt lent is lennénk autóval (tömegközlekedéssel tőlünk kb több mint fél napig tart az út, vonattal is, Flixbussal is, a repülő árak pedig iszonyat drágák)

- Magyarországon már nagyon sok felé voltunk, végre láthatnák a tengert is, főleg a nagyobbik nagyon rágja érte a fülem.

- Szerencsére imádnak autózni, vagy végig beszélgetnek, vagy játszanak az úton, esetleg alszanak. Baba korukban ha vigasztalhatatlanok voltak, csak elvittük őket egy körre :)

-Én is szeretnék menni, tehát nem csak magamra erőltetném a gyerekek miatt.


Ami ellene szól:

- Tartok a vezetéstől, mivel most vezetnék először külföldön

-A kisebbnek mostanában ha hosszabb útra megyünk, megy a hasa, ami stresszes szituációkat tud szülni, ha épp nem vagyunk wc közelben (bár ennek megelőzésére vettünk gyógyszert, ami hatásosnak bizonyult)

- Félek, hogy olyan szituáció áll elő, amit nem tudok megoldani, értsetek ezalatt bármit, ami beüthet egy ilyen nyaralásnál pl valahogy eltöröm a bokám, akkor hogy megyünk haza?



2022. júl. 31. 12:13
A kérdező szavazást indított:
Elvinném őket nyaralni
Inkább nem mennénk
54 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Köss utasbiztosítást, és ha eltöröd a bokád, legfeljebb hazajöttök tömegközlekedéssel, az autóért meg visszamész később.

Én elmennék, mert szerintem élveznétek a nyaralást és sokkal valószínűbb, hogy jól sikerül az egész, minthogy eltörjön a lábad. :)

2022. júl. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Én olyannyira utálok vezetni (nem is szoktam), hogy barmi mással hamarabb elindulnék velük. :) Leginkább repülővel. Az a legkevésbé stresszes nekem.

Egyébként meg köss rendes utasbiztosítást. Az pont olyan esetekre van, mint a bokatörés.

2022. júl. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Menjetek.

Biztosítás és nem kell kapkodni az úton.

Semmi gond nem lesz.

2022. júl. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Autóval kényelmesen tudtok utazni, akkor álltok meg amikor akartok. Elég nagyok már a gyerekek. Nem lesz baj. Óvatosan vezetsz úgy is. Ne hagyd ki, egy élmény lesz. Sok szerencsét. 🍀☀️
2022. júl. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
7%
Én nem mennék.
2022. júl. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Köss mindenkire utasbiztosítást, az még kitér fogorvosi kezelésre is. Pihenő meg folyton van út közben, ahol van WC. Ha annyira félsz vezetni menjetek repülővel,vonattal( itt ugye van WC is). Vigyél magaddal minden gyógyszert ami eddig bevált,így ha bármi van doki nélkül is megoldod.
2022. júl. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Pont egy jó alkalom hogy megmutasd a gyerekeidnek, hogyan kell kilépni a komfortzónából. Elmeséled nekik, hogy miket érzel (az ő szintjükön) és utána elmentek.

Nincs különbség a külföldön vezetés és a magyarországi között. Benyomod a gps-t és követed. Előre utánanézel dolgoknak. Pl hol lehet autópályamatricát venni vagy hogy kell fizetni az úthasználatért.

Utasbiztosítást meg a váratlan dolgokra találták ki. Annyi hogy meg kell nézni jó előre miket tartalmaz és mennyit fizet egyes eseményekre.

2022. júl. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Elmennék a helyedben, szerintem nagyon jó élmény lesz.
2022. júl. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%
Facebookon esetleg nem tudsz útitársat keresni? Mondjuk egy barátnőt? Úgy tudom, vannak útitárskereső csoportok is. Én már vittem egyébként egyedülálló anyaként a gyerekem külföldre, egyszer busszal, egyszer repülővel, minden rendben volt, de ő egyedüli gyerek.
2022. júl. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Hálás vagyok a bíztatásért, elmentünk végül, és szuper volt! :)

2022. aug. 29. 13:21

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!