Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Próbálnátok tenni valamit, ha...

Próbálnátok tenni valamit, ha az apa élettársa minden lehetséges módon próbálná elmarni a gyerekeket az apától? Érdemes beleállni a vitákba? (megbeszélni nem lehet érvekkel, már próbáltam)

Figyelt kérdés
Folyamatosan olyan tanácsokat, javaslatokat, megjegyzeseket tesz, amivel feszültséget kelthet a gyerekek és az apjuk között. De tényleg, nem tudnak olyat tenni a gyerekek, hogy az jó legyen, mindenen talál valami fogást, amibe beleköthet. Az apa meg mint egy kiskutya, lesi minden szavát. Amióta ezzel a nővel van, azóta a gyerekeiben mintha csak a rosszat látná. De kb. olyan szinten, hogy ha a nő kitalálja, hogy a lányunk miért nem hord szoknyát, akkor az apuka is elkezdi szajkózni, hogy szoknyát kell hordani. De ez csak egy példa a sok közül.
máj. 4. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Itt ha apuka engedi, akkor olyan is. Tudom, mert éltem ilyen helyzetben gyerekként. Az apámban erősebb volt a szeretet az új nő iránt, mint irántunk, így ő döntött. A fenti esetben is az apa dönt és ezzel nem lehet mit csinálni. Majd ha elúszik a rózsaszín köd, feleszmél, de addigra késő lesz.
máj. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Mégis mit tudnál tenni? Mikor apukánál van a gyerek, akkor az ő felelőssége, hogy hogyan neveli a gyerekeket. Ez ellen nem tudsz semmit tenni.
máj. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2: Nem tudom mit tudnék tenni, csak bosszantó és fájdalmas ez a helyzet...
máj. 4. 22:14
 4/8 A kérdező kommentje:
1: Sajnos az én gyerekeim is valószínűleg valahogy így fognak emlékezni erre az időszakra.
máj. 4. 22:15
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok. Igen, ez nagyon sajnálatos és dühítő dolog, de tényleg nem tudsz vele mit tenni. Minden gyerek más, másképp éli meg és felnőve is más lesz majd. Nálam ez úgy alakult, hogy kislányként megviselt, hogy nem kellettem az apámnak. Felnőttként pedig már úgy gondoltam, ilyen ember nem hiányzik az életembe, nélküle is boldog vagyok. Van férjem, aki végtelenül imádja a lányunkat, és valahol mintha így gyógyultam volna meg.

Az ilyenek, mint az exed, mindig megszívják a végén. Neked az a dolgod, hogy maximálisan kiállj a gyerekeid mellett továbbra is, az apjuk helyett is. Tudom, nem könnyű, de próbáld meg a gyerekek előtt nem besározni őt és a személyes érzéseidet kivetíteni nekik. Mert az minimum akkora trauma, mint ahogyan elfordult tőlük őket az apjuk.

máj. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
11%

Azért az is fontos, hogy a lányotok amúgy felvenne-e szoknyát, vagy miért nem hord? Nem lehet, hogy ezek a furkálódások inkább ha

burkoltan is, de neked szólnak? (az új nő részéről dominancia harc)

HA a kislány szivesen venne fel szoknyát, akkor lehet ráhagynám a dolgot, hogy egyszer-egyszer vegyen fel szoknyát amikor átmegy hozzájuk. Akkor nem tudna annyira támadni. És minden nem túl fontos dologban (értsd nem az egészsége, tanulása múlik rajta) így tennék, hogy apa ne váljon ellenségessé. Megértem, hogy ez baromira bosszantó és igazságtalan, de a gyerek érdekében muszáj a lehető legjobb együttműködést fenntartani apával.

máj. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
5: A sors legalább kárpótolt téged a kezdeti veszteségekért. Egy jó apa helyett egy jó férjet kaptál :) Remélem a gyerekeim életében is lesz valamilyen formában kárpótlás az élettől...
máj. 5. 07:00
 8/8 A kérdező kommentje:
6: Nem kislányról van szó, tizenéves mindkét gyerekem. Kamasz gyerekre meg már nem nagyon kellene ráerőltetni a saját ízlésvilágát senkinek, hiszen nekik is van kialakult öltözködési stílusuk (mindkét gyerekem sima, hétköznapi farmer-póló, vagy sportosabb ruhákat hord, tehát semmi extrém). Tehát nem hiszem, hogy ez nekem szólna, a két gyereket "támadja be" ilyenkor, amikor kritizál és megjegyzéseket tesz. Talán így akarja elérni, hogy ne érezzék ott jól magukat, és ezt már félig-meddig el is érte (senki nem szeret olyan helyen lenni, ahol folyamatosan beszólogatnak neki és kritizálják).
máj. 5. 07:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!