Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy tudnánk ezt...

Szerintetek hogy tudnánk ezt a helyzetet megbeszélni a párommal?

Figyelt kérdés
7 éve vagyunk együtt (27N és 29F), 2 éve házasok. Már a kapcsolatunk elejétől kezdve többször téma volt a gyerekvállalás, de mindketten azon a véleményen voltunk, hogy nem ez a prioritás egyikünknek se, majd esetleg a távoli jövőben meglátjuk hogy hozza az élet. Az utóbbi pár hónapban viszont a férjemnek megváltozott a véleménye és gyereket szeretne még 30 éves kora előtt, ezt először még burkoltabban, mostanában viszont eléggé nyíltan a tudtomra adja. Többször is mondtam neki egyértelműen, hogy nekem ez továbbra sem vágyam, ahogy eddig se volt, de erre már nem reagál érdemben. Valaki volt már esetleg ilyen helyzetben? Tudom, hogy sok ilyen kérdés van már hogy az egyik fél szeretne gyerket, a másik viszont nem, és hogy ilyenkor nincs közös jövő a legtöbb válaszadó szerint. Engem inkább az érdekelne, hogy hogy lehetne ezt finoman felhozni, úgy hogy ne vegye támadásnak és meg tudjuk beszélni, hogy mi legyen. Egyébként ha valaki volt már hasonló helyzetben, mi lett a dologból? Együtt maradtatok gyerek nélkül/lett gyerek/szétmentetek?

2022. szept. 18. 18:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%

Mi szétmentünk, de nem haraggal, megbeszéltük, és így döntöttünk.

Én vagyok a nő, nem akartam gyereket, eleinte ő sem akart, de aztán meg nagyon.

Nem kell ezért haragudni, az ember változik, a véleménye is, ez egy normális dolog. De az is normális, hogyha egy ennyire fontos dologban nem EGYÜTT változunk, és nem tudunk kompromisszumra se jutni, akkor külön kell folytatni a jövőnket.

2022. szept. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
15%
Hát ez nagyon nehéz helyzet. Próbáld meg elmondani neki (ha még eddig nem tetted), hogy mi az, amit kér tőled. Magyarázd el neki, hogy neked kell kilenc hónapig kihordani, aztán megszülni azt a gyereket. Neked kell a hányingerrel, aztán a nagy hassal együtt élni, a szüléssel járó maradandó egészségügyi problémákról nem is beszélve. A te tested fogja ezt az egészet megszenvedni, nem az övé. És ha már ott lesz a gyerek, akkor már ő sem ússza meg, ugyanúgy nem fog tudni tőle aludni, és másnap mehet kómásan dolgozni. Hosszú ideig nem lehettek csak kettesben, eltűnik a spontaneitás, minden megmozdulás külön szervezést igényel. Az anyagi részét már nem is említem.
2022. szept. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő biztosan akar, te pedig nem, és erre nincs is esély, hogy változzon, akkor szerintem nincs miről beszélni.
2022. szept. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

Pfuuu...mindig csak az általánosítás. Két gyereket hordtam ki mindenféle hányinger vagy egyéb más kellemetlenség nélkül.

Semmi maradandó vagy még átmeneti egészségügyi probléma sem ért, 4 nappal szülés után vezettem, 6 nappal már a nagyobbért mentem a suliba. Nem kell anyámasszony katonájának lenni.

Az egyik 6 a másik pedig 4 hetes kora óta alussza át az éjszakát így köszi de fáradt sem vagyok. Miért kell elborzasztani a nőket a gyerekvállalástól ilyen dolgokkal?

Igen előfordulhat de nem általános.

Ha nem születik betegséggel akkor havi szinten kell neki pelenka, popsitörlő, pár ruha esetleg tápszer. Ha nagyobb lesz akkor már több minden igen de arra meg lehet előre félretenni.

2022. szept. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

2 barát házaspárnál láttam azt, hogy a nő a férje miatt ment bele a gyerekvállalásba.

Az egyik helyen végül 4 gyerek lett a vége. Mondjuk az utolsó 2 ikrek. A másiknál 2. Ott a lányt közelebbről ismertem és a hormonok hatására teljesen tudott azonosulni az anyaszereppel, sőt, már-már olyan ősanyás lett (pozitív értelemben).

Én ezt a két történetet tudom hozzátenni. Valakinek engednie kell a vágyából vagy szétmentek. Ez ilyen egyszerű képlet.

2022. szept. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek olyan-igaz nőt- aki azért hagyta el a férjét, mert 35+ évesen kitalálta, hogy neki gyerek kell, a 40 éves férje meg nem akarta már. Lett is a nőnek gyereke, a férfi meg azóta talált mást. Mindketten nyertek.
2022. szept. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%
Nekem van egy fiam az első házasságombol.Mindig szerettem volna egy tesót neki,de az apja nem.Igazság szerint mindig minden úgy volt ahogy ő akarta.Most várom a 3.babábat ,csak nem tőle.Mármint a férjemtől a 2. - at ,csak összesen a 3.-at.A lényeg,hogy ha valamiben eltér a gondolkodás,nem juttok közös nevezőre és egyikőtök sem enged,akkor szerintem is itt a vége.Ha szeretne a férjed annyira,akkor bele menne,hogy ok.akkor várjunk pár évet.Ez kettőn múlik és úgy az igazi,ha mindketten szeretnétek!
2022. szept. 19. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló volt a helyzet, csak én mint nő szerettem volna hamarabb gyereket, a férjem még várni szeretett volna.


Mindössze 2 évnyi várakozás oda vezetett, hogy endometriózisom lett. Korábban nem volt ilyen problémám, nem volt fájdalmas a menstruációm, rendszeresen jártam nőgyógyászhoz nem volt ciszta se, semmi. Elkezdtünk próbálkozni, 3 hónap próbálkozás után mentem az aktuális éves vizsgálatra és ott volt a 1,5 centis ciszta. Azóta a ciszta már 4,5 centis, lett egy csomó a hüvelyem és a végbelem között is, a méhem adenomiózisos lett, volt egy sikertelen lombikunk és januárban műtenek.


Minden döntésünknek következménye van, amit sajnos lehet hogy egész életünkben viselnünk kell.

2022. szept. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is így volt, megbeszéltük, hogy "majd egyszer". Aztán előbb jutottunk oda, hogy én szeretnék babát, de a párom még nem akart, szerinte korai volt. 2 évvel később volt az esküvőnk, az lett a cél, hogy utána belekezdünk a próbálkozásba, ő egyszerűen akkorra ért meg rá. Végül 13 hónap múlva sikerült, ami nekem kicsit fájó pont volt akkor, de már abszolút nem érdekel. Nekünk ez volt az utunk és végül az számít, hogy mindketten akartuk és megérkezett az egészséges kislányunk.

Én azt gondolom, hogyha ő nem hajlott volna a babára egyáltalán, akkor nem vártam volna. Ebben nem igazán van kompromisszum. Vagy valaki elfogadja, hogy ráerőltetnek egy gyereket, vagy a másik fogadja el, hogy nem lesz gyereke. Egyik sem lesz boldog.

Szerintem nem kell finoman felvezetni, egyszerűen üljetek le és beszéljétek meg mi a terv, mik a közös célok. Ki hogy látja, neked beleféf-e a távlati célokba a gyerek, vagy sem, ő hajlandó-e várni, vagy lemondani a vágyáról, stb. Ha van közös nevező, tök jó. Ha nincs, az baj.

2022. szept. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem ha igazán szeretjük egymást akkor a válás nem lehet opció. Főleg év házasság után. Ha elválnak ilyen rövid idő után akkor az a kapcsolat már az elején is olyan volt.

Szerintem lehet ésszerű kompromisszumot kötni.

2022. szept. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!