Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek hogy tudnánk ezt...

Szerintetek hogy tudnánk ezt a helyzetet megbeszélni a párommal?

Figyelt kérdés
7 éve vagyunk együtt (27N és 29F), 2 éve házasok. Már a kapcsolatunk elejétől kezdve többször téma volt a gyerekvállalás, de mindketten azon a véleményen voltunk, hogy nem ez a prioritás egyikünknek se, majd esetleg a távoli jövőben meglátjuk hogy hozza az élet. Az utóbbi pár hónapban viszont a férjemnek megváltozott a véleménye és gyereket szeretne még 30 éves kora előtt, ezt először még burkoltabban, mostanában viszont eléggé nyíltan a tudtomra adja. Többször is mondtam neki egyértelműen, hogy nekem ez továbbra sem vágyam, ahogy eddig se volt, de erre már nem reagál érdemben. Valaki volt már esetleg ilyen helyzetben? Tudom, hogy sok ilyen kérdés van már hogy az egyik fél szeretne gyerket, a másik viszont nem, és hogy ilyenkor nincs közös jövő a legtöbb válaszadó szerint. Engem inkább az érdekelne, hogy hogy lehetne ezt finoman felhozni, úgy hogy ne vegye támadásnak és meg tudjuk beszélni, hogy mi legyen. Egyébként ha valaki volt már hasonló helyzetben, mi lett a dologból? Együtt maradtatok gyerek nélkül/lett gyerek/szétmentetek?

2022. szept. 18. 18:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi lehet a kompromisszum abban a helyzetben, ha valamelyik fél akar, a másik meg nem akar gyereket? Tényleg komolyan kérdezem.

Ok, legyen a kompromisszum mondjuk, hogy x évvel elhalasztják. És mi van, ha az aki nem akart, akkor sem akar? Addigra már valószínű mindketten benne lesznek a korban, amikor már sokkal nehezebb párt találni, majd gyereket csinálni...

2022. szept. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
34%

Nekem pl az lenne a kompromisszum hogy várunk 1 évet. Ha szeretem a férjem akkor nem válok el. Számomra elképzelhetetlen ha szeretem akkir váljunk.

Az is csúnya dolog lenne de lehet véletlen teherbeesnék 1 év után. Én pl így oldanám meg. Vagy kizsarolnám. Gáz ilyet írni de megtenném ha erre lenne szükség. Biztos nem engedném el ez miatt.

2022. szept. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 NTBS ***** válasza:
100%
Leültök, megbeszélitek. Aztán hoztok döntést közösen. De nem egyszerű.
2022. szept. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
67%
12: magyarul ez nem kompromisszum, hanem így-úgy amúgy átvered az akaratod.
2022. szept. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!