Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes lehet egy mai kisgyere...

Érdemes lehet egy mai kisgyereket, ha már elkerülhetetlenek a videójátékok, megismertetni a retró videójátékokkal, vagy ezek a mai modern grafikájú játékok jobbak?

Figyelt kérdés
2023. nov. 13. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

Nem elkerülhetetlenek a videójátékok. Te vagy az anyja, te döntöd el, mit adsz a kezébe. Építőkockát vagy videójátékot.

Meg te döntöd el az is, hogy olvasol-e mesét neki, vagy leülteted a tévé elé mesét nézni.

2023. nov. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem, én az apja vagyok.
2023. nov. 13. 13:22
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

Akkor is te döntöd el, a feleségeddel együtt. Természetesen, ha ő nem partner ebben, akkor el van cseszve az egész.

Száz szónak is egy a vége: elkerülhetőek a videójátékok.

2023. nov. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Miért kerülném el? Rengeteg játékban vannak feladványok, feladatok. Nem minden csak a lövöldözésről szól. Szerintem a játék fejleszt.
2023. nov. 13. 13:55
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

A villódzás szempontjából mindegy, hogy egy supermario megy vagy a legújabb GTA. A játékok ugyanazt az agyi területet stimulálják. Bizonyos kor alatt egyformán káros.


De gamer anyaként mondom, kicsit se nehéz a gyereket nem odaengedni a videójátékokhoz. Persze tudom, a felpörgött felnőtt világhoz képest "unalmas" vele leülni és játszani a fakockákkal, duploval, táblás társassal, vagy botokkal gesztenyét piszkálni a parkban, de a gyereknevelés már csak ilyen.

2023. nov. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

"Szerintem a játék fejleszt."


Teljesen mindegy, hogy szerinted mi a helyzet. Ez is egy szakma, annak a szakemberei azt javasolják, hogy ne nézzen képernyőt a kisgyerek.

2023. nov. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Modernek jobbak. De pl Among Usba egyszerusitve beleepitettek a regi Astrofire-t.

Kicsi gyereknel erdemes kihagyni a kepernyozest. De nagyobbaknak rengeteg olyan jatek van, amibol tanulhat is, meg ahol jo a kozosseg.

2023. nov. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves a kisgyerek? Nagyon rá tudnak függeni, és ha egy sík képernyőn "tanulja meg" a térlátást, az rettentő káros.

Minimum ovis kor végéig szerintem egyáltalán ne, de utána is csak időkorláttal.

2023. nov. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!